Jak dlouho jste vydrželi noční krmení?

rajecka
8. zář 2014

Dcera bude mít 18 měsíců a stále se v noci min. 3x budí na mléko. Máme dlouhodobé problémy s váhou, velmi málo jí, už nás pozorují i na gastru. Dlouho nám trvalo do ní nějaké UM vůbec dostat, co ho začala pít, začala i přibírat, díky němu do sebe dostane vitamíny, vápník a železo, když normální stravu tak špatně jí. Už to ale začíná být celkem vyčerpávající, vstávat několikrát za noc, krmit, přebalovat, jsem znovu těhotná a potřebovala bych mnohem více spánku. Navíc druhé miminko se narodí v únoru a neumím si představit, jak budu vstávat v noci za dvěma hladovci, to už se nevyspím vůbec. Na druhou stranu mám strach jí ho sebrat, kvůli jejím problémům s váhou a ani si nejsem jistá, že by pak opravdu spala lépe, obávám se, že by se budila ze zvyku pořád. Nevím nevím, připadá Vám takhle často v noci krmit v roce a půl ještě v pořádku? Mám ještě vydržet pár měsíců, jestli jí to pustí samo?

frantiska85
8. zář 2014

Syn spal celou noc asi od dvou až tří měsíců. Jakmile se dítě pořádně nenají ve dne, dohání to v noci.

petula1981
8. zář 2014

Od jednoho známého syn dostává flašku ještě teď ve 4 letech. Jeho máma mu prý dá v noci radši flašku, než aby jí pár nocí probrečel. Takže nevím jestli jí to pustí samo, je na to zvyklá.

Já zkušenosti s UM nemám, oba syny jsem kojila asi do 16 měsíců, ale pak už to pro mě v noci začalo být náročné, protože jsem v noci neustále kojila. Musela jsem to ze dne na den utnout, první syn plakal asi 2 noci, druhý syn asi týden, ale od té doby spali celou noc. A oba pak začali přes den také víc jíst. Samozřejmě nevím jak je to s odnaučováním nočního krmení s UM.

tamarila
8. zář 2014

U nás se taky spalo celou noc prakticky od začátku, ale myslím že třikrát za noc je v tomto věku moc, i s ohledem na to že vás to vyčerpává. Není asi jiné rady než zkoušet víc do ní pěchovat přes den a v noci zkoušet odbourat. Třeba dát místo mlíka trochu napít vody a uspat atd. Pokud třikrát v noci musí jíst a přes den nechce, tak mi to spíš přijde jako otočenej režim. Jinak myslím že kdyby se odbouralo uspávání jídlem, tak myslím že by mohla spát celou noc, ale záruka není. Obvykle co znám z okolí, tak po odbourání nočního mléka se začalo spát. Ale zase některé zastánkyně kojení tvrdí, že prokojit celé noci je přirozené a dítě celou noc spát ani nemá. Je na tobě co ti vyhovuje.

rajecka
autor
8. zář 2014

@tamarila Samo mi to nevyhovuje, ale mám strach, že si zvykne, že mléko v noci není, ale nezlepší se její stravování přes den a budou zase problémy. Kdo má doma takového extrémního nežravce jako já to zná, že dostat do nich jídlo to je někdy nemožný výkon.

berynka
8. zář 2014

@rajecka můžu napsat, jak to máme my. Dceři je rok a půl, váží 8,5kg. Stále kojím, nemáme potvrzenou ABKM, ale něco jí vadí. Takže žádné jogurty, mléko, UM, sýr jen v omezeném množství a kojit kvůli tomu ještě nějakou dobu chci. Zahrnuje to noční vstávání, to je jednou, dvakrát za noc.
Beru, že dcera není velký jedlík, jednou se to ale ustálí 😉.

blondynka400
8. zář 2014

@rajecka ono je otázka, zda by to nespaní mléko vyřešilo... Já jí v noci odstavila v cca 8m, teď jí budou za 2 měsíce 2 roky a když se vzbudí 3x za noc, beru to jako dobrou noc... Ano, stačí pohladit, přikrýt, a nad ránem (5-6) prso, ale stejně... Osobně bych jí to mléko asi nebrala, ale zkus si to nastavit tak, aby ti to vyhovovalo, tzn. než jdeš spát ty a pak nad ránem. Může pak třeba zaskočit manžel ne? A proč přebalovat? 😕 Plínka jí až do rána nevydrží?

fykyska
8. zář 2014

@rajecka
Podle mého je to o tom že to dítě dozraje do plnohotnotného spánku na celou noc. Pokud to zatím samo neumí.Je v něm zřejmě nějaký podnět nutící ho se probrat .. ať už je to potřeba hladu, pozornosti, kontaktu, pocit počurané plenky, zima atp. Dcera 16m také vstává, min 2X v noci a vyžaduje si 240ml mléka minimálně 🙂 Pokud není mléko, je řev 😀 a mléko prostě ničím nenahradím, zkrátka ještě se mi jí nepodařilo ,,opít rohlíkem" 😀 v podobě čehokoliv jiného.

Chápu, že je to vyčerpávajicí a hlavně je to opruz 😉 ale pokud jsi zkusila na noc např, teplý čaj, na noc se pořádně napucnout třeba teplá polévka, hutná zeleninová s pečivem. Nebo klasický velký chod 🙂 maso s přílohou a stále to nepomáhá. Zkusila bych vydržet, podle mého do toho dítě musí dozrát samo..Obzvlášť pokud je vidět že v noci opravdu potřebuje mléko, rozhodně bych ho nebrala.
Zkus zapojit manžela, partnera aspoň na jedno noční krmení - i chlap se dá naučit 😝 😀 a to že brzo vstává do práce ať si nechá 😝 ty taky makáš celý den 🙂
U nás byl velký problém že dcera byla velký jedlík opravdu velký, a až po roce se to začalo mírnit. Takže jsem někdy na mléko musela vstávat i 4x při kojení do 9 měs než se sama odstavila i 8x za noc 😖

@blondynka400 Nám teda plena nevydrží 😀 musím přebalovat někdy až 3 za noc 😔 ... 😉 a je jedno jestli jsou to pampers nebo tesco pleny by byla pročůraná a mokrá...

rajecka
autor
8. zář 2014

Taky plena nevydrží, dcera vypije někdy i 400ml (před usnutím až do rána) a čůrá jak divá 🙂 Má i dost citlivou kůži, takže i přes den měním hodně často.
@fykyska Já si taky bohužel myslím, že k tomu musí dojít sama, ostatně jako se vším, nic se nenechala naučit, všechno po svém 🙂 Táta se snaží, ale jeho fakt nic nevzbudí a on než se probere, rozkouká a obstará jí, tak to bych měla třikrát hotovo a stejně jsem vzhůru. Napadlo mě vzít jí do postele, jestli by nespala klidněji, ale nevím, jestli je to v tomto věku dobrý nápad, učit jí to. Navíc jak jsem psala, bude další mimi po novém roce a jelikož mám v plánu kojit, bude prcek nejspíš většinu noci spát s námi, tak nevím, jak bychom se všichni čtyři vyspali 🙂

gwennie
8. zář 2014

@rajecka taky mám doma nejedlíka a taky jsem to řešila v noci jako ty, akorát teda malá měl a12m a ne 18m. A taky jsem těhotná. Zjistila jsem, že to byl vlastně začarovaný kruh. Když jsem jí dala přes noc mlíko, tak dohnala den, a tím pádem následující den zase nechtěla nic moc jíst. Pak jsem byla už fakt vyčerpaná, s tím těhotenstvím to je o to horší, úplně ti rozumím, a řekla jsem si, že prostě to aspoň zkusím jinak. V noci jsem UM nedala, druhý den jedla stejně málo jako předtím. Měla jsem strach, ať zas nezhubne, ale vydržela jsem to takhle asi týden, a pak se přes den rozjedla. Prostě tělo nevydrží dlouho hladovět. Samo si řekne. Teď už dva měsíce nevstávám v noci vůbec. Radím ti, zkus to taky, jinak se zblázníš ☹ Asi ze začátku nebude chtít přes den jíst více, to je jasné, má nějaké energetické zásoby, ale zkus fakt vydržet týden...

fykyska
8. zář 2014

@rajecka Řešíme to samé 😀 nicméně do unora daleko za tu dobu bych si jí klidně do postele vzala a nebo uspat u tebe s tebou v posteli a přendat do postýlky 🙂 , my máme malou v posteli už jen z toho důvodu, že ně vždy je třeba hned flaška a opravdu potřebuje kontakt. Myslím, si že i do tohodle dozraje dítě, že bude chtít spát samo...
A tak tedy u nás děláme vše co se dělát nemá 😀 a když nebudu počítat noci kdy se tedy něco děje , nějaká uzkost, nebo špatný sen. Daří se, aby jedla méně a spala klidněji. I přestože to je občas na ukor pohodlí. Ovšem pořád máme pravidlo, že pokud bych se citila hodně stísněná prostě čapnu peřinu a jdu spát do obýváku.. Chlapům to trvá, i já jsem v noci vzteklá že dítě řve jako siréna a tatka se teprva hrabe z postele a já bych už měla přebaleno , nakrmeno , pomazleno.
Někdo tohle všechno může nazvat jako rozmazlování nebo přehnané. Ale já věřím tomu, že když dítěti - bráno v těhlech smerech - dopřeji vše co žádá bude spokojeno a lépe mu to dopomůže k tomu dozrát do stavu , který bude přijemný pro všechny členy rodiny 😉
Ale je to prostě dítě od dítěte rodič od rodiče , na někoho zabere vydržet a nedat na jiné kontakt a samo odstavení od všeho a od všech...

blondynka400
8. zář 2014

@fykyska
@rajecka tak každé dítě má to vylučování jinak nastavené. Já snad osobně neznám žádné dítě, které by se muselo po roce v noci přebalovat, ale když to píšešete, tak asi takové jsou... Já obě přestala přebalovat v noci cca kolem 4m 😅 A to se ta starší pak kojila klidně 15xza noc s tím, že fakt pila, a v těch 18m byla schopná vypít před spaním 250ml UM a v těch 6 thod to samé a pleny vždy vydržely 😅
Ale je otázka, zda odpírání mléka v noci problém s plínou vyřeší.....