Jak dlouho trvá nidace?

europa00
3. únor 2019

Prosím jak dlouho trvá nidace? někdo uvádí že je 6 -7 den co embyo dorazí do dělohy a někdo zase tvrdí že 6 - 9, 6- 12 dní.
Jsem z toho teda jelen, kdy teda začne plod vytvářet HCG? Až když je nidace plně dokončena třeba po 4 dnech nebo už během toho zavrtávání....
Asi na těch dnech něco bude ne? když si některé ženy nidační zašpinění pletou s počínající menses...a to musí být krátce před termínem menses ne? protože pochybuji, že by si něktrá myslela že už ji začíná menses o týden dříve. Kdybychom obecně predpokládali, že běžný cykluc ma 28 dní, ovulace je někdy cca 12- 14 den, cesta do dělohy vajíčku trva 6 dní..to by byla 20 den cyklu a hned by se zahnizdilo, tak by si to přece s menses nemohla poplest...ale kdyby nidace probíhala třeba 5 dní než se plně dokončí, tak 2-3 dny zašpinení před menses si může myslet ze to je nástup....

proto se ptám, jak dlouho dle Vás může trvat celý proces nidace, a jestli se hcg zacne tvořit až při dokončené nidaci nebo jestě v malém mnozství během ní 🙂
Všem děkuji za postřehy

leniczka23
3. únor 2019

@europa00 kazda zena to ma jinak..nejsme stroje..takze ty dny sedi..je to proate mezi 6-12 dny..tim se mysli ze je uhnizdeno. HCG produkuje telo uz behem uhnizdovani ale v mensim mnozstvi. po uhnizdeni uz se to rozjede ve velkym.
Ja treba u prvniho tehotenstvi objevila slabou carku az pri zpozdeni..tudiz uhnizdeni trvalo tak tech 12 dni. Ale ted u dvojky jsem jsem tu samou carku mela uz 9.den. A ten samy den jsem mela i nidacni krvaceni..ten vecer pred tudoz 8dpo jsem nela mega bolesti podbrisku.
Cyklus mam porad stejny a ovulaci jak pises.
Jsou zeny ktere ale nemaji pravidelny cyklus takze to ze by zacaly krvacet tyden pred pro ne neni nic neobvykleho..takze splest si to klidne muzou.

sudylichozrout
3. únor 2019

@europa00 ja mela pozitivni test vzdy den po vynechani menstruace, to znamena 10.-11. den od ovulace. A byly to vzdy uz dobre viditelne carky, i kdyz slabsi. Takze u me to je tak, jak se vseobecne pise. 6-8 dni nidace + pocatek vylucovani hCG. Od toho osmeho dne uz hCG roste klasicky, takze muze byt pozitivni i test tech 10-11 dpo. Ovulaci mam pravidelne 21 DC a 31-32 DC mam menstruaci.

europa00
autor
3. únor 2019

@leniczka23 ahoj no ale mohla jsi mit třeba pozdeji ovulaci...coz by to taky vysvetlovalo...me spiše jde o to kdyz je opravdu prokazatelna ovulace jestli opravdu ten proces nidace muze byt i 4 -5 denní..

leniczka23
3. únor 2019

@europa00 nene, ovulaci jsem hlidala testama, takze vim kdy byla.
4-5 dni je nerealnejch. Mam svagrovou v IVF a rika ze 7.den nejdriv muze byt uchyceno.

biedronca
3. únor 2019

@europa00
@leniczka23 holky, to znamena ze po ovulaci cca OD 7 dníu dochazí k uhnízdeni vajíčka, jo?

europa00
autor
3. únor 2019

@leniczka23 bylo to myšleno ne 4 -5 den ale od vstupu do dělohy Cca 6 den tak pak nidace klidně i 4 dny k tomu ... jestli to je reálné ... ja totiž dříve mSlela ze nidace trvá Cca jen 24 hodin.... a ne třeba 4 dny a prave jsem našla diskuze kde tvrdí ze nidace proběhne vždy 6 den a pak ty které tvrdí ze trvá déle nej 1 den a te ten proces trvá třeba i 4 dny ... ale nenašla jsem to nikde Jsko studii ... proto ne zajímá jedtli je reálné ze 9 dpo se vlastně teprve muže zanorovat do dělohy

europa00
autor
3. únor 2019

@biedronca asi ano me zajímá jak dlouhý ten proces cely muže trvat

mialagia
3. únor 2019

@europa00 jako že by se zavrtávalo do dělohy 4-5 dní? to mi přijde dlouho, já myslím, že tam putuje a když tam je a vše ok, tak se uhnízdí už fakt spíš během těch 24 hodin, ale bůh ví..jestli jsi nenašla studie, tak my laici si tu můžeme jen hádat..nicméně já jsem tentokrát jasně nidaci cítila jako intenzivní píchání v podbřišku a bylo to 10.den,tj. pár dní před menzes, která už nedorazila..🙂

sudylichozrout
Autor odpověď smazal
Zobraz
europa00
autor
3. únor 2019

@mialagia ahoj no vidís...tvrdíš ze jsi ji cítila 10 den, tím padem by odpovídala nidace 4 dnům..protože vajíčko vždy doputuje do dělohy 5-6 den..pozdeji ne,jinak by se zacalo uhnizdo ve vejcovodu.....takže pokud si nidaci cítila jeste 10 den, tak mozná proto ž ten proces opravdu trvá tžeba až 4 dny.

sudylichozrout
3. únor 2019

@europa00 proc to potrebujes vedet tak presne? Neni to jedno?

europa00
autor
3. únor 2019

@sudylichozrout skoda seka mi to komp, asi to neni pro mack...je tam neco zajímaveho? nejde mi to otevrit.

nita1984
3. únor 2019

Pri IVF se vkládá pětidenní embryo, HCG zachytitelne na testu nejdříve 5 dní od transferu. Nidace do 48h po transferu. Takže asi tak

mialagia
3. únor 2019

@europa00 tak možné to je a dle té prezentace to tak i vypadá, zajímavé, takhle jsem to detailně nikdy nezkoumala🙂je jen otázka od jakého okamžiku toho zavrtávání začíná produkovat to hcg a v jakém rozsahu..😉

leniczka23
3. únor 2019

@europa00 jo takhle si to myslela..tak ano samotne prilnuti/uhnizdeni/nidace kdyz uz je vajicko v deloze trva 2-4 dny.
@biedronca ten 7.den je vyjimecny a uplne nejzazsi termin. Spis to je 9-11 den po ovulaci.

europa00
autor
3. únor 2019

@leniczka23 Jj tak jsem to myslela ... takže snad je to tak správně 🤗

aklin
3. únor 2019

U me to bylo tak, ze cca 7 - 8 den po sexu jsem mela krvaceni slabeho razu, ktere skoncilo behem dvou dnu(myslela jsem, ze je to MS, u nepravidelne MS nic neobvykleho). O tyden pozdeji po tom spineni/krvaceni mi doktor CAR podle krve zjistil, ze mam slabe pozitivni, o dva dny pozdeji jsem na testu objevila dalnici.

europa00
autor
3. únor 2019

@sudylichozrout dekuji moc uz se ni to podařilo otevřít což je bomba celkem me to uklidnilo ze nidace není otázka 24 hodin .... krásné je to tsm vysvětleno a ukázáno super dekuji

goovana
9. dub 2019

Ahoj holky, mám otázku: 1.4 byla dle ovulačního testu ovulace(test dělán ráno v 9 hod) večer jsme měli s manželem sex. Od 7.4 do dneška ráno neuvěřitelné křeče v podbřišku. Bylo to uhnizďování?

biedronca
9. dub 2019

@goovana může