Invalidní důchod pro malé dítě. Na co vše mám nárok?

fru.fru1
31. srp 2009

ahoj všem,
nevíte náhodou na co vše mám nárok,když mám trvale nemocné dítě?
Dnes jsem byla na úřádě a tvářily se na mě jako bych byla z jiné planety.
Můj syn má rožtěp míchy a páteře a z 25% ochrnutou nožičku,ale jelikož je zaplatpánbůh stále soběstačný,divily se co tam vůbec dělám ☹

vojtisek2007
1. zář 2009

fru.fru1 - do tří let asi nic moc - máš na něho rodičák - jestli je to tedy ten mladší, jestli ten starší tak bys měla mít ty nárok na peníze, jmenuje se to dávky při péči o osobu blízkou nebo tak nějak, je tam rozlišeno asi 5stupnů podle toho jako moc je dotyčný se o sebe schopný postarat a tak, myslím, že při žádosti to posuzuje nějaká komise lékařů, ale tak ten první stupeň by vám snad měli uznat...zkusím sem hodit odkaz, ty stupně už jsem tu vypisovala v jiné diskuzi

nika
1. zář 2009

fru fru - trochu to poopravím jesná se o dávky závislosti - dle zákona o sociální péči. vyřizuje se na magistrátě, či příslušné obci 3. stupně, koukám že jsi z Prahy tak tam asi odbor sociálních věcí na magistrátě.

jedná se o příspěvek při péči o osobu závislou na péči osoby jiné, od 1.1.2007 tam spadá i dle předchozího zákona nazvaná - péče o těžce zdravotě postižené dítě vyžadující mimořádnou péče.

stupně závislosti jsou 4 a záleží na posouzení - jak šetření sociální pracovnice, lékařských záznamů, posudkového lékaře, i dotazníků které vypisuješ.

k dalšímu by jste měli mít možnost podat si žádost o udělení karty ZTP či ZTPP - umožňující parkování u obchodů atd. více k tomu ovšem nevím ani jenodno není můj obor.

vojtisek2007
1. zář 2009

výše příspěvku na péči pro osoby od 1 do 18 let věku činí za kalendářní měsíc:

3000 Kč, jde-li o stupeň I (lehká závislost);
5000 Kč, jde-li o stupeň II (středně těžká závislost);
9000 Kč, jde-li o stupeň III (těžká závislost);
11 000 Kč, jde-li o stupeň IV (úplná závislost).

U osob od 18 let činí výše příspěvku v jednotlivých stupních 2000 Kč, 4000 Kč, 8000 Kč a 11000 Kč měsíčně. Příspěvek se nevyplácí, jestliže je osoba po celý kalendářní měsíc v ústavní péči zdravotnického zařízení, popřípadě ve školském zařízení pro výkon ústavní výchovy

fru.fru1
autor
1. zář 2009

ahojky holky,jste hodný díky moc,
dnes mi volala paní z tohoto odboru a napsala mu 2 stupen,ale vše prý upraví komise,která na to má až 4 měsíce ☹
jinak o to ZTP jsem si zažádala