Jak pomoci dítku, aby se vykakalo?

gedren
16. únor 2007

Ahoj holky,

rada bych se dozvedela nejake rady ci osvedcene postupy, jak pomoci ditku, ktere ma problemy s vykakanim.

Nase holcicka uz od narozeni chodi po nekolika dnech, maximum byva tak 8, no a vzdycky tak dva dny predtim se dost trapi, je videt, jak se snazi a nejde ji to, boli ji brisko, place kvuli tomu a tak.

Ja bych ji moc chtela pomoct, ale nevim jak. Kaka nam vetsinou do nocnicku, takze je bez plinky, tudiz ma prostor, drzim ji v klubicku, nozicky k brisku, aby ji to slo nejlepe, takze kdyz uz zacne, vyprazdni se dokonale 🙂, ale nez se to podari, tak vzdycky nekolikrat marne funi, tlaci a nic.

Snazim se ji balit do toho klubicka, delat masaze briska, cvicit pritom nozickama, ruzne s ni hybat, ona se vetsinou aspon vyprdi, ale k vykakani to nepomuze. Jednou ji teda pomohla i autosedacka 🙂, ale jindy zase ne.

Nerada bych pouzivala nejaky cipky nebo rektalni trubicky, spis jestli nemate dalsi nejakou prirozenou fyzickou metodu, co by ji mohla pomoct...

Diky

jindri
28. črc 2009

nam pomohla hrusk. stava od Hippu. Redim 1:6 vodou a staci to. Mala krasne kandi, nekdy dokonce 2x denne.

zofik
29. črc 2009

švestková štáva od Hippu se ale nemůže drív jak od 5. Měsíce že?

my taky máme potíže s kakáním...dneska už je to 4. den a nic....jsme na nutrilonu comfort a vnoci kojím....zkusím uvařit vločky a vývar dát od UM..ješt ěněco mi poradíte, máme 2 měsíce...

děkuji

mousunek
29. črc 2009

zofik - Ono se toho "nesmi" a dela se to, to ze das ditku par lzicek svestkove stavy neznamena ze se zbori svet. Nam teda svestkova nezabrala davali jsme hruskovou . ale urcite se toho neboj osobne radeji dam co je potreba nez koukat na to jak prcek trpi bolesti.... vyvar z vlocek by mohl pomoct a nebo zkus k nutrilonu mezi krmenim par ml caje fenykloveho to taky pomaha

janka5861
29. črc 2009

nam predpisala lekarka sirup Laevolac...super vec ..... do 2 hodin kakal bez problemov.

beruska2x
29. črc 2009

holky vim ze vam to nepomuze.. meli jsme s tim taky jednu chcili problemy, ale ted mu rostou zuby a je tak 3 - 4x denne zasvihnutej az za usima 😅 ze musi jit pod sprchu.. tak ani nevim co je lepsi 😀
hodne zdaru 😉

jankapiknova
29. črc 2009

ja mam doma ten slivkovy od hipp ale je od 4 mesiaca nie od 5

zofik
29. črc 2009

díky holčinky

mosounek takže myslíš že tu slívkovou mohu zkusit? mám ji v lednici...

soanpe
29. črc 2009

holky, SOfi mi ted 2dny nekakala, protože jsem jí dala banán a byl ještě docela tvrdej,takže jsme absolvovaly první zácpu 😅
dnes k svačině dostala Hipp přesnídávku švestku a během dne ujídala blumy a je to asi 20minut, co šla pod sprchu a převlíkala jsme i postýlku 😀 😀 😀 😝

sisinka5
31. črc 2009

taktiez nam pomohla slivkova stava

endlessblue
15. srp 2009

Nazdárek.... prosím o radu.. jestli teda ještě nějaká zbývá 😒

Dcerce je 7 měsíců a dnes je to 6tý den co nekakala. Včera byl v plíně jeden minibobek, ale to se snad ani nedá počítat. Už měsíc dávám příkrmy a od té doby začaly problémy. Dopoledne ovoce, k obědu zelenina s nějakým masem, večer kaše.
Na rozproudění střev jsem zkusila už švestky, švestkovou šťávu, heřmánkový čaj (já i malá), kaši zadělávám z odvaru z vloček, nejíme ani mrkev, ani banány. Dokonce i do ovocného příkrmu propašuju heřmánkový čaj. 😅

Malá se netrápí, evidentně jí břicho nebolí. Ale už ho má pěkně nafouklé. Několikrát za den chce tlačit, zrudne, propne nožky a jakoby stáhne půlky zadečku.. jakoby se tomu kakání bránila ☹ Už nějak nevím. Doktorka radí stále to samé. Nahřívat bříško, cvičit.. to všechno děláme. Nechce se mi zkoušet ta rourka, ... ale asi nic jiného už nezbývá, že??? Po týdnu příkrmů přece ty bobky musí ven, ne???

jankapiknova
15. srp 2009

skus detsky caj megafyt z lekarne v ruzovom obale

endlessblue
15. srp 2009

a co to je za čajík 😉

sloto
15. srp 2009

ahojte baby my mame ten isty problem, uz som pisala aj do temy Zaciname s prikrmamy. tiez ako prikrmujeme tak kaka strasne tazko - tak kazdy tret den a so strasnym revom a vytlaci len bobku. ja si myslim ze je to tym, ze moja mala nechce ziadne ine tekutiny okrem mojho mliecka. skusam jej to dat vsetkymi sposobmi ale vzdy to vypluva. dnes som jej skusila dat trosku tej slivkoej stavy od hipp tak dufam ze to pomoze aspon trosicku. este som sa chcela opytat - ako naucit dieta pit aj ine tektiny okrem MM? odmieta flasku, pohar, lyzicku, avent flasku, slamku - proste vsetko...ako do nej natlacit vodu?

endlessblue
15. srp 2009

Sloto...tak koukám, že ty naši miláškové jsou stejný 😅 Julinka taky odmítá jakékoliv pití. Flašku s dudlíkem do pusy nevezme. Líbí se jí ten nevylévací hrneček... ale s tím spíš jen blbne, natáhne čaj.. a koutkama jí to všechno vyteče ven. Dostanu do ní čaj... když jí něco co jí opravdu chutná (kaše, zelenina..).. a občas lžičku zaměním a propašuju jí do pusy čajík 😀
Údajně ale pokud při přikrmování i kojíš, tak by měla mít malá tekutin kolik potřebuje 😉 Ale vzhledem k tomu, že nekaká, tak tekutiny navíc jsou určitě potřeba. U nás je to taky boj... tak aspoň dělám všechno řidší.. a dostanu do ní tekutiny tímto způsobem. 😉

jankapiknova
15. srp 2009

je to cajik od 6mesiacov , na lepsie travenie a ked sa citi babo plne moc... moze sa davat len raz za den ale mojmu malemu chutil

sloto
15. srp 2009

no ale nam ani to nepomaha. ja jej to varim tiez take redsie, ale aj tak nekandi. vcera chcela velice z velkej PET flasky vodu lebo mna videla pit, ale to islo skor vsetko bokom ako do nej....ten odvar z ovsenych vlociek sa moze od kedy nevies?ze by som jej to skusala dat lyzickou aspon po troske.

jankapiknova
15. srp 2009

neviem veru,ja som take nikdy nic neskusala ale myslim ze by si mohla odvar skusit, ved aj tak si da z toho minimum urcite.

endle a vyskusaj ten cajik cim viac tekutin tym menej tvrde... a mozno jej zachuti,mozno vam pomoze 😉

endlessblue
15. srp 2009

Zkusím teda ještě i tenhle čaj.... 😉

Sloto... koukám, že jsi začala s příkrmy poměrně brzo. Já začala až poté, co malá dovršila 6. měsíc. Pokud už přikrmuješ, tak si nemyslím, že ten odvar z vloček by byl na škodu. Ale chutná to příšerně, takže pokud ti malá nechce ani vodu... tak trochu pochybuju. Zkus jí taky udělat kašičku z tohoto odvaru... v kaši to není ani moc cítit 😉

sloto
15. srp 2009

endle...no vyskusam teda. mne dokina odporucila prikrmovat od ukonceneho 5teho mesiaca. co som sa divila, kedze mala bola aj je plne kojena. UM nepijeme. este sa mi podarilo kupit aj kasu od nestle svestkovou - ale tam sa ma pridat mlieko, tak neviem ci sa to bude dat zarobit s materskym alebo nie. ja sa skusim tiez opytat na ten cajik co pise jankapiknova. ved za skusku nic nedam....bud ho bude pit - resp. ho do nej nejako natlacim alebo nie...

endlessblue
15. srp 2009

Jasně... přidej do té kaše MM....a bude to super 😉

eatygrenee
20. srp 2009

ahoj, potřebuju holky poradit. Jsme 3 měsíční a malá kakala doted 4-6x za den-Ted poprvé už 2. den nekakala vubec. Slyšela jsem, že u kojených dětí to může být i několik dní, ale zajímalo by mě proč tak náhle a co to způsobuje, popř. čím jí pomoci, aby se vykakala...

aponchie
20. srp 2009

absolutni vstrebani mleka...nema co vyloucit

germik
20. srp 2009

my sme mali problem s kakaním hned od narodenia, i ked bola vtedy plne kojená /podla doktorky to však bolo normálne,pretože malá "spotrebovala"všetko mliečko a na kakanie nič nezostalo 😉 Ked sa ale kakanie nezlepšovalo a videla som,že malá má problémy pri vyprázdňovaní a po treťom mesiaci začala kakat nazeleno, začala som jej davat probiot.kvapky Hylac a zakŕátko sa to zlepšilo. Teraz mi Dr.poradila ine probiotiká - Biopron junior /sú skvelé,dajú sa rozpustit i v mliečku/. A odvtedy kakame každý den /ak náhodou nie,tak ma hned druhý den ráno čaká prekvapenie 😀 / a stoličku máme krááásne žltú 😀 😀 takže ja vrele odporúčam probiotiká predtým ako skúšat čokolvek iné

eatygrenee
21. srp 2009

aponchie: to znamená, že budem muset začít pomalu přikrmovat? kamarádce takto nekakala holčička prý tři týdny, pak jí dali nějaké kapky a nic a snad pak čípek a potom hned už přikrmovali..kolik dní mám počkat když nebude kakat?

kinsen
21. srp 2009

eatygrenee: nemusíš přikrmovat pokud ti normálně přibírá kojené děti nemusí mít stolici i třeba několik dní. 🙂

lienka43
21. srp 2009

Ja som malej davala od mesiaca probioticke kvapky Bio Gaja, uzivali sme ich kazdy den az do 9 mesiaca, vdaka nim kakala kazdy den.
My sme mali velke problemy s nadymanim a obcas aj s kakanim a ked prisla tuha strava trosku sa nam to zhorsilo ale pomohli sme si kvapkami. Od toho 9 mesiaca jej kazdy den davam jogurt a probiotika nedavam a kakame ok.

eatygrenee
22. srp 2009

kinsen: no a co když pořád stolice nepřijde, tak pak se to řeší jak? kolik dní je tak normální nekakat?

germik
22. srp 2009

mne doktorka vravela,že počula o prípade,ked babo nekakalo 21 dní, ale to už je asi extrém. Moja zo začiatku /a to bola plne kojená/ kakala tak raz do týždňa. Ale viem,že takáto diskusia tu už určite je, len ju neviem nájst 🙄

stanah
23. srp 2009

čo tak skúsiť čajík z obyčajnej rasce s troškou cukru? Nie feniklový-ten nám nepomáhal.

eatygrenee
24. srp 2009

stanah: cukr bych nerada mimču dávala