Jak pomoci dítku, aby se vykakalo?

gedren
16. únor 2007

Ahoj holky,

rada bych se dozvedela nejake rady ci osvedcene postupy, jak pomoci ditku, ktere ma problemy s vykakanim.

Nase holcicka uz od narozeni chodi po nekolika dnech, maximum byva tak 8, no a vzdycky tak dva dny predtim se dost trapi, je videt, jak se snazi a nejde ji to, boli ji brisko, place kvuli tomu a tak.

Ja bych ji moc chtela pomoct, ale nevim jak. Kaka nam vetsinou do nocnicku, takze je bez plinky, tudiz ma prostor, drzim ji v klubicku, nozicky k brisku, aby ji to slo nejlepe, takze kdyz uz zacne, vyprazdni se dokonale 🙂, ale nez se to podari, tak vzdycky nekolikrat marne funi, tlaci a nic.

Snazim se ji balit do toho klubicka, delat masaze briska, cvicit pritom nozickama, ruzne s ni hybat, ona se vetsinou aspon vyprdi, ale k vykakani to nepomuze. Jednou ji teda pomohla i autosedacka 🙂, ale jindy zase ne.

Nerada bych pouzivala nejaky cipky nebo rektalni trubicky, spis jestli nemate dalsi nejakou prirozenou fyzickou metodu, co by ji mohla pomoct...

Diky

susik77
30. říj 2007

ahojte, jakrmujem malu raz denne nutrilonom a uz 4 dni ma problemy vykakat sa. prvy den som musela pouzit rekt. rurku 3x, potom som vyskusala dat jej caj od Hippu Spokojne brusko a krasne sa z toho vykakala, uz ked to pila. Je to zarucene 😉

tanja61
5. lis 2007

susik77:ja skusala niekolko krat cajik pre spokojne brusko a nam nepomohlo ani prevarena vodicka 😢 dnes sme boli u lekarky pretoze malicky nekakal 8dni a povedala ze to je uz prilis dlho tak nam dala prehanadlo laktozu taak uz som mu to dala ale zmiesala som mu to z prevarenou vodou tak dufam ze zaberie ...

matar
5. lis 2007

my máme podobný problém ako vačšina z vašich bábatiek, ale rozdiel je v tom, že môj malý má stolicu uplne vodovu. a nevie ju vykakať sám, teda, on trošku vykaká, ale potom mu msuíme aj tak pomôcť rurkou, inak sa metá v krčoch. ked mu pomôýem rurkou, idu z neho potoky riedkej stolice. výter má v poriadku a priberá velmi pekne, tak doktorka hovorí, že v tom nevidí problém, ale mna rápi to jeho kakanie. už mu nechcem dávať tu rurku (musíme skoro každý deň), aby si nezvykol, ale na to jeho trápenie sa nedá pozerať. ako je možné,že nevie vykakať vodu?
inak, vyprdká sa pekne, len s kakaním je problém. je čisto kojený, ale dávam mu čajík na pokojé bruško, ten mu pomôže na prdy, ale nie na stolicu. máte niektorá podobné skusenosti?

hedunecka
5. lis 2007

matar no co ti budem hovorit mala bude mat skoro 2mesiace a my tiez stale kakame cez rurku mame presne to co vy..ja to nexapem preco to nemoze vytlacit.uz som ju aj nexala potrapit cvicila som s nou, rurku som jej dala a ako zacala kakat hned som ju vytiahla ale sama uz nepokracovala..hrozne ma to stve 😖
aj ja by som bola rada keby ste niektora poradila..

susik77
5. lis 2007

caute, aj my sme uz na tom rovnako: uz nam ani ten caj nepomaha-len rurka. potom sa este niekedy vykaka este 1x-2x po tom, ako jej pomozem rurkou. U nas sa to pokaslalo, odkedy som ju zacala prikrmovat Nutrilonom comfort.Tak teraz sa snazim len kojit. Ale od vcera ma brutalne koliky-uplne sa mi napina dozadu-ako luk 😢 Dnes sme boli u detskej, a povedala, ze je v poriadku, len ma trochu nafuknute brusko. Ze mame davat sab simplex pred krmenim...Ale my ho uz davame asi kazdych 10 minut a uz to ani vobec nezabera 😢 Mam pocit, ze nezabera uz vobec nic...ani cvicenie s nozickami, cajiky, moja dieta, ani, ze ja pijem tie caje-na spokoj.brusko, fenikovy, na kojenie, ani jej nepomahaju...

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenkalienka4
5. lis 2007

ja davam malej aj Hylak, no ani ten nam nejako nepomaha, stale ma take tvrde kaki 😠

tanja61
5. lis 2007

masirujem brusko 3krat denne davam cajiky,prevarenu vodu,dnes sme boli u lekarky a dala nam prehanadlo dala som malickemu polovicnu davku ale nic tak sme zase skusali teplomer do zadocku a rascovy caj ale zase nic ☹ uz som zufala ale idem skusit jablkovu stavu uplne prvykrat tak dufam ze pomoze po 8dnoch by sa patrilo 😅

lajla
5. lis 2007

nam ted hodne pomohlo kdyz jsem zacla pit fenyklovy caj, koupila jsem ho male granulovany od hippu, ale nechce ho tak hoo piju ja, a dneska kadila dvakrat, a super z toho i prdi 😉

medvedik21
5. lis 2007

ahojte
my sme davali rurku pravidelne kazdy den aj niekolko krat,masirovali,davali cajicky a pomohli nam az kvapky BioGaia 😉

tanja61
5. lis 2007

co je vlastne ten Hylak?

lajla
5. lis 2007

medvedik ty kapky mame objednane a budeme mit az zitra vecer, tak si me potesila ze pomahaji..
jinak sab simplex je taky dobry, ale zacal fungovat az tak po 4dnech, masaze nam skoro nepomohly, ale cviceni s nozickama ano, aspon se vyprdela 😉
medvedik prosimte jak dlouho ti ty kapky vydrzely? stoji celkem hodne penez a je toho jen 5ml

prvapomoc
5. lis 2007

čaute baby,ja som stým bojovala tiež dlho a najviac sa osvedčili probiotikí infants dophilus.do týždna krpatá nevedela čo je zápch,ale doki povedala že sa to tak od 1týždna do 1 mesiaca upraví.malá to užíva od 4týždnov každý den a JE UPLNE V POHO.a na ťažku zapchu mi zo začiatku radila rozmixovaný slivkový kompot a dat jej par lyžičiek.je to vraj bezpečné.

matar
5. lis 2007

no ale ja mám opačný problém ,ja potrebujem stolicu zahustiť, nie zriediť. 😒

orisek1
5. lis 2007

lajla: když ty kapky používáš denně podle dávkování, tak vydrží asi měsíc. Osobně si ale myslím, že pokud je nepoužíváš jako obnovení střevní kultury po nějaké nemoci, ale preventivně, tak stačí dávky třeba jen ob den.

hedunecka
5. lis 2007

baby ale moja mala nema hustu stolicu ona ma skor taku vodovu a ma to fakt na krajicku len je trosinku dam tu rurku a hned to z nej ide..a tiez papame ten infats dophilus..uz asi 2tt a stale nic..a to ma uz 2mesiace skoro 😒
prvapomoc kolko krat za den si jej ho davala,??

inak niekde som citala ze kvapky hylac su pre babatka nebezpecne neviem kde to bolo...

prvapomoc
5. lis 2007

no ten infants dophilus nieje len na zapchu probiotiká upravuju vyprázdnovanie,jeho konzistenciu a pravidelnosť.

hylak forte je určený aj pre dojčatá a upravuje črevnu floru a ako že som od fachu vám poviem že je o ničom. 😝

prvapomoc
5. lis 2007

a momentálne pri hnačkách aj zápchach je liekom prvej volby probiotikum,takže odporučam,je to super liek.

hedunecka
6. lis 2007

no mala ho uziva 2tyz. a stolicu ma stale vodovu a stale sa este nevykakala sama 😒

medvedik21
6. lis 2007

lajla vydrzia mi tak 3 tyzdne...i menej...davam vzdy rano 5 kvapiek...ale su aj tak na nezaplatenie...po tyzdni uzivania mi Mirko zacal pravidelne kakavat vzdy rano ked vstavame je pokakany...tuk tuk su super.....a sab sme mali na koliku a nepomahali...ani espumisan ani infacol.... 😉

sandra81
6. lis 2007

Svestkama!!!

tanja61
6. lis 2007

pocula som o slivkach ale v UK ich nemaju ☹

sandra81
7. lis 2007

V Cr maji ale dobrou kasi od Nestle - zdrave zazivani a jedna je prave ze svestkama. Ja ji jeste nezkousela ale ta druha od Nestle Sladke sny tak ta nasi male moc chutna.

rosie
7. lis 2007

Daj si predpisat u pediatricky Duphalac. Je to v podstate sladka vodicka - druh cukru ktory ako vojde, tak aj vyjde, ludske telo ho nevie vyuzivat, ale pomaha zriedit stolicu. Dava sa v davke kolko kg, tolko ml. Napr. ak ma babo 10 kg, das 10ml. A potom si uz davkovanie prisposob podla toho ako zacne zaberat. Mam s tym poriadne dlhe skusenosti a prediskutovane s najlepsou detskou gastroenterologiskou na Slovensku.

niega
7. lis 2007

Mno, tak jen pro pobavení (tímto problémem naštestí netrpíme). Edík je plně kojen a kaká téměř při každém kojení. Někdy vynechá - a když chci, aby se vykakal, cvičíme přitlačování kolínek na hrudníček, to všechny znáte. To byste měly vidět, jak mě dnes to dítě brutálně ohodilo 😀 😀 😀 ! Fakt jsem byla od hlavy až k patě podělaná, ble!

tanja61
8. lis 2007

rosie:nieje to podobne ako lactulosa?

snezienka
15. lis 2007

Ten Duphalac, je na dlhodobé užívanie???, my sme uz skusili asi všetko,,, a aj na probiotiká, aj na jablká ..., Hilak forte,...,Sab.S., Espum.,.... aj na čokolvek si telo zvykne a zase bobky ako zajko. Inak tie slivky, a šťava z nich nenadúva??? My aj z bolesťami bruška máme stále problém, preto nemám odvahu to skúsiť...

loren
25. lis 2007

baby nechce sa mi to od zaciatku citat cim dosiahnem aby mala dcera redsiu stolicu davam jej aj caj aj jablka cerstve a stale kaka take sulky a vetsinou ako tlaci tak place ,poradte prosim. obcas len take bobky vykaka. ma 8 mesiacov

ocicka
25. lis 2007

Ahojda. necetla jsem vsechny odpovedi tak mozna budu nekoho opakovat, ale kdyz mne prcek prestal najednou kakat, tak- nebot zatim jen kojime- jsem zacala pit zakysy, a musim rict ze nam to pomohlo a zase kaka tak 3x denne..

odetka
26. lis 2007

Ahoj holky. My jsme meli stejny problem. Mala kakala jen 1x za tyden a se strasnymi problemy a bolesti. Doktorka nam poradila od 2 mes. davat ovocne stavy. Zkusila jsem je ze vseho mozneho ovoce a nemelo to zadny efekt. Nakonec nam fakt pomohla stavicka ze svestek. Nastrouhala jsem ji kazdy den tak 2 svestky na sklenenem strouhatku a pres sitko vymackala stavu. Kakala po nich skoro kazdy den a i kdyz nejaky den vynechala, tak dalsi den se vykakala bez bolesti a bez problemu. Nase mamy pry davaly taky stavy. Ja nevim, proc se od nich ted ustupuje, jsou prece plne vitaminu. Myslim si, ze troska stavicky miminku neuskodi, nam se prece po nich take nic nestalo. A porad je to lepsi nez nechat miminko trapit bolesti briska.