Jak dostat lék do malého miminka?

zelva
17. říj 2008

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit. Malý dostal kapky, mám mu dávat 2,5 ml 2x denně, což je 2x půl lžičky. Je to ale hrozně hnusný a tak jsem si odstříkávala mléko a dávala jsem mu to vypít z lahvičky, což jsem zřejmě neměla dělat. Zřejmě jsem mu narušila tím střídáním lahev - prso kojení a teĎ když si ho dám k prsu, tak se odtahuje a hrozně řve. Dneska ráno jsem mu ten lék zkoušela dát v mléce po lžičkách, ale všechno to vyplivnul. Vůbec teď nevím jak to do něj dostanu. Poradíte? Předem díky.

jankax
17. říj 2008

ahojky, co zkusit strikacku? Ja jsem tak malemu taky davala ve 2 mesicich leky a kojeni mu to nenarusilo 😉 Jsou k dostani i malicke 2,5 ml , urcite se zkus zeptat v lekarne 🙂

jandaj
17. říj 2008

Ahoj taky jsem musela malýmu (5. měsíců) minulý týden dávat léky a i teď ještě dostává lacidofil. Je plně kojený a dávám u to tak, že vždycky odstříkám trošku mléka, zamýchám to a pak mu to dám po lžičkách. S tím, že jsi mu to dala ve flašce jsi sice udělala chybu, ale nevzdávej to, on jen zjistil, že to jde z flašky lehčeji, když mu ji už znova nedáš zase se chytí prsa, ale musíš vydržet. Měla jsem podobný problém minulý týden, sice ne proto, že bych malýmu dala flašku, ale protože byl nemocný a bolela ho pusinka, volala jsem laktační poradkyni a ta mi řekla, že mám vydržet a být neústupná a fakt to pomohlo, malej už zase baští z prsu. 😉 🙂

zelva
autor
17. říj 2008

Tak ju, díky moc. Na flašu zapomenu a holt se malý popere s prsíčkem. Ten lék zkusim stříkačkou, snad to do něj nějak dostanu.

aponchie
17. říj 2008

tak jako kocce tableta..malinkatou strikackou nebo kapatkem ,ale rychle ..skoro az do krku rychle striknout a dat zapit

nensy
17. říj 2008

tak já to malé stříkám tou stříkačkou od nurofenu hned jí to stříknu celé a až dozadu

timbouctou
17. říj 2008

zelva_ no my měli antibiotika, bylo to strašně hořký a malý to v ničem nechtěl, vždycky to vyblinkal. Ale co perfektně funguje, i když máš prcka ještě, tak jak jsou ty miminkovský džusíky, dát trošku na lžičku a rozmíchat s lékem. Při tomhle množství se nemusíš ohlížet na doporučený věk pro konzumaci, my taky byli malí.

zelva
autor
18. říj 2008

timbouctou: no já nevim s tim džusííkem, přeci jenom je náš malý ještě malý. ☹

timbouctou
19. říj 2008

neboj, když dáš jen na lžičku, zkus mrkev banán, to není tak dráždivé

timbouctou
19. říj 2008

neboj, když dáš jen na lžičku, zkus mrkev banán, to není tak dráždivé. My měli tři měsíce.

marcaa
19. říj 2008

Ahojky, já malému dávám léky do stříkačky od Nurofenu a stříknu mu to pozvolna do krku. Samozřejmě pomalu abych ho neudusila 😉

alenka83
19. říj 2008

ahojky, tak dáváme malýmu léky a od dr. dostali právě stříkačku a super. Pomaličku mu to vstříkávám do pusinky a on to spoliká. 😵