Jak pomoci dítku, aby se vykakalo?

gedren
16. únor 2007

Ahoj holky,

rada bych se dozvedela nejake rady ci osvedcene postupy, jak pomoci ditku, ktere ma problemy s vykakanim.

Nase holcicka uz od narozeni chodi po nekolika dnech, maximum byva tak 8, no a vzdycky tak dva dny predtim se dost trapi, je videt, jak se snazi a nejde ji to, boli ji brisko, place kvuli tomu a tak.

Ja bych ji moc chtela pomoct, ale nevim jak. Kaka nam vetsinou do nocnicku, takze je bez plinky, tudiz ma prostor, drzim ji v klubicku, nozicky k brisku, aby ji to slo nejlepe, takze kdyz uz zacne, vyprazdni se dokonale 🙂, ale nez se to podari, tak vzdycky nekolikrat marne funi, tlaci a nic.

Snazim se ji balit do toho klubicka, delat masaze briska, cvicit pritom nozickama, ruzne s ni hybat, ona se vetsinou aspon vyprdi, ale k vykakani to nepomuze. Jednou ji teda pomohla i autosedacka 🙂, ale jindy zase ne.

Nerada bych pouzivala nejaky cipky nebo rektalni trubicky, spis jestli nemate dalsi nejakou prirozenou fyzickou metodu, co by ji mohla pomoct...

Diky

ciccka
1. lis 2008

holky, existuje na nete nejaka tabulka, kde je rozpis potravin, ktore sa mozu a nemozu konzumovat v obdobi kojenia? pravdupovediac niekedy neviem, co mozem a co nie, napriklad prazenicu, pasteky, bielu cokoladu...
diky

mkr
2. lis 2008

ciccka já jedla skoro všechno a ted už i fazole

ciccka
3. lis 2008

tak to mas super, ja som zjedla trocha cokolady alebo paradajky a hned mal maly vyrazky.

berenica
4. lis 2008

Ahoj, jukněte na tyhle stránky http://www.kojeneckavyziva.cz/content.aspx?page... , našla jsem tam nějaké tipy a rady k výživě kojící maminky. 😉

ciccka
5. lis 2008

dik, skusim

mikulka
4. únor 2009

Holky, máme potíže s kakáním - tuhá stolička. Vyzkoušeli jsme vše - masáže, nahřívání bříška, vodičku mezi kojením, Sab simplex, probio - atké prý změkčí stoličku a nic. Nechi pořád dávat rourku. neexistuje nějaký přírodní preparát, který by pomohl?

katkateplice
4. únor 2009

ahoj mikulka, my máme už 3 dni tiež problémy s vykakaním, dnes som volala doktorke, nech mi už niečo poradí okrem všetkého, čo si skúšala aj ty a poradila mi šťavu z mrkvy a jablka... hneď po rannom kojení som mu to dala vypiť /cca 50ml/ a krááásne sa pokakal
no jasné, že tá prvá várka bola tvrdá, ale ďalšia bola pekne riedka... 😀

akejka
4. únor 2009

mikulka:
skúste HIPP slivkovú šťavu. Nám to pomohlo. Ale my už sme mali 5 mesiacov, prechádzali sme na tuhú stravu, tak malú zapekalo z toho...aj keď som stále kojila. Neviem, či ste zatiaľ výlučne kojení...

martina46
4. únor 2009

Ak kojíte, nepomohlo by, ak by ste vy zjedli niečo preháňavé, tie slivky a podobne? Ja som podľa mojej stravy badala rozdiel v stolici.

mikulka
4. únor 2009

Holky, tu švestkovou šťávu jsem mu zkoušela dávat a nechce ji ani za nic. 😢
katka: a tu šťávu z mrkve a jablka jsi udělala sama, nebo koupila? Já myslela, že mrkev staví!

Neslyšely jste o přípravku Lefax?

mikulka
10. únor 2009

Tak mně pije malý, tedy pije, dá si pár lžiček, pouze mrkev a jablko, jiné šťávy ani za nic, Co ymslíte, nestaví to? Má to pít na zácpu, tak abych mu ještě neuškodila.

beruska2x
10. únor 2009

no tak mrkev opravdu stavi, me to malej taky ani za nic nevypil a le svestkovou presnidavku snedl, a merunky taky pomahaji kup si hipp v lekarne, nevycetla jsem jestli kojis a uz davas prikrmy??

jinak kdyz jsem videla ze maly tlaci tak jsem ho vzala na prebalovak a dala mu kolinka na brisko a pomohlo to.. proste mu trosku pomoct ono se to upravi a taky porad nabizet piti, staci obyc voda kojenecka, proste to rozredit, nam uz to jde dobre, proste se to upravi 😉

mikulka
10. únor 2009

beruško, my děláme ps divy, a nepomáhá nic - nahřívání bříška, cvičení nožičkama, roztahování konečníkčku... švěstkovou šťávu nechce, ani jinou ☹ Je plně kojený. Nemá ty potíže pořád, ale občas ho to dovede potrápit...

beruska2x
10. únor 2009

aha... nam se to pak s prikrmama zlepsilo, protoze muzes dat prave presnidavku atd... tak vydrz a bud rekni Dr o kapky nebo muzes strcit teplomer do zadecku ale nema se to delat casto 😅

assimilate
11. únor 2009

tiež sme mali problém s kakaním i s odchádzaním vetrov. Pri stolici mal silné kŕče a pri zastavených vetroch tiež, spočiatku pomáhala rektálna trubička, kvapky a potom nič. Už cca mesiac a pol užívame probiotiiká Infant Dophilus a supééééééééééér...odporúčam každému, odvtedy nemáme problém so stolicou ani s vetríkmi. Oplatí sa vyskúšať!!!!!!!!!!!!!!!!!

eliotka
11. únor 2009

My máme taky probiotické kapky, ale potíže máme pořád.

evikuu
11. únor 2009

assimilate: prosímtě nemš nějaký odkaz na ten DOPHILUS??? Nikdy jsme neměly problém ale dva dny jsme na příkrmech a nějak jí to najednou nejde 😖

xixi7
6. dub 2009

Nasa mala bude mat teraz mesiac a 4 dni nekakala. Kojim a zaroven dokrmujem. Skusali sme prevarenu vodicku, masirovanie aj teplomer do ritky, ale nic nezabralo. Jedna kocka tu pisala, ze im zabera autosedacka. Cestou k doktorke som to v aute zartom spomenula a nakoniec asi zabrala aj u nas...u doktorky tak nalozila, ze to mala az za usami. Pri najblizsej zacpe asi budeme kruzit po najrozbitejsich cestach 🙂. Doktorka este povedala, ze podla toho co vidi, stolica je makka a tak sa nemusime obavat.

bereninka
6. dub 2009

Holky, a znáte Duphastan, nebo tak nějak, nám hzo dr. předepsala...

ikke
22. dub 2009

smajlik • 1d • Dnes o 20:09
Ahoj zkušené maminky 🙂, prosím vás o radu. Moje 3,5 měsíční dcera trpěla hodně kolikami, které sotva před měsícem skončily. S tím ale přestala malá kakat sama a tak jsme jí jednou za 4 dny pomáhali rektální rourkou (v té době jí začalo bolet bříško). Teď neměla stolici 11 dní, tak jsme čekali s tím, že u plně kojených dětí tyhle pauzy můžou být. Poslední 2 dny a noci je ale malá hodně neklidná, pomáhali jsme opět trubičkou a zjistili že má zácpu. Právě kvůli kolikám nejím mléčné výrobky, pouze žervé a 1x denně activii, ráno beru probiotika. Dceři jsme dávali dřív probiotické kapky (na koliku), ale neviděli jsme změnu, tak jsme je po několika týdnech vysadili. Nevím zda jsem udělala nějakou "dietní" chybu, čokoládu jím opravdu maličko, banány vůbec ne, naopak se snažím jíst švestkové kompoty atd. ¨, mléka mám dost tudíž nepiju kojicí čaje, fenyklový taky ne, protože dáváme Simče před každým kojením Baby calm... netuším po čem se nám tak "zabetonovala" ... já chodím díky tomu všemu na záchod opravdu každý den 😀 ... teď jí rozháníme glycerinovým čípkem a švestkovou šťávou. Poradíte co může zácpu způsobit?

fifinna
23. dub 2009

ikee, ja mam jednu brozurku, ktoru som dostala v pôrodnici a tam je pisane, ze v pripade zapchy sa môze babätku uz od 2,5 mesiaca dat kavova lyzicka sezonneho ovocia. Ma sa zacat najsladsim a postupne sa môze mnozstvo zvysovat. A este chcem dodat, ze banan nespôsobuje zapchu. Naopak robi stolicu optimalnu. To pisal na jednej stranke Dr. Niektorym detickam treba pri tom pomahat trubickou, ale neboj, ze si na to zvykne, ked bude na to pripravena nauci sa aj sama kakat. 😉

christla
23. črc 2009

Ahoj holky!
Máte asi víc zkušeností než já, proto vás žádám o radu. Moje 3 měsíční dcera mi špatně kaká. Maximum byly 4 dny. Je na UM. Zkouším co se dá, ale bez úspěchu. Mohla byste některá poradit? díky moc!!!!

iinuska
23. črc 2009

christla, skus zarobit UM s precedenou vodou z prevarenych ovsenych vlociek. To pomohlo mojemu prvorodenemu synovi.

pavlinasp
27. črc 2009

určitě musíte cvičit, hladit, masírovat bříško, dobré jsou i ty pytlíky s peckama, které se nahřívají a ze své zkušenosti doporučuju Probiotické kapky.. jsou od 1 měsíce a rozhodně můžou jen pomoc 😀 tak držím palečky 😉

jankapiknova
27. črc 2009

Ja ked vidim ze tazsie kaka,ze ma tvrdu stolicu tak davam hipp- slivkovy je na riedsu stolicu a caj Megafyt ale ten je az od 6 mesiacov. Nam to pomahalo a k tomu mast Pupik

inneska
27. črc 2009

mne synček zo dňa na deň prestal kakať...tlačil tlačil a nič nešlo(a to mal riedku stolicuň...museli sme kakať za pomoci rektálnej rúrky...až mi kamoška poradila, že aby som mu do čajíku vždy pridala čistý hruškový džús, že ona to má odskúšané na malej, a jej to velmi pomohlo...tak sme začali piť hruškový džús a po 3 dňoch už kakáme sami, bez pomoci rúrky 🙂 🙂

macina31
28. črc 2009

tak babenky my kakame kazdych 10 dni a stale sa to predlzuje.uz sa bojim ci to bude nabuduce nebude o 11 dni.nezabera ani harmancekovy caj ani prevarena voda ani rektalna rurka ani teplomer.som v koncoch.doteraz sme take problemy nemali.ak viete poradte nieco nove.maly je kojeny

jankapiknova
28. črc 2009

slivkovy dzus hipp

smardik
28. črc 2009

nám taky pomáhal ted švestkový džus od hippu

macin mi dr.říkal že kojení dítě nemusí mít stolici i 14 dní, že prostě vše spotřebuje

mishusha
28. črc 2009

u mojej malej tiez nic nezaberalo....nakoniec som tu na mk vycitala, ze mam kupit probiotika infant dophillus a jedine toto zabralo...uz asi po tyzdni sa nam upravila stolica, na jeden krat za tri dni.... kym sme nepresli na prikrmy, davala som jej to skoro tri mesiace... je to taky prasok.... ktory sa zaraba do mliecka....no my sme boli na UM skoro od mesiaca, takze neviem ako to budes riesit... mozno trosku tvojho mliecka odstriekat a zamiesat to tam... kym mala vypije alebo, dostat nejake ine probiotika aj v kvapkach...to len kvapnes priamo do pusy a hned ponuknes prsnik...
drzim palce, nech sa to upravi cim skor 🙂