Jak pomoci dítku, aby se vykakalo?

gedren
16. únor 2007

Ahoj holky,

rada bych se dozvedela nejake rady ci osvedcene postupy, jak pomoci ditku, ktere ma problemy s vykakanim.

Nase holcicka uz od narozeni chodi po nekolika dnech, maximum byva tak 8, no a vzdycky tak dva dny predtim se dost trapi, je videt, jak se snazi a nejde ji to, boli ji brisko, place kvuli tomu a tak.

Ja bych ji moc chtela pomoct, ale nevim jak. Kaka nam vetsinou do nocnicku, takze je bez plinky, tudiz ma prostor, drzim ji v klubicku, nozicky k brisku, aby ji to slo nejlepe, takze kdyz uz zacne, vyprazdni se dokonale 🙂, ale nez se to podari, tak vzdycky nekolikrat marne funi, tlaci a nic.

Snazim se ji balit do toho klubicka, delat masaze briska, cvicit pritom nozickama, ruzne s ni hybat, ona se vetsinou aspon vyprdi, ale k vykakani to nepomuze. Jednou ji teda pomohla i autosedacka 🙂, ale jindy zase ne.

Nerada bych pouzivala nejaky cipky nebo rektalni trubicky, spis jestli nemate dalsi nejakou prirozenou fyzickou metodu, co by ji mohla pomoct...

Diky

seymi
22. únor 2008

ale pripadaj si dospelejc.....no nic....jdu, tak se mejte 😉

nitka
22. únor 2008

admini haaaaaaaaaloooooooooooooooom nema uz davno mat zablokovany ucet?to kde sme v krcme? 😠

oeskla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emjee
22. únor 2008

prosim nereagujte na oeskla

oeskla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
oeskla
22. únor 2008

tak prominte já už to dělat nebudu

oeskla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisstin
22. únor 2008

nitka: ty myslíš, že to admini umí? Hahahaha 😅

mixka
22. únor 2008

sisstin, ja myslim, ze ano 🙂

sisstin
22. únor 2008

mixka: no já nechci shazovat umění, ale spíš si myslim, že ne..ono bloknout IP sice jde..ale dá se to krásně obejít, když je jen trošku někdo zručnej 😉

sisstin
22. únor 2008

mixka: nehledě na to, z jaký IP jde..taky by mohli bloknout např. půl Pardubic..a to se nesmí 😉

mixka
22. únor 2008

sisstin, ale nitka myslela ucet tu na koniku a to urcite ide 😉

sisstin
22. únor 2008

mixka: jo jako nick jo 😉 aha..tak si založí novej no 😎 podle mě je nejlepší nereagovat..ono ho to přejde za chvíli, až bude chtít jeho maminka na internet 😅 😅 😅

nitka
22. únor 2008

ano mixka tak som to myslela tu na koniku 😉

oeskla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
honzulka
22. únor 2008

Ahojky mamušky...Nám pomáhá na vyprázdnění Actimel a taky 100%džus jablečný(já ho trošku ředím vodou).Nedávám mu ho často,nedávám,spíš že se napije se mnou a jde to ven.. 😉

oeskla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nitka
22. únor 2008

tak tento kon ide uplne dolu vodou ☹

oeskla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
danielala
23. únor 2008

Denik, probiotika sa prave odporucaju uzivat dlhodobo. Ze vam ich doktorka nakazala uzivat pocas ci po liecbe antibiotikami, ktore zlikviduju nielen tie "zle", ale aj tie "dobre" bakterie, tym sa v prvom rade snazia obmedzit premnozenie kvasiniek a neznamena to, ze ked ich budete papat kazdy den, dietatku nejako ublizis, alebo mu zleniveju creva, len mu priaznivo ovplyvnis crevnu mikrofloru a dokonca aj imunitu. Ved aj v niektorych UM su probiotika. Dnes sa dokonca hovori aj o tom, ze uzivanim probiotik by sa mohlo predchadzat rakovine hrubeho creva.

elinka27
23. únor 2008

jaj, a ja som mu ten Dophilus vysadila,lebo sak aj tak som mala pocit,ze to nejak nieje k nicomu

danielala
23. únor 2008

Ahoj Elinka, my sme ho prave nasadili - lekarka odobrila hlavne kvoli tomu, ze od dovrseneho 4.mesiaca veku (to mame o tyzden) uz mozme pomalicky zacat s prikrmami, kedze sme na umelej a vraj vtedy by nam mohli zacat problemy so zapchou. V Bebe jednotke je sice ta prebioticka vlaknina, ktora pomaha dobremu osidleniu probio bakteriami, ale len za predpokladu, ze tam nejake su... A mala kaka teraz 2x denne, predtym raz za dva dni.

elinka27
23. únor 2008

no nam Dophilus na kakanie nezabral,ale zasa maly uziva zelezo a cim je vacsi tym vacsiu davku dostava.Ako som uz tu spominala, davam mu mrkovu stavu riedenu prevarenou vodou, sice sa to moze az v neskorsie,ale jemu to pomohlo a kaka, takze aj lekarka povedala, ze v malom mnozstve sa nic nedeje.Ale ten Dophilus mu davam vzdy jednu kavovu lyzicku denne.

panenkamalenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
denik
23. únor 2008

na margo teplomer do prdele.. to bolo ako prve, co sme robili, kde sa nemohla vykakat.. k lekarke sme sli az po odskusani vsetkych moznych babskych napadov.. dotycnej prajem uz len aby nikdy v zivote nemusela pocut svoje babenko tak strasne plakat, ako plakala nasa mala ☹

daniela nam iprobiotika ale lekarka nekazala brat pocas liecby a mna len mrzi, ze ma to nenapadlo samu.. brali sme ich az po tom.. teraz uz ale budem vediet 😉 keby ze niekedy nabuduce.. teraz pockame na testy a uvidime,co dalej..

honzulka babenko actimel nesmie, pytala som sa na to gastro.. minimalne do troch rokov ako kravske mlieko..

apropo to co sa tu deje? ze tolko zmazanych prispevkov?

sue
23. únor 2008

Maminy, tak ja som dnes odišla s dlhým nosom z lekárne... prišla som tam už poriadne vydesená, že malý 5.deň nekaká ... a že vraj takéto malé bábätká nemusia kakať dva týždne 😕

zuz11
23. únor 2008

sue, hej hej plne kojene deti nemusia kakat aj 10 dni, zevraj ja som taka bola 😀 raz za niekolko dni nalozila a dostdobre 😀 vravi sa ze MM sa vie dobre stravit aj bez zvyskov 😉 tak to preto 😀 stare mami by Ti povedali ze mas dobre MM 😀 😉

xjanex
23. únor 2008

Tak já slyšela o 10ti dnech maximálně ale dva týdny???To si neumím vůbec představit,chudáčci miminka ☹

denik
23. únor 2008

moja mala plne dojcena kakala tak na siesty den.. poriadne.. rovno do sprchy som ju niesla.. lekarka vtedy povedala, ze do 7-10dni by malo mat dojcene babo stolicu..

sue v lekarni by ti aj tak nic nedali..

nitka
23. únor 2008

takze je problem ked moje babo kaka kazdy druhy den?pijeme kravske mlieko poobede a vecer ale pochybujem zeby to bolo z toho...