Jak pomoci dítku, aby se vykakalo?

gedren
16. únor 2007

Ahoj holky,

rada bych se dozvedela nejake rady ci osvedcene postupy, jak pomoci ditku, ktere ma problemy s vykakanim.

Nase holcicka uz od narozeni chodi po nekolika dnech, maximum byva tak 8, no a vzdycky tak dva dny predtim se dost trapi, je videt, jak se snazi a nejde ji to, boli ji brisko, place kvuli tomu a tak.

Ja bych ji moc chtela pomoct, ale nevim jak. Kaka nam vetsinou do nocnicku, takze je bez plinky, tudiz ma prostor, drzim ji v klubicku, nozicky k brisku, aby ji to slo nejlepe, takze kdyz uz zacne, vyprazdni se dokonale 🙂, ale nez se to podari, tak vzdycky nekolikrat marne funi, tlaci a nic.

Snazim se ji balit do toho klubicka, delat masaze briska, cvicit pritom nozickama, ruzne s ni hybat, ona se vetsinou aspon vyprdi, ale k vykakani to nepomuze. Jednou ji teda pomohla i autosedacka 🙂, ale jindy zase ne.

Nerada bych pouzivala nejaky cipky nebo rektalni trubicky, spis jestli nemate dalsi nejakou prirozenou fyzickou metodu, co by ji mohla pomoct...

Diky

1ivanka1
15. zář 2013

@kotito urcite nie

izab
16. zář 2013

ahojte holky mam problem s malickou nemoze sa sama vykakat len cez ruklearnu rurku a nechcem aby si na to zvykla ako mam inak dosiehnut aby sa vykakala uplne sama davama aj vseliake cajiki ale nic vetri ma ale na vykakanie musim jej pomoc

lericenkam
16. zář 2013

@izab ja mám už deti na ZŠ, ale pamätám si, že keď sa syn nemohol vykakať , lebo som mu dala dužinu z broskyne a myslela som si, že ako dobre som mu spestrila jedálniček , tak ho "zapieklo", uvarila som obyčajný rumančekový čaj a poriadne osladila, pomohlo, ale nám sa to stalo len raz, pediatrička mi to odobrila

majdalenka87
19. zář 2013

Nemáte skúsenosti s Hami Citlivé bruško? Všimla som si tohto mliečka v lekárni, malo by dětátkům pomôcť s kakáním

izab
3. říj 2013

@lericenkam ahojki dakujem za prispevok ale mala ma stim stale problem ked jej ja nepomozem tak ona sa sama nevykaka viskusala som skoro vsetko ona ma len 2-mesiace a 2-tyzdne

izab
3. říj 2013

@briluxina ahojte holki aj ja svojej 2-mesacnej dcerke pomaha rektalnou rurkou davam aj sab simplex aj cajik feniklovi obycajni bio a nepomaha aby sa sama vykakala po narodeni kakala asi 1-tyzden a doteraz nic poradte prosim pekne diki

briluxina
3. říj 2013

Ahoj Izab. Ako dlho nemala malinká stolicu? Máva aj bolesti bruška? Kojíš ju? Je na umelom mliečku ?

briluxina
3. říj 2013

U nás pomohla aj jemnulinká masáž bruška...Potom naozaj viac tekutín, pokiaľ to ide (môj keď bol maličký nič okrem materského mlieka nechcel)...detský čaj by som skúsila či fenikel...ono to uvolní bruško...potom masáže...cvičenie s nôžkami, kolienka smerom k brušku avšak všetko veľmi jemnúčko...a keď ani to nepomúže poradiť sa s pediatrom...

matias5
18. bře 2015

Dobry den mému chlapečkovi sou teprve 2tidny a us ma zacpu kdis nás propustili z nemocnice kakal normálně ale po tidnu us ne potrebuju pomoc sem mimo zahraničí a doktory říkají ze kdis cura tak je vše OK no mne se to nezdá pomohli sme mu us druhej den z teplomnerem tak vikaka takovi vodovi zluti no skouseli sme teplou koupel nic i masirovat nevikaka se je kojeni ano priznavame se dali sme mu i sunar ale ten us nepodavamae us 3 den a porat nekaka jinak větry ma nevíme co dal

veri0007
18. bře 2015

@matias5 u kojence na mateřském mléku je údajně ještě v normě, když se nevykaká do deseti dní. Mi to příjde taky jako hodně dlouhá doba, ale dle dr. to být může. Jestli ale jde vidět, že se miminko snaží a nejde to nebo jde poznat, že jej bolí bříško tak bych zaběhla do lékarny pro rektální rourku. Bude to jak ten váš teploměr, jen delší....

matias5
18. bře 2015

@veri0007 dekuju za radu ale já sem v canade a tadi tu rektální rourku nemají kdibi sem jim řekl ze mu pomáhám z tetlomnerem mnel bi problemi v canade sou doktory strašně pitomi nezdá se mi ze ma tvrdou stolici ma ji jak vodnatou kaši jen se bojím strašně moc . Porat po kojení se automaticky vikakal tet to nedělá no bříško ale tvrdí nemá a kdis mu pomůžeme tak se šle vikaka a este ktomu se ani nesnazi tlacit a nebo kakat proste nereaguje😢

elu
18. bře 2015

Necetla jsem rady, ale my měly to same, pomohla vždy hodně tepla voda, supla jsem ji do vany, ze začátku třeba to nestihla a šlo to do vody, ale to mi nevadilo, časem jsme to vychytaly a hned z vany na záchod, po čase už vanu nepotřebovala a kádí kdy chce, ale nikdy ne ve školce, jen doma, no a občas musí vynaložit větší usili, ale řekla bycvh ze ted už je to v pohode

veri0007
18. bře 2015

@matias5 malá miminka mají tekutou stolici, to je v pořádku, toho se bát nemusíš... Bohužel jinak ti poradit neumím...☹

z_kopretinka
18. bře 2015

@matias5 žádný stres. Moje holčička, když byla kojená tak nekakala i 14 dní!!! Podle dr. nic špatného. Opravdu to spotřebují. Ale po 14 dnech jsme dali dětský glycerinový čípek a do 4 hodin se vykakala. Pak to trvalo zase i 10 dní, ale čípek jsme nedávali. Pokud nebolí bříško a nejsou jiné problémy opravdu to nevadí.

betelgeuzz
18. bře 2015

@matias5 Obě holky kakaly tak po 10 - 14 dnech. POkud dítě nebolí extra bříško, tak je to opravdu normální (u kojenýho dítěte). není potřeba dávat žádné čípky.

tria002
18. bře 2015

Dcera mela rekord v nekakani osmnact dni a byla zcela v poradku! 🙂 pokud ditko plne kojene, ma procurane plinky, nema bolesti a prospiva, je to ok.
Kakani plne kojeneho miminka je zlute az oranzove. Muze obsahovat bile kousky mleka ( vypada to jako michana vejce) . my kakame horcici. 🙂
Na teplomer se vykaslete, pokud je miminko spokojene, je to ooravdu v poradku.

biba237
16. led 2016

@ciccka ako si vtedy dopadla? Moj trojmes syn ma to iste. Kaka raz za 5 dni, svetlohneda zapachajuca stolica, konzistencia husty jogurt. Vylucne ho dojcim. Uz zacal kakat kazdy druhy, treti den ale nemeni sa stolica. Rozmyslam, ci nevylucim sladke alebo nieco. Dakujem

autumn11
1. říj 2017

malý bol od narodenia na umelom mlieku a mal takú zápchu, že sa nevedel bez rektálnej rúrky vôbec vykakať. Potom mi kamoška spomenula mlieko amilk bifido, ktoré obsahuje probiotiká, tak som ho vyskúšala. Asi tak za týždeň sa mu távenie upravilo a odvtedy nemá problém s kakaním.

treasurka
1. říj 2017

Nejmladší dcera (plně kojená) měla rekord 16 dní. Jelikož jí dost trápilo bříško, snažila jsem se pomoct teploměrem, což ale nezafungovalo. Pomohl až glycerinový čípek.