Jak pomoci dítku, aby se vykakalo?

gedren
16. únor 2007

Ahoj holky,

rada bych se dozvedela nejake rady ci osvedcene postupy, jak pomoci ditku, ktere ma problemy s vykakanim.

Nase holcicka uz od narozeni chodi po nekolika dnech, maximum byva tak 8, no a vzdycky tak dva dny predtim se dost trapi, je videt, jak se snazi a nejde ji to, boli ji brisko, place kvuli tomu a tak.

Ja bych ji moc chtela pomoct, ale nevim jak. Kaka nam vetsinou do nocnicku, takze je bez plinky, tudiz ma prostor, drzim ji v klubicku, nozicky k brisku, aby ji to slo nejlepe, takze kdyz uz zacne, vyprazdni se dokonale 🙂, ale nez se to podari, tak vzdycky nekolikrat marne funi, tlaci a nic.

Snazim se ji balit do toho klubicka, delat masaze briska, cvicit pritom nozickama, ruzne s ni hybat, ona se vetsinou aspon vyprdi, ale k vykakani to nepomuze. Jednou ji teda pomohla i autosedacka 🙂, ale jindy zase ne.

Nerada bych pouzivala nejaky cipky nebo rektalni trubicky, spis jestli nemate dalsi nejakou prirozenou fyzickou metodu, co by ji mohla pomoct...

Diky

dsnadja
24. únor 2010

lilinka76...ďakujem skusime...kto toto nezažil ani neuveri aky je to pre rodoča napor na nervy....a chudatka detičky.....

evik26
24. únor 2010

holky měli jsme problem z kakaním od doby co davam bíli jogurt aktivii tak je po problémech a je dobra i bio přesnidavka hruška ta taky pomáha

lily1983
24. únor 2010

evik, takze normalna aktiviu môžu miminka? a aky presne davas? dakujem 🙂

evik26
24. únor 2010

o 7 měsíce už děti mužou bilej jogurt ptala jsem se i doktora a ten to potvrdil normalní bílou aktiviji mužeš i tu bílou sladkou ale ne ovocny ja to malímu davám už od 6 a super fakt nam to pomohlo začni napřed 1nebo dvakrat tydně a pak mužeš častěji

lily1983
24. únor 2010

dakujem 😉

lantana
25. únor 2010

Přidám svoji zkušenost. Jogurt je fajn, ale já bych Activi nedávala - je na každé z vás, jak si zvolíte podle obalu (já na reklamu moc nedám), určitě nic "light" nebo s ovocem.

Každopádně nám se osvědčilo, když byly problémy, dávat Lacidofil (najděte si na netu, je od 1 měsíce, uchovává se v chladu, jsou to kapsle, jednu denně prostě vysypete, třeba na lžičku s troškou odstříknutého mléka, já jsem bohužel mléko skoro neměla, tak jsem to přidávala do Nutrilonu, nebo k příkrmu). Je to intenzivnější, z jogurtu, při množství kolik toho mrňous sní, toho "tolik nemá". Určitě bych to ale ještě konzultovala s doktorkou. Držím palečky. 😉

evik26
25. únor 2010

taky davam laktobacili od narození protože jsem nekojila ta aktivije tu mi doporučil doktor i par maminek

juliga
25. únor 2010

mala po prichodu z porodnice kakala dobre, pak za cca mesic zacala mit problemy, furt tlacila a kakala tak jednou za 2 az 3dny. koupila jsem ji probioticke kapky, trosku se to zlepsilo, kakala obden. pak jsem naznala, ze ty probioticke kapky jsou tady v cesku lumparna, za tu nehoraznou cenu a z polska jsem si je nechtela objednavat, protoze mi nikdo nezabezpeci, ze budou uchovany v chladnu, tak jak maji. pak jsem vyzkousela biopron junior - to jsou sacky s troskou prasku, prisly mi vyhodnejsi porovnanim kvalita vs. cena (bohuzel jsem se nikde moc nedocetla, zda jednotka pro zive bakterie v kapkach a bakterie v pilulkach je totozna a zda muzu tyto dve porovnavat, ale vysla jsem z toho, ze ano). pak zacala kakat denne. vzhledem k tomu, ze ted nema zadny vyraznejsi problem, tak ji je davam tak 2-3x tydne, jak si vzpomenu. taky jsme vyzkousely baby-calm, nevim jestli pomohl, ale male chutnal.

mirka907
26. únor 2010

My sme zacali pred 3ma tyzdnami s prikrmami. Doteraz bolo vsetko ok, ale ked uz teraz 3 dni nemala stolicu, zacala som to riesit. Dala som jej slivkovu hippku plus stavu z jablka a hrozna a poobede bola pohroma na svete. 😀 Takze ja odporucam hlavne slivky a pit vela ovocnych stiav...

klara.t
26. únor 2010

ty švestky mohou pomoci i plně kojeným dětem? např. když si je dám já?

rioko
26. únor 2010

klara to mě přijde ještě moc brzy zeptej se radši dr. poradí třeba něco jiného, tak malému miminku bych švestky nedávala

evik26
26. únor 2010

klara švestky až od 4 až 5 měsíce ted spíš davej laktobacilky bejbi ty jsou od 1měsíce

spalka
26. únor 2010

klara skor mysli, ze ich zje ona a tak prejdu do mliecka, nie? plne kojene deticky niekedy kakaju aj raz za tyzden a je to v poriadku 😉
nam na kakanie pomoze biely jogurt s probiotickou kulturou, vzdy 😀, vecer dam, dalsi den doobeda je nalozene 😀, alebo na ranajky jablko s hruskou surove, na obed nieco so surovou mrkvickou, vecer jogurt a neexistuje ze sa nevykakame 😉

klara.t
26. únor 2010

přesně tak. Já nemyslela, že je dám přímo miminku. Myslela jsem, že si je dám já.
Já vím, že nemusí kakat každý den, ale příjde mi, že když už máme kakat (třeba až třetí den), tak jí to nejde samo. Prostě tlačí a tlačí, pak usne, zase tlači....ale sama to do plíny nevykaká. Tak pak když použiju rourku, tak se vykaká. Takže hovínka tam má. jen je sama nevytlačí, dokud jí nepodráždím rourkou.

spalka
26. únor 2010

mne mala vytlacala hovienkami teplomer 😀, to bolo zabavy 😉
bohuzial neviem, my sme mali v plienke prazenicku stale, ked bola mala iba kojena
a nezvykla si klara adelka prilis na tu rurku? pokial sa ti zda v pohode, nema krce, neplace tak by som to nechala tak, mozno masirovat brusko, cvicit nozickami, drzim palce 😉

pavcik
26. únor 2010

já pomáhala vykakat se malýmu rektální trubičkou,když to nešlo tak jsem mu dala glycerinový čípek....

bocinka
26. únor 2010

klara, máme ten samý problém, malá kaká co tři dny, a to za pomoci rourky, jinak jen tlačí až pak z toho nespí a pláče... ☹ ale předevčírem se jí to povedlo samotné, poprvé po pěti týdnech... teda byla v náručí stočená do klubíčka... teď čekám, jestli se jí to zase povede... 😅 doktor mi řekl, že si na to nemůže zvyknout - na tu rourku, takže jí pomáhám, když je třeba.... prý se to samo upraví... okolo třetího měsíce... no a malá má přes dva a je to o moc lepší, i prdění a snad i kakání bude... umím si představit, jak se cítíš, vždy jsem po tom myslela na to, jak jsem zklamala, vždy jsem ji chvíli nechala a pak už to stejně jinak nešlo... ☹ tak to vydrž... 😉

corinno
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janka313
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martucha79
7. bře 2010

ahoj holky, já plně kojím, malej tak kolem čtvrtého měsíce (cca) začal málo kadit, což teda prý u plně kojených dětí vůbec nevadí, no ale stejně jsem nevydržela a vždycky po třech dnech jsem mu pomohla teploměrem. Jednoho dne jsem ho dala večer na chvíli do autosedačky (vajíčka) a tam se vykadil. Dala jsem ho tam druhý večer a zase se vykadil. Když se teda nevykadí sám, tak ho nechám tak jeden den a druhý den už jde na "wc" do autosedačky a tam to naloží 🙂 Tak kdo má problém, vyzkoušejte, třeba vám to taky bude zabírat 🙂

emilia123
17. zář 2010

môjmu malému pomôže, ak mu pred jedením pomastím bruško s mastičkou FLATULIN. Po dopapkaní je zaručene pokakaný až za ušami

michaela5
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marketa_z
31. črc 2012

@pavcik Ahoj, trubicku vlastnim, ale nevim, jak hluboko ji muzu malymu zavezt..asi zavadim malo, tak mam pocit, ze nefunguje. Hybete pak s trubickou? Dekuji predem za radu🙂

pavcik
31. črc 2012

já to nikdy nějak neřešila jak hluboko...ale bylo to určitě hloubš..musí to tam člověk popostrčit 😀 a i jsem s tim opatrně točila a hýbala...

renda785
9. únor 2013

dobry den prosim poratte moje mala 20mesicni dcera nekakala jiz 2dny kdyz chce kakat napina se a breci hovinko ma tvrde a zrejme i velke dala jsem glicerinovi cipek ale nejak nam to nezabira o kapickach jako je napriklad sab siplex uz ani nemluvim mala tlaci a uplne se spoti nevime si sni uz rady.zrejme jsem ji dala nejake jidlo ktere neni pro ni dobre.ale tet nevim co si sni uz mam pocit prosim poratte dekuji za odpoved.

emily76
9. únor 2013

@renda785 na zmekcenie stolice je dobre dat vypit slivkovu stavu, pripadne slivkovy kompot alebo ak je starsie dietatko, tak susene slivky, Nasim toto zabralo. A akutne, treba ked vidite, ze ide kakat, rozbalit, pomastit ritku a trosku pomoct .. ja som dcerke normalne musela prve hovienko z ritky vydolovat, co bolo take tvrde. ☹ ☹ Ju to bolelo, tak zatlacila naspat a odmietala kakat. 😖 Treba aby dietatko vela pilo, ponukajte ju casto, cista voda, dzusiky, hocico, len aby pila.

pavlinka_zetko
9. únor 2013

@renda785 My máme poslední dobou stejné problémy se synem (21m). Už několikrát se stalo, že při kakání úplně šíleně plakal, jak ho to bolelo. Dávám mu ten čípek, prdku hodně mažu rybilkou a taky mám vyzkoušený, že pomáhá ovesná kaše. Dělám jí z ovesných vloček emco jenom s vodou. Je to hnusný, takže doslazuju hodně medem. A pak hooodně pít. Když má tohle období, tak dáváme ovocný šťávy od hamé, jsou sladký, tak toho víc vypije. Nevýchovný, ale než ho nechat trápit...

alicekrumpicova
14. únor 2013

Já mám vyzkoušený švestkový kompot a k tomu laktobacily Junior Imunit, jsou to cucavé tabletky, malému chutnají , mají jahodovou příchuť a co je bere tak se námˇ"kakání" upravilo, netrápí ho ani nadýmání.

clarisap
18. čer 2013

Ahoj holky,
mám 4měsíční holčičku, plně kojím a řešíme od nrození že bez trubičky se nám nemohla vykakat.. Zkoušeli jsme Duphalac, probiotické kapičky, heřmánk.čaj i švestk.šťávu a jediné co konečně pomohlo byla švestková přesnídávka od Hipp (od ukončeného 4.měsíce), opravdu moc doporučuju dávala jsem ji denně 5 lžiček a od té doby kaká úplně bez problémů...

kotito
13. zář 2013

Holky je možné aby odvar z ovesných vloček povzbuzoval 2 měsíční miminko?