Jak pomoci dítku, aby se vykakalo?

gedren
16. únor 2007

Ahoj holky,

rada bych se dozvedela nejake rady ci osvedcene postupy, jak pomoci ditku, ktere ma problemy s vykakanim.

Nase holcicka uz od narozeni chodi po nekolika dnech, maximum byva tak 8, no a vzdycky tak dva dny predtim se dost trapi, je videt, jak se snazi a nejde ji to, boli ji brisko, place kvuli tomu a tak.

Ja bych ji moc chtela pomoct, ale nevim jak. Kaka nam vetsinou do nocnicku, takze je bez plinky, tudiz ma prostor, drzim ji v klubicku, nozicky k brisku, aby ji to slo nejlepe, takze kdyz uz zacne, vyprazdni se dokonale 🙂, ale nez se to podari, tak vzdycky nekolikrat marne funi, tlaci a nic.

Snazim se ji balit do toho klubicka, delat masaze briska, cvicit pritom nozickama, ruzne s ni hybat, ona se vetsinou aspon vyprdi, ale k vykakani to nepomuze. Jednou ji teda pomohla i autosedacka 🙂, ale jindy zase ne.

Nerada bych pouzivala nejaky cipky nebo rektalni trubicky, spis jestli nemate dalsi nejakou prirozenou fyzickou metodu, co by ji mohla pomoct...

Diky

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
medvedik21
26. lis 2007

ja poradim BioGaya kvapky....nam pomohli a kakame raz aj viac denne 😉

andrea78
27. lis 2007

keď vidím, že má malý problém vykakať sa, alebo že deň nekakal(čo bolo aj predvčerom), tak mu dám do mliečka kvapky espumisan. Oni sú síce na prdíky, no ja mám pocit, že mu to tam všetko uvoľní a pri, resp. po ďaľšom krmení sa vždy bezbolestne a spoľahlivo vykaká.U neho to funguje, skúste, je to neškodné.

dzidzuska
13. pro 2007

neviem ci to uz niekto pisal ale ja som bola vcera v lekarni a kupila som INFACOL,strasne dobre!!!mozem odporucit vyjde 100davok stoji okolo 220sk ma super pomarancovu chut takze sme nemali problem s podanim lieku a maly spokojny sa vykakal vyprdkal 😀

tanja61
15. pro 2007

no infacol je na prdy a koliku ja som to skusala raz a tiez sa maly vykakal inak som pred 3dnami vypila 0.7dc flasku slivkoveho kompotu a nicc... ☹ 😝

aponchie
15. pro 2007

svestky,voda,her.caj,a zkus taky lahev na teplou vodu na brisko a cvicit a pokud to nejde tak bych sla za doktorem jeste jednou a netrapila ju dele

katka13122
15. pro 2007

ja my sme natom velmi biedne s kakanim aj vetramy.nam nic nezabera iba harmancekovy odvar do mlieka a stoho ma po 2 dnoch kyselinu,na vetry nam nezabera vobec nic a caje na spokojne brusko a pod..ma kyselinu,moja posledna sanca je dophilus co sme teraz zacali davat,infakol,sab,espumisan je na nic 😠

aponchie
15. pro 2007

ja nevim ale kolem toho3mesice to porad muze byt kolika toliko bezna u novorozencu takze pokud lekar vylouci jine problemy je treba preckat. 😎

katka13122
15. pro 2007

mozet sa dophilus pridavat do mlieka alebo papani??

janickabez
1. led 2008

Ahojky nečetla jsme to tu celé, ale mám dotaz...

Proč nesmím dávat čaj, kojím -li plně???? je to "jen" kvuli láhvi a dudlíku, nebo to má nějaký jiný důvod...

My teda ještě sem tam přikrmujeme protože se nám netvoří tolik mlíčka, co bychom potřebovali a tak jsme se chtěla zeptat,tím se nám huř kaká, zkusili jsme vodu a čaj, s čajem se mi zdá být lepší, nejen že se vykakáme lip, ale taky vyprdíme, jen nevím kolik čaje a kdy podat měsíčnímu miminku...

boban
1. led 2008

ahoj jani caj se nema davat plne kojeny detem,protoze pokud maji zizen tak z prsa vypiji jen to predni mlicko a pokud maji hlad tak nejdrive predni mlicko pak zadni
ale pokud mala trpi na prdiky tak muzes podat caj urceny na vetry..ja jsem pouzivala vetrnicek je od ukonceneho 1.tydne a je dobry a davkovani mas napsane na plechovce

boban
1. led 2008

jo podavat se ma behem kojeni 😉

lenadka
1. led 2008

jani malicka ma len mesiac a je zima ak mas dost mliecka ja by som caj nedavala-vypije potom menej tvojho mlicka=menej sa ti bude tvorit. Tvoje mliecko obsahuje latky ktore pomahaju babu vytvarat spravne prostredie v traviacej sustave, hned odzaciatku to nie je ok-na to je moc mala ale zlepsi sa to-vravi sa ze do 3 mesiaca babatka. Upravi sa aj to kakanie. Ja som mala vzdy pocit ze ine ako moje mlieko do pol roka je ako cuzi predmet v brusku babatka a v prvych 3 mesiacoch ma ani nenapadlo dat nieco ine ako MM pokial mam. Ja som deformovana z prace, vsade vidim bacilov vo vode, flasiach, caji, ved nie raz sme stahovali z trhu caje so salmonellou 😖
viac prikladaj a mliecka bude viac a vela pi a oddychuj, caje pi radsej ty na podporu tvorby mliecka /pocula som ze aj odbublinkovana vinea biela je zazrak na tvorbu mliecka/-drzim palce 😉

janickabez
1. led 2008

Boban, paní v lékárně mi dala čajík "aby bříško nebolelo", prý je lepší než větrníček(asi je to všechno na stejný brdo, ale na něm je pouze napsané, jak ho naředit na 100ml, kolik se má podávat v jakém věku bohužel ne....

Lenadka... děkuji za radu, já jsme zkusila už docela dost za ten měsíc všemožné recepty a rady na zvýšení tvorby mléka, malá mi mohla prso urvat a zkoušela jsme ji kojit kdykoliv si houkla, z jedno z duhého z obou, jenže váhový přírustek u dr. nebyl moc slavný.... takže nám bylo lékařem doporučeno dokrmovat...holt každému není souzeno plně kojit ....teď se nám huř kaká, to se u UM stává....proto ten čaj....aby nám trochu zředil stoličku

lenadka
1. led 2008

aha ked mate UM tak to je ine 😉 ma hypoalergenne mliecko? napis druh mlieka

lenadka
1. led 2008

niekedy je to mlieckom-sadne az to 2-3 v poradi

janickabez
1. led 2008

hypoalergenní nemám, příště ho koupím jestli to pomáhá...máme Nutrilon 1 Imunofortis...

cucoriedka01
25. led 2008

AHOJTE baby,
chcem sa opytat, ci neviete poradit.Mala ma 4,5 mesiaca zatial len kojime, idu jej zubky a zacala viac papat, v noci papame dvakrat a nie raz ako predtym.Predtym mi kakala kazdy den dnes je piaty den , co nekakal.Sice si poprdkava a nemam pocit, ze by sa nemohla vykakat, lebo neplace.Kolko dni moze byt kojene dieta bez stolice?
DAKUJEM

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
shela
25. led 2008

cucoriedka01...deticky mozu kakat niekolko krat pocas dna alebo raz za tyzden...je to uplne normalne pre kojene deticky...horsie by bolo keby nebolo kojene a nekakalo by 5 dni...a materske mliecko je bezvyskove...takze mozno vsetko vytravila 😉

aponchie
25. led 2008

ta nase kaka i dvakrat za den a smrdi jak stary chlap 😀

burina111
25. led 2008

ahojte, ked máme takýto problém, dávam malému piť čajík z kamiliek/rumančeka...je to super na stolicu...u nás to stopercentne zaberá. dávam mu to tak po lyžičkách alebo mu s tým zriedim mliečko a v najhoršom prípade si ho uvarím aj ja, aby sa mu dostal do materského mlieka...

cucoriedka01
25. led 2008

Dakujem za rady, nechcela som volat doktorke a robit zbytocnu paniku tak pockame este, ci to pojde samo, dufam, ze ano.

shela
25. led 2008

cucoriedka..skus jej trosku stlacit brusko..ked je makucke tak nema co kakat...a ked tvrde tak jej skus pomasirovat brusko, alebo pocvicte s nozickami, a posledne skus dat teplomerik do zadocku..ono by sa to malo uvolnit...aspon u mojej to tak funguje...a k tym cajikom...ja by som nedavala ziaden...ked kojis materske mliecko staci...ziadne cajiky netreba

tonicka
25. led 2008

my pouzivame rektálnu rurku, naolejcekujes a das co najhlbsie 😉 a uvidis ci je co kakat a ci nie, pozor, plienku "vyhrn " k druhemu koncu rurky, nech ta celu neokaka,lebo to zvykne az strieat 😀

tonicka
25. led 2008

ale samozrejme,pokial neplace a nevyzera, ze ju nieco boli, neries 😉

kupinka
25. led 2008

Já taky někdy i teď používám rektální rourku-pokud pláče a má tvrdé bříško...

elinka27
25. led 2008

no nam nezabera uz ani espumisan,ani sab simplex,ani fenykel, ani vetrova mast,ani teplomer,ani trubka 😠 tiez som mu zacala davat dophinus,ale zatial ziadny efekt.Zvysili mu davku Maltoferu,lebo ma malo zeleza,ale teraz uz sa nemoze chudacik vykakat.
Tie svestky, teda ceresne pouzivate cerstve?alebo zavarane? 🙂

bzuco
25. led 2008

eli, vyskúšaj ešte INFACOL, nám super pomohli, stoja cca 200,-

elinka27
25. led 2008

no skusim aj to,ale bojim sa ze pokial bude brat to zelezo tak nepomoze ani svatena voda