Jak pomoci dítku, aby se vykakalo?

gedren
16. únor 2007

Ahoj holky,

rada bych se dozvedela nejake rady ci osvedcene postupy, jak pomoci ditku, ktere ma problemy s vykakanim.

Nase holcicka uz od narozeni chodi po nekolika dnech, maximum byva tak 8, no a vzdycky tak dva dny predtim se dost trapi, je videt, jak se snazi a nejde ji to, boli ji brisko, place kvuli tomu a tak.

Ja bych ji moc chtela pomoct, ale nevim jak. Kaka nam vetsinou do nocnicku, takze je bez plinky, tudiz ma prostor, drzim ji v klubicku, nozicky k brisku, aby ji to slo nejlepe, takze kdyz uz zacne, vyprazdni se dokonale 🙂, ale nez se to podari, tak vzdycky nekolikrat marne funi, tlaci a nic.

Snazim se ji balit do toho klubicka, delat masaze briska, cvicit pritom nozickama, ruzne s ni hybat, ona se vetsinou aspon vyprdi, ale k vykakani to nepomuze. Jednou ji teda pomohla i autosedacka 🙂, ale jindy zase ne.

Nerada bych pouzivala nejaky cipky nebo rektalni trubicky, spis jestli nemate dalsi nejakou prirozenou fyzickou metodu, co by ji mohla pomoct...

Diky

janka07
26. led 2008

elinka, aj my mame problem s kakanim a tiez nam nic nepomaha....poradte niekto nieco ☹

junovka
26. led 2008

ja som davala slaby vyluh s harmanceka 😉

zdenka26
26. led 2008

Ahojky ,já jsem dávala švestkovou štávičku od Hippu,je sice od 4 měsíce ale lékarnice mě ujistila že to nevadí v malém množství 😉 Hodně nám pomohla

elinka27
26. led 2008

zdenka to je nejaky prikrm,ci caj?ked sa v lekarni opytam tak snad budu vediet

zdenka26
26. led 2008

Je to štávička,koupila jsem ji v lékárně.Vykakal se nejpozději na druhý den. 😉

elinka27
26. led 2008

no pojdem sa opytat,ale to sa fakt moze takemu malemu?

junovka
26. led 2008

ja by som ovc.stavy nedavala.To by bola posledna volba, keby nezabralo uz nic 😎 😉 Skus najprv harmancek

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
elinka27
26. led 2008

no ja to skusim,lebo som uz zufala,neviem co s nim a on sa tak trapi 😒

sstefi
26. led 2008

u nás na 100pro zabrala šťava zo slivkového kompotu. skušala som všetko možné aj na rady dr.(aj toto bolo medzi nimi).

janka07
27. led 2008

tak ja som uz vyskusala harmancekovy cajik, stavicku z cerstvych sliviek, cistu prevarenu vodu a niiiiiccc ☹ 😠
dnes rano som mu pomahala s teplomerikom a prve hovienko bolo tuhsie a zelenkave a potom to vychadzalo riedsie a zlte....ja uz fakt neviem co by mu pomohlo.... 😨

vlasa
27. led 2008

my sme davali ked bolo najhorsie stvrtku cipky glycerinovej,zarucene pomoze 😉 aj dokina nam to odporucila,je to bezpecne a nieje navykove.

zajo510
28. led 2008

vraj kojené bábätká môžu kakať 9x za deň alebo 1x za 9 dní...samozrejme za predpokladu, že ich nebolí bruško riťka atď...aj ked tých 9 dní sa mi zdá veľa. v jednej mudrej knižke som čítala, že ž ked sa nevykaká týždeň tak treba isť k lekárke (kým nebolí bruško atď). naša raz kakala po 3 dňoch a to som si myslela, že už má zápchu či čo a dala som jej trochu teplejšiu vodu ako vlažnú a do pol hodky sa pokakala. teraz kaká tak 1x za 2 dni. asi jej dobre strávi mliečko 🙂

ponozka
28. led 2008

moj maly ked bol kojeny, tiez kakal raz za par dni. ale odkedy papa normalne, kaka vzdy kazdy den rano. to tak prislo samo. niekedy samozrejme castejsie, a prisla som na to, ze na neho velmi zaberaju postruhane jablcka. to ked zje, zarucene sa zachvilku poserie. ani mu to kvoli tomu nedavam radsej...

ajus
29. led 2008

a neviete, ci pri zavadzani prikrmov je normalne, ze babo mi nekaka uz 5ty den...odkedy sme zacali tak nic, mala mrkvu, zemiacik a ryzovu kasicku na odporucenie dr...dnes som skusila jablcko a nic.

loucna
29. led 2008

Ahojik,holky malej má 2 měsíce a bez rekt.rourky se nevykaká,takže každý den trubičkujeme už měsíc,ptala jsem se doktora a ten říkal že mu to teda neublíží,ale je pravdou že jak si na ni navykne tak se bez ní minimálně do 4 měsíců neobejdem a zavádí se i 4 cm hluboko,prý to neuškodí.Taky jsem se spojila kdesi na netu s paní která měla stejný problém a říkala že do 5 měsíců a pak měli klid a tyčinky vyhodili.Přijde mi to lepší než koukat jak se kroutí a bolestně pláče několik hodin.Je pravda že jsem jedla suš.švestky a merunky po kilech,pije mi tak 100ml vody denne,masírovali jsme o stošet,dávali jsme laktobacila a vůbec nic nezabíralo.Doufám že mě neodsoudí nějaké zarputilé maminky a že někoho kdo má stejný problém jako my trošku podržím nad vodou,protože mě to taky strašně trápilo až jsem našla na netu společnou duši.Papalala a at se vám všem radši tyto starosti s kakáním vašich miminek vyhnou

janka07
29. led 2008

loucna, my mame ten isty problem...maly sa sam poriadne nevykakal od narodenia...my mu obcas pomahame teplomerikom, zijeme v uk a tu som rektalnu rurku ani nevidela...a je aj pravda, ze som vzdy dufala, ze raz sa predsa len vykaka sam....tiez sme vyskusali uz vsetko a nic nam nepomohlo ☹
a mas pravdu, nikdy to nikto nepochopi, kto taketo problemy s drobcekom nema... 😔

ronie
29. led 2008

loucna naprosto to znám-jeden čas sme taky denně trubičkovali, ale naštěstí, jak sem přešli na UM tak se to upravilo a začal kakat sám,ale též sem nevydržela jen koukat, jak se trápí 😔 Tak držim palce ať se brzy naučí sám jak na to 😉

loucna
29. led 2008

a nemůžeš si ji objednat Janka přes net??Nebo ti ji klidně pošlu když pisneš adresu,ono to tou trubičkou jde líp,odejde i vzduch a je pak možné že se líp vykadí sám.Ale ten náš to zvládne sám asi až trošku pozděj.Přeji malému zdravíčko a rodičům spoustu sil a energie.papa

janka07
29. led 2008

loucna, dali sme si poslat zo slovenska, tak dufam, ze nam dojde, ak nie, budem ta kontaktovat.a dakujem velmi pekne, si zlata....

orisek1
29. led 2008

ajus: normální to není - asi má pořádnou zácpu. mrkev i rýže zpevnují stolici. prý by při příkrmech mělo mimčo kakat denně max obden. U nás pomohlo ovoce - hipp švestky, meruňky, hrušky a hlavně kápnout do zeleniny trochu oleje.

loucna
29. led 2008

OK,určo se ozvi pokud budeš potřebovat,pisnu ti mail: janina.strelcova@seznam.cz
ráda pomůžu pokud to bude v mých silách,já taky plaším a obvolávám kamarádky které mají už dítka odrostlé.papa

kar.la
31. led 2008

My už máme problémy s kakáním od 3 měsíců 😔 Co chvíli taky musíme trubičkovat, protože se Adélka strašně trápí a nejde jí to...
Zkoušeli jsme všechno možné od kapiček, probiotických kapek, čajíků, šťáviček...
Každý mi radil švestkovou šťávičku, zjistila jsem ale, že nám zabírají hrušky. Bála jsem se je ze začátku dát, aby ji bříško ještě víc nebolelo, ale zdá se, že po hruškách je to mnohem mnohem lepší... Snad to nezakřiknu 😕 🤐

janazuza
31. led 2008

pomôžeaj ak varite polievočky, tak pridať ovsené vločky, alebo uvariť s nich vývar

elinka27
2. únor 2008

tak my stale nekakame, uz som mu skusila dat aj jablkovu stavu,aj ked je este maly,ale zasa nam zvysili zelezo a maly sa uz bez rurky ani nevykaka, skusala som ho aj nechat potrapit par dni,ale nic

gabca1
2. únor 2008

elinko - zkus si dát švestkový kompot, pokud kojíš, a ještě dávám po papání Julince fenyklovej čajík od Hipp pěkně teplej a občas to malou hodně prožene rovnou, když pije z lahvičky.

tanja61
3. únor 2008

no mi sme mali problemy s kakanim skoro 2mesiace skusala som vsetko od slivkoveho kompotu po teplomer ale nic nam nepomahalo ale zacala som brat vitaminy na prirodnej baze 4Life acidophilus with Psillium ktore obsahuju uzitocne bakterie a vlakninu a upravilo sa nam to klop klop klop 🙂 no pokial kojite 😉 alebo zmenit jedalnicek

krizaci
4. únor 2008

Taky se podělím, měli jsme problém 14 dní, když bylo malému 4 měsíce. Už jsem nevěděla co, švestky nezabíraly... ☹ , tak jsem navštívila Mudr a ta mi předepsala DUPHALAC 3x denně po jídle a už čajíček, musím říct, že malej se druhý den tak moc (chudáček můj malinkej) vykakal a od té doby máme klid 😝 . Brali jsme ten sirupek 1 týden (pro jistotu). Jo ještě musím napsat, že jsme na umělé stravě - Hami nebo Sunar.

jabber
4. únor 2008

Nám pomáhalo, když jsem malé přitiskla pokrčené nožičky na bříško a chvíli jí tak držela - jak se vztekala, tak se vždycky vykakala 🙂. Jinak nám nepomáhaly ani kapky ani čajíčky a ani trubička. Když jí byly necelé dva měsíce, tak jsme jí koupili hrací deku s hrazdičkou a jak se začala hýbat, tak už byl klid.

elinka27
4. únor 2008

nam zabrala mrkova stava, ale da to robotu to odstavit teda 😒