Jak pomoci dítku, aby se vykakalo?

gedren
16. únor 2007

Ahoj holky,

rada bych se dozvedela nejake rady ci osvedcene postupy, jak pomoci ditku, ktere ma problemy s vykakanim.

Nase holcicka uz od narozeni chodi po nekolika dnech, maximum byva tak 8, no a vzdycky tak dva dny predtim se dost trapi, je videt, jak se snazi a nejde ji to, boli ji brisko, place kvuli tomu a tak.

Ja bych ji moc chtela pomoct, ale nevim jak. Kaka nam vetsinou do nocnicku, takze je bez plinky, tudiz ma prostor, drzim ji v klubicku, nozicky k brisku, aby ji to slo nejlepe, takze kdyz uz zacne, vyprazdni se dokonale 🙂, ale nez se to podari, tak vzdycky nekolikrat marne funi, tlaci a nic.

Snazim se ji balit do toho klubicka, delat masaze briska, cvicit pritom nozickama, ruzne s ni hybat, ona se vetsinou aspon vyprdi, ale k vykakani to nepomuze. Jednou ji teda pomohla i autosedacka 🙂, ale jindy zase ne.

Nerada bych pouzivala nejaky cipky nebo rektalni trubicky, spis jestli nemate dalsi nejakou prirozenou fyzickou metodu, co by ji mohla pomoct...

Diky

danielala
24. únor 2008

sue, aj nam v porodnici hovorili, ze sa nemame zo zaciatku znepokojovat, ked nebude novorodenec aj dva tyzdne kakat,ak kojime, lebo to znamena, ze stravi vsetko materske mliecko bezo zvysku...

tigr21
26. srp 2008

prosím pomoc-malý má 3měsíce,z toho kakal spontálně sám asi jenom prvních 14dní,pak jenom cca 3den s trubičkou.dnes je 6den,už jsme byli v nemocnici,tam dostal lactalosu a mám použít čípek-ten nezabral.zkoušeli jsme už snad vše-probiotické kapky,hylac,nutrolin-b,vločky,švestkovou šťávu a nic.je tu někdo kdo je nebo byl na tom stejně a upravilo se jim to.malý je kojen+nutrilon comfort asi půl na půl.

zuzu13
26. srp 2008

tigr, skús špeciálne mlieko...proti zápche, susedina dcerka sa takto trápila skoro rok...nakoniec zmenila lekára a ten jej okamžite zmenil kojenecké mliečko...ale skús mu dať vypiť vlažnú vodu a masírovať bruško

tigr21
26. srp 2008

zuzu-ten nutrilon je proti zácpě a kolikám,prdět začal pěkně,ale jinak nic.vodu jsme taky zkoušeli,ale dík za radu

mywiel
26. srp 2008

Moja mala ked sa nevie vykakat tak napustime vanicku a v teplej vode jej to ide lepsie... 😉 🙂 😀

daluri
26. srp 2008

Ahoj, my jsme to v prvním měsíci měli taky tak,že třeba 5dní nekadila tak dr nám řekla, že u plně kojených to neva, že máme buď zkusit fenyklový čaj, nebo dát půl čípku nebo jakoby změřit teplotu v zadečku.Nakonec se vykadila sama. A taky jsem jí mazala bříško mastí Pupíkem, je sice proti nadýmání, ale možná i pomohla na to kadění..
Máme to tak, že nekadí každý den. Teď právě čekáme velkou nadílku, protože už to je víc jak pět dní.. 😀

caira
26. srp 2008

tigr, my meli taky hodne problemy a pak nam pediatr doporucil davat cucnou vody, mezi krmenima, treba jen cca 10ml nebo tak ale pak nam to docela zacalo pomahat, a ted uz mala kaka bud kazdy den nebo obden, driv by kakala jen treba jednou za 3-5 dni a to dva dny by se kroutila a plakala by jak ji to neslo, hodne u nas take zabirala tepla plinka na brisko a masirovat a masirovat..

muminek
26. srp 2008

Ahoj holky nám kakání dělá problém od porodnice druhou noc po porodu už jsem málem plakala s malým ale díky hodný sestřičce která nás neodbyla a neřekla že to nic není nám moc pomohla hadičkou do zadečku a bylo to museli jsme malýho i koupat jak moc se mu ulevilo. A od té doby když je nejhůř tak vím jak nato. Ale často mu to nedávám aby si nezvykl. 🙂

dadous
26. srp 2008

s tím teploměrem jsem to taky kdysi dělavala, ale to jen když bylo opravdu nejhuř. 😉 tenkrat mi to poradila sestřička v porodnici 😉

kopcik
26. srp 2008

ahoj holky my měli problémy s kakáním hned po příchodu domů z porodnice. malý je plně na umělém mlíku. měsíc jsme byli na nutrilonu. zkusili jsme všechno. ¨NUTRILON COMFORT vůbec nezabral a to jsme vypili 3 plechovky. pak jsem začala dávat probiotické kapky a přešla na HIPP,který ty probiotika taky obsahoval. od té doby kakáme každý den - sice jen jedenkrát, ale je toho tolik, že si nestěžuju... a malý je už taky spokojený. i teď, když jsme přešli na SUNAR, tak nemá problémy i když mě někdo varoval, že pak je problém s kakáním.

tigr21
26. srp 2008

no ten náš kaká právě jenom s rourkou a už nám to dr. zakázala.teď nám zabralo,že jsem mu dala další kousek čípku,uvidíme jak to bude vypadat dál-za dalších 6 dní

kopcik
26. srp 2008

jo a ještě prý pomáhá trošku heřmánkového čaje denně.

dadous
26. srp 2008

a masírovat bříško nožičkama,jako když mimčo děla dřepy 😉

tomaskokat
26. srp 2008

my sme dávali glycerínove čípky 2x a potom to už išlo samo.

krista
26. říj 2008

jerika • 1d • Dnes ve 14:15
Ahojte maminy prosim vas o radu mame doma 6mesacneho syna ktoreho nesmierne bolieva brusko. Stale ho zapeka tlaci ako drak a vypadne malicky kusok. Pomahame rekt.rurkou ale nie vzdy to zaberie. V noci padnu 2 hodiny jakot a nezabera nic ani espumisan ani sab simplex, cim mu mam pomôct?

nensy • 2d • Dnes ve 14:18
tak kup babycalm 😀 ten nám pomohl

libka1 • 1d • Dnes ve 14:23
Jerika, ako dávaš ten Espumisan? Mne tu jedna kočka poradila nech dávam ku každému jedeniu keď sa malá nevedela vykakť a potom sme kakali pekne, predtým než mi to poradila som dávala až keď už bol problém, a to bolo neskoro... 😒 A ešte dávame pravidelne probiotiká pre bábätká, tie veľmi pomáhajú. Ako sme začali s nimi, Espumisan viac nebolo treba. Berieme ich pravidelne už 3 mesiace. 😉

jaja0110 • 2d • Dnes ve 14:26
jerika- neviem ci uz prikrmujes, ale hroznova a jablkova stava zmakcuju stolicu, eventuelne slivky (rozvarit a pomixovat, staci par lyziciek) ale potom ocakavaj v plienke pohromu... 🙂
Ak este neprikrmujes, tak troska tej slivkovej stvay (alebo vyvaru zo sliviek) primiesaj do cajika...vazne to zabera 😵 😵

mausi • 2d • Dnes ve 14:30
Jerika, zalezi na tom, kde je problem, jestli opravdu v brisku nebo jinde. Existuje tzv. analni stenoza, coz znamena, ze direcka v zadecku je moc uzka a miminka maji problem kakani vytlacit. Zvlast, kdyz je ta stolice tvrda. Nekdy se to spravi samo, nekdy musi zasahnout doktor. Napadlo me, jestli by to nemohl byt vas problem. Ale neboj, i kdyby to bylo, neni to nic vazneho. Ale opravdu nevim, nech maleho prohlednout. 😉

carmenuca • 1d • Dnes ve 14:32
jerika, nam pomohla stava z jablcka. Teraz uz davam kazdy druhy den 1-2 lyzicky.Ak prikrmujes, moze byt aj z toho co davas. Nas zapiekla mrkvicka.

denduska • 1d • Dnes v 15:04
jerika, tak ja ti poradim jednu drasticku metodu 😀 mna zapekalo cele detstvo a moja babka mala jeden overeny trik.."posteklila" ma v zadocku kuskom mydielka (aj klasicky klystir sa robi s mydlovou vodou)..vacsinou to pomohlo..asi by sa to nemalo casto, ale ja som na tom fungovala fakt par rokov...bud rurka, mydielko, odvar z ovsenych vlociek.... to ak si nebudes fakt vediet dat rady
inak espumisan aj sab simplex mozu sposobovat zapchu, taze bacha 😉
a baby calm je super, odporucam tiez 😉

yesno22 • 1d • Dnes v 15:09
jerika...kup si kvapky Bio Gaja a davaj pravidelne...plus spominana stava z jablcka...rektalna rurka, "klystir" a pod by mali byt poslednou variantou 😉 silno drzim palceky
.. neviem ci kojis alebo pijete UM, lebo aj to zapeka...skus sa popytat pediatricky na nejake ine mliecko...ak kojis, co je lepsia moznost, skus zmenit stravu aj ty....papaj slivky, jablka, ananas a vyhybaj sa cokolade! ta zapeka 😉

alishia • 1d • Dnes v 15:11
Ahojky, my taky casto trpime na zacpy. Takze chapu jak se citis. Kup si baby calm, a sab simplex, nam to docela pomaha. A jestli prikrmujes tak zkus to co tady holky psaly....nejaky ty stavicky. Me dneska malej kakal uz 3x po baby calm 🙂) nebo zkus mlicko s probiotiky treba od Hipp , aby se upravila ta strevni mkroflora.)

nensy • 2d • Dnes v 16:02
a nebo je fakt dobrá švestková štává prodávaj jí v lékarně a je od HIPP.po tom se zaručeně vykaká

angua27 • 1d • Dnes v 16:20
všetky rady tu sú dobré. ja pridám ešte jednu. ak kojíš skús papať viac jogurtov, acidko a pod. ja ak som vypila acidko, malý sa mi krásne vykakal aj viackrát za sebou. a Bio Gaja sú dobré. sú aj pre dospelých, to by si popri kojení mohla brať Ty a pre deti. nám pokazili bruško kašičky a tieto probiotiká pomohli malému behom 2 dní. brali sme ich asi 2 týždne a odvtedy pohodka. 😉

jerika • 1d • Dnes v 16:44
Maminy my sme presli na sunar a prikrmujeme slivky pomohli na dva dni a dnes zastavene vetry znova. Nemyslim, ze by mal uzky konecnik lebo dokaze vytlacit ked to nema extra tvrde. A ten baby calm sa ako pouziva? Dakujem vsetkym za rady

angua27 • 1d • Dnes v 16:49
jerika môže to byť tým sunarom. skús nejaké iné mliečko, každému bábätku vyhovuje niečo iné. a zamerala by som sa teda na UM s probiotikami. 😉

nensy • 2d • Dnes v 16:50
tam máš návod.koupíš to stojí to kolem 100 a ředí se to destilovanou vodou

denduska • 1d • Dnes v 16:52
to si doplnis kojeneckou vodou do znacky..pretrepes..a 10 kvapiek pred papanim (stale pretrepat predtym)..ja davam len 2 krat denne a uplne staci...ale to uvidis kolko budete potrebovat 😉 bud mu to pomoze, ale urcite neuskodi, lebo to je prirodne, ziadna chemia. hej a od otvorenia sa da pouzivat 4 tyzdne..

nensy • 2d • Dnes v 16:53
no jasně ten baby calm je přírodní 😀

mywiel • 1d • Dnes v 17:01
My sme si tiez odskakali tri mesiace kolik, vacsinou pomohla tepla vana a tam sme aj kakali. 😀

sylvka • 1d • Dnes v 17:07
jerika ahoj,právě řeším tento problém se 7týdením miminkem.nemůže se vykakat,bolí ho bříško a tlačí jak může.jak už tady někdo psal,opravdu nám pomohli kapičky babycalm a to během 12hodin.včera večer jsem začala kapat,dala jsem mu je 4krát v noci a ráno to bylo 😉 držím palečky.

jerika • 1d • Dnes v 18:03
A je to vôbec normalne u 6mesacneho dietata?

zuzana29 • 1d • Dnes v 18:05
moj ked mal koliky,tak pred jedlom som mu kvapla infacol a hned to preslo. a cez den som sa snazila s nim cvicit, a masiraovala som mu brusko mastickou na vetry v smere hodin.ruciciek.a preslo mu to. robila som to asi 4 krat a odvtedy mam pokoj. ale to bol iba na mlieku.

zajdav
27. říj 2008

Ahoj holky, omlouvám se, že vám lezu do diskuze, ale potřebovala bych poradit. Mám doma dvoutýdenního chlapečka (teda přesně zítra mu budou 2 týdny) a trápí nás koliky. Je to docela peklo, vyzkoušela jsem vše možné a nemožné, ale zatím nic velice nezabralo. Mám koupené i kapky Baby calm, ale v příbalovém letáku píšou, že se může až od ukončeného prvního měsíce. Kdy jste dávaly tyto kapky vy? a nějaký "zaručený" recept nemáte? 🙂 🙂 , díky za odpovědi.

bibiankazlaticko
27. říj 2008

AHOJTE,my sme chvalabohu koliku nezažili ale máme iné trápenia. Ked som bola s malym v nemocnici prijali tam mamičku s babatkom že má krvavé nitky v stolici.Vysledok celeho bol že malá mala koliku a maminka ju tolko rurkovala až malej nechtiac ublížila.Ich rada znela :prichistat si pevné nervy a počkat kým to pominie(ak nezaberu homeopatika/










é

annag
27. říj 2008

zajdav, príčiny kolky môžu byť rôzne, môže to byť bežná trojmesačná kolika, môže to byť hltavým saním - ak papá hltavo, prijme aj veľa vzduchu, čo spôsobuje plynatosť a koliku (vtedy treba upraviť techniku sania), môže to byť reflux, aj alergická reakcia na kravskú bielkovinu - ak je bábo plne kojené, tak sa v MM môžu nachádzať alergény z mamkinej stravy, vtedy treba vysadiť mlieko a mliečne výrobky, ak je na UM, tak treba vymeniť mlieko za hypoalergénne, ale môže to byť aj prejav iného ochorenia. Takže kolku treba riešiť pod dohľadom pediatra, ktorý najskôr vylúči zdravotný problém bábetka. 🙂

tinusi
27. říj 2008

Ahoj, skus ovocnu stavu - my sme mali problem vykakat sa - ale to bol maly zapeceny, neviem, ci mate problem z tvrdsou stolicou - to nepises. Dala som mu jablkovu stavu a do dvoch hodin sa pokakal ani neviem kedy. Dovtedy kakal s velkym placom - bolelo ho to a neslo mu to. Lekarka nam este poradila rajcinovu polievocku.

ciccka
28. říj 2008

ahojte holky,

moj maly ma vyse dvoch mesiacov a ma hustu stolicu. nemam vsak ten pocit, ze by ho bolelo brusko, ale kaka len zriedka, mozno raz za tyzden. dnes som mu dala rektalnu trubku, lebo bol nejaky nespokojny a kaka mu dost zapachala. je to normalne u cisto dojcenych deti, ze maju silne zapachajucu zlto-hnedu stolicu? snazim sa nejest potraviny, od ktorych by mal mat tento problem.
dik

stvura
28. říj 2008

No nas dvojmesacny ma zasa velmi riedku stolicu skoro v kazdej plienke. Na pomoc traveniu dietatku - Bio galia, nam to pomohlo

euphoria
28. říj 2008

Ahojte, moja takmer dvojmesacna dcera mala zakakanu takmer kazdu plienku.Zrazu -pred 4 dnami sa to zmenilo a kaka uz len raz dvakrat za den, ale zato dost riedku. MYslite ze je to normalne?? Zacalo ju aj boliet brusko a je nespokojna.Neviet my niekto poradit prosim?

marcelirv
28. říj 2008

ahojte baby ked vám možem poradit ja už mám 3 deti za sebou a ked som mala také problémy z detmi pomohol mi kamilkovy čajík a ked je každá plienka zakakaná a dost riedka stolica tak tam pomože iba hylak kvapky alebo smekta prášky do čajíka.

katmi
29. říj 2008

ahojte kocky.. tak moja mala ked sa nevie vykakat sama,tak jej pomaham teplomerom.. a vykaka sa vzdy.. teplomerik - spicku teplomeru natriet olejcekom a pomalicky do prdelky.. a trosku hore dole chodit s tym teplomerom.. apotom to uz ide 😅 😉

euphoria ak kojis,tak kojene deti zevraj nemusia mat stolicu aj 7 dni.. ak ju boli brusko skus kvapky,nam velmi pomohol INFACOL.. drzim palce

lula5
29. říj 2008

Ja vyvaram ovsene vlocky a v tej vode zarabam mlieko. To mi odporucilo viacero lekarov, dokonca aj na chirurgii ked sme boli na vysetreni.

norik1
30. říj 2008

Baby tie babetka ktore este ovsaky nemozu (lepok) nech piju slivkovu stavicku Hipp, alebo slivkove pyre Hipp. To sa moze uz od 4.mesiaca a fakt to zabera....my sme mali zapchu s prvymi prikrmami a teraz je to ok. SLivky proste zmäkcuju stolicu 😀

bibi123
30. říj 2008

Holky babičkovský recept-pokud prcek vydrží na nočníku,tak nalít,hodně teplou vodu,ale né vařící,aby se prdka neopařila.Zadeček se napaří i bříško a snad se zadaří.Mám to vyzkoušený a zabírá.

allizee
30. říj 2008

Ahoj maminy, my jsme zkusily na bolení bříška Probiotické kapky. Dají se koupit v jakékoliv lékárně a jejich výhodou je, že je mohou užívat děti už od jednoho měsíce věku. Navíc jestli kojíte, tak je může váš brouček užívat taky, vůbec to nevadí, protože jsou bez konzervačních přísad a vhodné i pro děti s alergií na mléko. Takže hodně štěstí s bolením bříška. Mělo by to pomoci i na kakání, protože Probiotické kapky obsahují laktobacily, které upravují střevní mikroflóru. Mělo by to určitě zabrat. Tak ať se podaří.

berenica
30. říj 2008

Ahoj holky, já si myslím, že jsou nejvhodnější probiotické kultury v jakékoli podobě. Záleží na věku dítěte a na tipu výživy, v jaké podobě je zvolit. Probiotické kapky jsou určitě vhodné pro kojená miminka. Párkrát Elišce pomohly od bolavého bříška. Pro mimča, která kojená nejsou, je vhodná zas kojenecká výživa, která už obsahuje probiotické kultury. Já krmím svou šestiměsíční dcerku Bebou s obsahem bakterií Bifidus. Takže já sázím na probiotika, sama si je dopřávám v podobě jogurtů.

norik1
31. říj 2008

Nam tie probiotika moc nepomahali pri zapche...ale u kazdeho je to ine. Skusim ten babickovsky recept od Bibi, znie to logicky 😀