Jak dlouho se cvičí Vojtova metoda?

zutinka
25. bře 2013

Do jakého věku dítka?

elana
25. bře 2013

záleží na diagnoze...obvykle prostě do úpravy stavu. Nebo se určí cíl: aby dítě lezlo, aby chodilo...My cvičili 10 měsíců (začali jsme v 9m, kdy se obrátil akorát na břicho, ale jen přes jednu ručičku), cílem byla samostatná chůze. Když se rozchodil (v 19m), skončili jsme.

klarka1
25. bře 2013

samozřejmě záleží na tom, proč se cvičí, u nás dlouhodobá záležitost. U miminek, které se nevyvíjí tak jak je obvyklé se cvičí do chvíle, než zvládnou to co je běžně obvyklé 😉

antarres
25. bře 2013

Já ji s malou cvičila od konce července(11. měsíců) do konce listopadu(15.měsíců), dokud se malá sama nepostavila, ale upřímně si myslím, že to cvičení moc nepomohlo, spíš malá dozrála...každé dítě je jeiné, starší dcera chodila v roce, mladší až v roce a půl. Cvičení se starším dítětem je obtížnější, protože má už sílu a chce se cvičení bránit.

iva_kucerova
25. bře 2013

jak dlouho vydržíš🙂 My ji cvičily necelé 4 měsíce a nebyla nám k ničemu, Ivanka se do všeho pustila, až když jsme cvičit přestaly a byl klid. Podle mého názoru totiž dost záleží na tom,jestli se to necvičí blbě, pak si myslim,že to může i uškodit. Bohužel,naše fyzioterapeutka si myslela,že jakékoli cvičení může jen prospět (i když jsem si podle ní měla dávat pozor,aby Ivanka nebyla při cvičení hrbatá...jen neřekla,jak to mám udělat). Jinak jsme začly cvičit,když bylo Ivance 5 měsíců (nepřetáčela se na břicho, špatně držela hlavičku) a kdybysme nezměnily fyzioterapeutku, cvičily bysme asi dodnes, i když Ivanka už sama ťapká u nábytku

gable
25. bře 2013

Mám nedonošeného syna, Vojtovku mu neurolog doporučil už v porodnici a zrušil nám ji až začal lézt, zhruba v devíti měsících. U nás šlo spíše o jakousi prevenci, syn neměl žádnou vážnou diagnozu. Jak psaly holky,záleží na důvodu,proč se cvičí. Já na ni nedám dopustit, cvičili jsme opravdu poctivě a díky Vojtovce je Tomášek tam,kde je. Vojtovka je dobrá na celou centrální nervovou soustavu a miminko podporuje ve všech směrech. Je to psychicky náročné pro maminku,ale podle mého je to obrovským přínosem pro mimčo, i do budoucna 😉

lv
25. bře 2013

my 4měs necelé..než rehabilitační lékař řekl, že odpovídá věku.

valkyrjar
25. bře 2013

no, my cvičíme už pátý měsíc a ještě nás jich pár čeká, jelikož je syn nedonošený, tak do té doby dokud začne lézt. Taktéž cvičíme prevenčně, ale musím říct, že je to čím dál náročnější...malýmu se to čím dál víc nelíbí a já ten jeho pláč zvládám tak tak, je mi ho moc líto, po cvičení se vždycky hned mazlíme a pak jdeme papkat aby měl zase dobrou náladu.

alisek
25. bře 2013

cičila jsem se synem od "narození" 2 roky, než začal sám chodit, lézt nestačilo, syn začal chodit až ve 22měs. takže to bylo fakt potřebné, jenže senám problém zas vrátil, tak cvičíme znovu ale méně cca od toho 2 a půl r., všeobcně se přestane cvičit až když je dítě motoricky na úrovni vrstevníků a pracuje samo jak má, u některých diagnoz ale mužeš cvičit stále, záleží proč cvičíte.

pepibubu
25. bře 2013

Dokud dr nebo rehabilitační neřekne, že stačí, což je dost individuální.

beautynka
26. bře 2013

My cvičili od 3 do 6 měsíce, nechtěl zvedat hlavičku, měl opožděné vzpřimovací mechanismy, ale myslím že to je individuální.

tadulicek
16. črc 2014

Syn byl nedonošený,zjištěn tortikolis,parésa pravé ručičky,cvičili jsme asi do 15 měsíců,mezi tím i různé cviky na baloně,z Vojty už jen něco,na rhb chodíme stále a to bude mít v listopadě 3 roky.