Jak pomoci dítku, aby se vykakalo?

gedren
16. únor 2007

Ahoj holky,

rada bych se dozvedela nejake rady ci osvedcene postupy, jak pomoci ditku, ktere ma problemy s vykakanim.

Nase holcicka uz od narozeni chodi po nekolika dnech, maximum byva tak 8, no a vzdycky tak dva dny predtim se dost trapi, je videt, jak se snazi a nejde ji to, boli ji brisko, place kvuli tomu a tak.

Ja bych ji moc chtela pomoct, ale nevim jak. Kaka nam vetsinou do nocnicku, takze je bez plinky, tudiz ma prostor, drzim ji v klubicku, nozicky k brisku, aby ji to slo nejlepe, takze kdyz uz zacne, vyprazdni se dokonale 🙂, ale nez se to podari, tak vzdycky nekolikrat marne funi, tlaci a nic.

Snazim se ji balit do toho klubicka, delat masaze briska, cvicit pritom nozickama, ruzne s ni hybat, ona se vetsinou aspon vyprdi, ale k vykakani to nepomuze. Jednou ji teda pomohla i autosedacka 🙂, ale jindy zase ne.

Nerada bych pouzivala nejaky cipky nebo rektalni trubicky, spis jestli nemate dalsi nejakou prirozenou fyzickou metodu, co by ji mohla pomoct...

Diky

musko
16. únor 2007

Gedren a ešte ma napadlo, papaj aj kyselinu listovú - vitamínik, pomáha tvorbe krviniek. Ja ho jem stále - kým budem kojiť, budem ho zobať....

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
0401
16. únor 2007

Musko, 😵
Ze sušených meruněk kolika? 😕 Tak to jsem nevěděla. Nám většinou stačil ten Sapík a malá hodně reagovala na čerstvé pečivo, to se vždycky kroutila chudinka, jak jsem ji viděla, pár měsíců jsem odolala a chroupala starý chleba 😒
A Bikava je dobrá na tvorbu mlíčka 🙂

melory
16. únor 2007

inac zo susenych marhul sa ide na zachod zavratnou rychlostou... 😀

musko
16. únor 2007

Čerstvý chleba, kysnuté koláče od mamky, čokoládu a "kysané zelí" - kapustu a kapustnicu od mojej mamky som nemala v puse asi rok! 😵 😵
A Gedren, tým teplomerom malej fakt neuškodíš, ani nepotlačíš "tvorbu reflexov", keby bola chorá, musela by si jej marať teplotu.... Vezmi si, ako sa chúďa natrápi a Ty nakoniec tiež, kým to drobeček vytlačí sama ☹

musko
16. únor 2007

melory, ano, ale u dospelákov. Ale ten moj sa chudák naplakal a natrápil ( nič iné nové som vtedy nejedla) ☹

paula
16. únor 2007

Gedren, z toho lnenyho seminka nemusis pit odvar. Jez ho jen tak! Caj fenykl-anyz-kmin ja kupuju sackovy v drogerii Rossmann, ale urcite se dostane i v bylinkarstvi, to by bylo ucinejsi, nez ty sacky. Divej se na smesi na traveni. Ten muj se taky jmenuje "travici caj".
To se ti to bezplenkuje, kdyz tvoje mala chodi jednou za 8 dni! 😉 Ta moje 8x za den 😀 . Ty nase mimca jsou takove krasne individuality. Musime se tesit z toho, ze je mame, za chvilku budou velky a budem nostalgicky vzpominat, jaky to bylo, kdyz jsme mely problemy "jen" s kakanim.

melory
16. únor 2007

musko ma pravdu, rektalna trubicka alebo teplomer je najlepsiii.

mimi109
16. únor 2007

gedren mozes skusit aj ten teplomer namocit do mydlovej vody,rozdrvis do telej vody trosku mydla a namocis ten konec
raz to mama robila bratovi ked bol malicky a ucinok sa dostavil velmi rychlo

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
0401
16. únor 2007

Když jsme měli stejné problémy jako Gedren, v lékárně mi řekli, že ty trubičky jsou docela drahá záležitost, malé pomohl fakt ten Sapík a krém na bříško. Masírovala jsem jí ho několikrát denně po směru hodinových ručiček a taky pomohlo, když už se malá točila na bříško nebo jsem ji dala sama pást koníčky, pohlo se jí to ve střevech a bylo to 🙂
Paulo, máš pravdu, čím jsou větší, tím větší starosti 😒 Ale i potěšení. Když na mě malá poprvé zavolala: maminko! normálně jsem se rozbrečela.

mimi109
16. únor 2007

0401 mne slzy vyhrkli ked sa mala na mna 1x usmiala 🙂

0401
16. únor 2007

mimi, nádhera, že 🙂

mimi109
16. únor 2007

rozkosne 🙂 aj mama uz hovori to som bola uz uplne na mäkko 😵

lucisa
16. únor 2007

tak hurá gedren, myslím, že je to větší úleva pro nás maminy, co?
já jsem taky trpěla s malou, když jsem měla pocit, že nic nezabírá...

dneska ji většinou říkám, že to má z čokoládek. babičky holky furt něčím cpou, i když jim říkám, že fakt není nutná denně čokoládka nebo bonbon.

pak samo slyším, jaká jsem hnusná, že jim nedopřeju sladkosti, jednou už jsem se fakt naštvala, když malá měla snahu kakat u našich a mamka skoro brečela za malou, když ji viděla, jak tlačí a pláče.
tak jsem ji řekla, aspoň vidíš, co s ní pokaždé prožívám, já bych ji tu čokoládku dopřála, ale když vidím ty následky, tak ať se nediví, že jsem někdy až protivná, když ji to říkám.... 😒

jo, mimi, 0401: taky se usmívám při těhle vzpomínkách. dneska už je i ta mladší tak oprsklá, že mi třeba řekne: dekuju pudlinko (což je prdlinko - od prdelinky)

0401
16. únor 2007

Lucisa, 😀
my jsme zatím u opakování: do pdele 😀 občas to rodičům ujede...

lucisa
16. únor 2007

no zase hovno, hovno, apod.

ale to je spíš na téma vztekání dětí, kde rozebíráme podobné perličky... 😉

eleanor911
16. únor 2007

gedren,myslím,že ten teploměr,kdybys to zkoušela,tak bys neměla používat často,je pravda,že jsem to malému občas zkusila,ale to už bylo vždy to poslední
převařenou vodou jí rozhodně neublížíš,stačí opravdu 2-3lžičky několikrát denně,kojené děti většinou mají stoličku méně častěji než uměle živené,náš měl taky třeba za týden,pak zase denně,teď většinou za 2dny,ale to už kojíme jen 2x-3x za noc 😉

ivushka
20. únor 2007

Ahojte 🙂
mam 3 mesacne dvojicky, dievcatko a chlapceka, ktori su tak odlisni, ze az... Nemam pre oboch dost mliecka, takze dokrmujem Nutrilonom. My nastastie nemame problemy s kakanim, Kubo kaka pravidelne, kazdy den. No a Emca kaka prakticky pri kazdom papani.. Uz som sa bala, ci je to normalne, ale ked som si precitala tuto diskusiu, boli tam tusim tiez dva take pripady.. Tiez uz som prestala prebalovat pred krmenim, ale az potom, usetrim denne aj 5 plienok 🙂)) Tak uz som kludnejsia... je to urcite uplne individualne, no ked mam dvojicky a Kubo je taky pohodak, neubranim sa porovnavaniu a niekedy ma to vyplasi.

No a tiez som citala, ze cisto kojene deticky nemusia kakat dokonca 12 dni... tiez mi to pripada dost, ale mozno na tom nieco bude.. pokial babo nema krce, samozrejme... tak drzim palce 😉

eleanor911
20. únor 2007

Ivus určitě i dvojčátka jsou rozdílná,jsou to přeci jen dvě tělíčka a dvě osobnosti 🙂 čím častěji budeš přikládat dětátka k prsu,tím více mlíka se bude tvořit a musíš hodně pít,já pila tak 3litry a to mám jen jedno 😉 slyšela jsem o paní co kojila dvojčátka až do roka,takže hodně sil,ať vám to jde 🙂

zrzecka
20. únor 2007

Leontynka s tim ma problemy uz od malicka,Ale vzdy nam zabere švestková štávička,nebudu psát od jaké firmy,aby to nesmazli,ale ta je super..Ty merunky susene bych moc nedoporucovala,mohla by tam byt plisen,ani ji nevidis,dospelakum neva ,ale detem -malym bych je jeste nedavala

lindda
20. únor 2007

cafte maminy chcem sa vas opytat mame tyzdnove mimi a ma uz problem s vetrami aj kakanim,ale az od dnes sme bojovali 4hod. uz som bola zufala s placu volala som lekarke a,ze mu mam dat sab simplex, ale tam je pisane,ze az od 3tyzdnou ,,,, tak teraz neviem mozem mu dat? ja som si nasadila fenyklovy caj tak dufam,ze aspom to zaberie.
dik

dashak
20. únor 2007

Lindda, ten sabík by neměl uškodit, jak vejde tak i vyjde 😉 Jen zruší tu pěnu, která se ve střevech z mlíka tvoří a pomůže tak odchodu plynů. Se stoličkou vyjde zase ven. Doktorka snad ví, co dělá, teda pokud si ji řekla, jak je mimi "staré" 😀 , respektive mladé. Ale nečekej zázraky hned, pár dní trvá i se sab simplexem než se to srovná. Zatím dávej malého na bříško a ulevíš mu i masáží bříška. Nám pomohlo ležení na bříšku a plácání po dupce 😀 a masírování dětským olejíčkem zároveň s foukání teplého vzduchu z kulmofénu, ale z větší vzdálenosti, samozřejmě 😉 Jinak si to foukáš vlastně přes svou ruku, takže bys to i tak cítila, kdyby to miminko pálilo.

erika153
20. únor 2007

lindaa nam predpisala sab simplex lekarka ked mal maly tyzden. 😉 aj ked tam je napisane od troch tak mozes dat neboj sa. ale nam sa osvedcil skor espumisan, neboli ho az tak brusko 🙂

rova
21. únor 2007

Tak s tímhle bojujem od dob příkrmů ☹ Byli jsme u gastroentologa (nebo tak nějak a na nic nepřišel) Snažím se o změkčující jídlo, ale moc to nefunguje. Ale co trošku pomáhá je, že jí mažu zadeček vazelínou a když vidím, že to na ní jde, posadim jí do teplé vody, aby se jí líp kakalo (což mi doporučila doktorka..)

helik
23. únor 2007

Nám na kakání bezvadně pomohl odvar z ovesných vloček.

kristi
23. únor 2007

omlouvam se za dotaz, ale : jsou ty kojici caje pro mamky na to, aby se decka v pohode vyprdely nebo je to naopak??

dashak
23. únor 2007

kristi, jsou, ale to je spíš takový doplněk. Respektive mamina musí hodně pít, tak aby to bylo něco, co není pro mimi škodlivé respektive co je přínosné. Na to vyprdění je nejlepší ten sab simplex, protože předchází kolikám. Ale musí se dávat pravidelně, ne tehdy, když máš pocit, že se mimi kroutí jak moučný červ. Ono to odbourává tu pěnu, která se dělá ve střevech z mlíka. Tím pádem nějaký vzduch odejde říhnutím, nějaký prdnutím. A nějaký se vstřebá střevní stěnou, ale ta pěna to znemožňuje.

kristi
23. únor 2007

aha, me prave rikala dr., ze zatim do ni cpat chemii nebudeme, ze ma brisko mekky, tak si mylsim, ze ten caj ji zatim staci..

dashak
23. únor 2007

pokud nemá koliky tak určitě. Ale jinak z toho nemusíš mít strach, ten sab simplex je nestravitelný, zase vyjde se stoličkou ven. Já ho dávám ještě teď, protože UM nepřipravíš, aniž by ti nenapěnilo už ve flašce 😠