Jak na opruzeninku u dvouměsíční holčičky?

vespinka
28. črc 2013

Ahoj holky,
mám dvouměsíční holčičku a dnes jí přes noc vyskočila opruzenina na zadečku, docela dost. Používám látkové plenky, občas se jí to trošku objevilo, ale to stačilo dva tři dny umývat zadeček pod vodou a mazat Bepathenem a hned se to zlepšilo. Vím, že to není látkovkami, protože se to párkrát objevilo i u jednorázovek. Plně kojím, v noci nepřebalujeme, protože malá je chronicky nespavec a mám strach, že by se mi přebalováním úplně probrala a pak jsem v kelu, protože nespí ani přes den, ale to je jiné téma. Poradíte mi, prosím co s tím? 🙂

hojda
28. črc 2013

Začala bych se Imazol cream pasta, rychle zabírá, pokud se to chytne v začátku, A je vedro, tak jí nech rozbalenou a dát pod ní něco nepromoka vého, abys to mohla měnit, když se počůrá.

mucosin
28. črc 2013

Vyzkoušeli jsme Bepanthen, Sudocrem a nevím co všechno a naprosto nejspolehlivěji se osvědčil Nivea Baby Krém proti opruzeninám. Určitě ho zkuste. Zabírá takřka okamžitě.

pinonka3
28. črc 2013

My používáme Sudocream a max spokojenost.

zamilovanadonej
28. črc 2013

Nám napsala mudr http://www.docsimon.cz/zbozi/imacort-krem-1x20g , pomohlo to na zhojení a na prevenci doporučuji jedině tento krém http://www.zbozi.cz/vyrobek/bubchen-baby-krem-p... , nedám na něj dopustit- osvědčil se mi u obou dětí, ani rybilka ani bepathen ani sudocream ani babypathen nám nebyl nic platný. A hlavně- mazat na zcela suchý zadeček, nenechávat vrstvu a co nejvíce vetřít. 😉

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
zandanem
28. črc 2013

no hlavně větrat v tomto vedru.....

rebelie
28. črc 2013

Souhlasím se @zandanem hlavně větrat. Čerstvý vzduch působí na pokožku zázračněji než veškeré masti... když se to zkombinuje s čistou vodou použitou namísto vlhčených ubrousků, úspěch je takřka jistý... Syn se moc neopruzoval, ale když se náhodou oprudil, tak jsem následující den zrušila program a syna jsem nechala celý den válet se nahatého na dece, a buď jsem chytala čůrání do misky, nebo jsem pod něj dávala přebalovací podložky (mám látkové). A po takovém dni byla většinou opruzenina zhojená. A k tomu nespání - nemůže jí budit právě mokro v plíně? Nebo potřeba čůrat? Nezdá se to, ale už malé děti signalizují, že potřebují čůrat, některé dosti vehementně...

michaelka83
28. črc 2013

Nám na opruzeniny pomohla genciálka, omývat v řepíku , větrat a hlavně nepoužívat ubrousky a často přebalovat. V nejhorším stadiu ( mokvání( genciálka a Pytyol )ale ten hodně střídmě.

fykyska
28. črc 2013

Možná by stálo za to v noci přebalit - pokusit se o to protože tím jak v tom leží a spinká tak je ta moč o dost agresivnější. obzvlášť citlivá dětská pokožka v tomhle vedru látková nebo umělá plena nepřebalovat je fuj fuj 🙂 😀 ale to nemyslím zle 🙂 ... Ale na opruzeninu za mě - imazol 🙂 a nebo potírat černým čajem a pudrovat 🙂 My máme silnou opruzeninu pod krkem a pudr a imazol vede 😉 😎 a imacort je také dobrý ale obsahuje kortikoidy takže ten bych volila až když je orpuzenina extrém

lenicka07
28. črc 2013

rozhodně co nejvíc větrat a v noci přebalovat. Taky jsem používala látkovky a pokud jsem zanedbala přebalování, opruzenina byla hned, takže jsem přebalovala i v noci a pokud nebyla možnost malou větrat přes den, pořád jsem jí přebalovala. Z papírovek se jí dělala vyrážka.Bepanthen pomáhal skoro vždy, ale asi dvakrát se stalo že Bepanthen nestačil (začalo to mokvat, narušila se kůžička) a pak jsem použila takové to zelené mazání na rány z lékárny (Novikovův roztok) - dávala jsem to hlavně na noc, kdy jsem nemohla přebalovat každou hodinu a jenom na ta nejhorší místa (štípe to - foukat), vytvoří se taková ochranná vrstvička a ranka se mnohem rychleji hojí, často už do rána to bylo skoro pryč nebo mnohem menší. Nanášela jsem to širší vatovou tyčinkou, pozor na umazání, ale z plínek to nakonec pustilo.

ve24
28. črc 2013

rybilka, nebo pytiol

yllakh
28. črc 2013

sudocrem a bepathen jsou na prevenci, to se maže při každém přebalovaní...na už vytvořené opruzeninky se mi osvědčil pytiol 2x denně..určitě bych věřila i té genciálce a řepíku 🙂

mara000
28. črc 2013

Nám pomohla Ondřejova mast, je šíleně mastná, takže odpuzuje vlhkost, ale musí se namazat na perfektně suchý zadek.

paulia
28. črc 2013

Weledu na opruzeniny,komu jsem poradila,velká spokojenost,za tu cenu stojí 😉 Hojení je velmi rychle vidět.Tak to je za mě 🙂

pajuska87
28. črc 2013

Nevím zda to tu někdo nepsal,ale nám strašně moc pomohl Hypermangan, vždy při přebalování ji tím přetřít a pak namazat. Nám do 2 dnů opruzeniny zmizely

honzulka
28. črc 2013

mám docela dobrou zkušenost s řepíkem-koupele,obklady i otírat,určitě co nejvíc větrat a docela nám zabírala Callcium panth. 😉

betysek
29. črc 2013

Hlavně hodně větrat...Používám taky látkovky, pomáhalo větrání, omývání zadečku pouze pod sprchou a kombinace Bepanthenu a Měsíčkového kojeneckého krému od Weledy. Střídání těchto krémů, na každé přebalení jiný, do 2 dnů byla opruzenina pryč...

anushka111
29. črc 2013

My měli s opruzeninami velké problémy, vyzkoušeli sme všechno možné od mastí na předpis a skoro vše vlně prodejné (Ondřejova mast, Sudocrem, Bepathen, kalciová mast a další). To co nám nakonec vždy pomohlo je právě ten Imazol krém-pasta. Weleda je prý skvělá, ale pozor na heřmánek, některé děti jsou na něj alergické, většinou se to projeví velmi silným zarudnutím pokožky, někdy i pupínky.

nasekuratko
29. črc 2013

nám pokaždé během pár hodin krásně zabere, když udělám klasický černý čaj, nechám vychladnout a při každém přebalení malého utírám vatou namočenou v čaji, nechám zaschnout a pak dám silnou vrstvu Imazolu nebo Bepanthenu. A opruzeniny (včetně krvavých puchýřků) jsou do druhého dne pryč 😉

cinkatko
30. črc 2013

urcite casteji prebalovat, hlavne ty latkove pleny tolik nesaji jako ty normalni a proto ti je mala celou noc mokra. Dodrzovat hygienu (pri prebalovani), vetrat - treba kdyz vis, ze mala uz kakala, dej pod ni plinku, na vrch take latkovou plenu (kdyby mocila) a klidne ji muzes nechat takhle i pul hodky kazdy den. Koneckoncu jeste neni schopna se nejak prevalovat, takze ti zustane ve vetsine pripadu lezet. Hlavne davej pozor, aby se nenachladila. 🙂

veverka50
Odpověď byla odstraněná
Zobraz