Jak řešíte stále nemocné děti a práci?

samsa
5. pro 2012

Zdravím, ženy. Nenašla jsem podobnou diskuzi ani otázku, proto zakládám nové téma.
Ráda bych znala zkušenosti pracujících s malými dětmi. Jak řešíte stále nemocné děti a práci? Za měsíc a půl nastupuji do zaměstnání po RD. Mám dvě děti 5,5 roku a druhé bude mít 3 roky. Starší dcera chodí do školky 2,5 roku. Loni naprostá katastrofa, týden školka, 14 dní doma. Mladší vše chytla. Letos jsem myslela, že to bude lepší, ale bohužel, podobný průbeh. A to mladší do školky ještě nechodí. Na imunitu jsem toho vyzkoušela spoustu, ale vše bez efektu. Chodíme i na laserovou terapii, ale nic ☹ Nepřetápíme, chodíme ven, myslím, že se i celkem zdravě stravujeme a stejně jsou holky pořád nahromadě. Už nevím, co dělat a hlavně, jak to řešit v práci? Určitě budou "nadšení", když budu týden v práci a 14 dní doma. Nastupuji na plný úvazek, musím, zkrátit to nejde. Nemohu si ani brát práci domů, pracuju v laboratoři. Babička chodí do práce. Manžel má časově náročnou práci a dojíždí, takže nepomůže. Jak to řešit? V okolí mi všichni říkají, že posílají nachlazené děti do školky. Toto jsem vyzkoušela 2x, ve školce stejně všichni chrchali, tak jsem tam dceru dala taky. Do týdne chytla bronchitidu a měla atb. Teď podruhé chytla laryngitidu. Takže mi tu opět leží obě, příšerně kašlou a teplotují a já si rvu vlasy, že jsem tu rýmu a pokašlávání raději hned neléčila 😢 . Zvažuju paní na hlídání, což se mi samozřejmě vůbec nevyplatí. Problém je v tom, že dítě s horečkou jí stejně svěřit nebudu moct, to jedině, až bude dětem lépe. Zkrátka čím víc se to blíží, tím jsem nervóznější. V práci mě to bavilo a nechci o ni přijít, zvlášť v dnešní době. Prosím tedy o nějaké zkušenosti, rady....

kikimaruska
5. pro 2012

Jo, to je opravdu těžké 😒 . Synek mi nastoupil ve 3 letech do školky v květnu a bylo to to samé. 14 dní doma, týden ve školce. V té první chrchlající děti akceptovali, ale já sem tam synka nedávala...ono to ani nešlo, vždycky chytl zánět průdušek a rozjelo se to vše mnohem více. V té době sem byla ještě samoživitelka a žila u rodičů. Já nastoupila na 12 hod. směny s dojížděním, kdy jsem byla mimo domov cca.14-16 hodin a to i noční, svátky, víkendy...přeřazení na jiný útvar nebo do nesměnnosti nepřipadalo v úvahu, takže já malého dala do školky, babička v 16 hod.jela rychle z práce, aby malého vyzvedla a já se dostala domů cca.ve 21 hod. Když byl malý nemocný, brala si babi pul dne dovolenou na odpoledne a dědeček též pracující zase dopoledne, když sem měla volno bez směny, byla sem doma celý den já. Takhle jsme to pytlíkovali přes půl roku, než šla babička o rok do předčasného důchodu a synkovi se začala věnovat plně. Naši by nepřipustili, abych přišla o práci, což bych samozřejmě asi zanedlouho přišla a vedoucí nechtěl slyšet nic...malej má i dost doktorů a jezdíme na kontroly docela daleko, takže jsem si vždy místo volna plánovala právě ty kontroly...protože to by už babička nezvládala a ani nevěděla kam vůbec jít. Ufff, prostě nám babi a děda nahradili z části to, co měl dělat otec. Nyní jsme dva, nový tatínek také dlouho pracuje, ale narozdíl ode mě mu v práci vubec nedělají sebemenší problém s tím, když musí jít na očerko (ošetřování člena rodiny) a s malým byl a je v případě doma on....

marketnieuw
5. pro 2012

@samsa nejdriv te chci upozornit, ze je to "otazka", takze se kazdy muze vyjadrit jen jednou

radu pro tebe nemam, snad jen povzbuzeni, ze v tom nejsi sama... nastoupila jsem po materske do prace na zacatku listopadu... nejdriv byl nemocny manzel, pak ja 10 dni neschopenka (po 1 dni v praci 🙄 ) a pak zacly deti... od te doby jsou v podstate non-stop nemocne - od nachlazeni, rymy, pres zanety usi az momentalne virove respiracni onemocneni bronchialitida u syna (zpusobene virem z jesli)...
posilovat imunitu pry nema cenu, pokud byvaji hodne nemocne, nemocne budou cele jesle a skolku... pediatricka nam dava nadeji, ze si ted vsemi temi virovymi infekcemi buduji imunitu a ve skole uz budou zocelene 😀 ... tak te "jen prezit" tech par let 😅
v praci sefova nadsena neni a pritom na "osetrovani nemocneho ditete" mam narok jen na 6 dni v kalendarnim roce, a vzdy max. 2 dny v kuse
takze to shrnu - bud rada, ze se o ty nemocne deti muzes postarat ... my to pytlikujeme, jak se da... a az dopytlikujeme s povolenym maximem dni, tak prijde na radu zacit vybirat dovolenou ... 🙄

kuraz!

katvx
5. pro 2012

To je težké radit. U nás chodí syn do soukromé školky jen 2x tydně. S druhým děckem jsem doma, takže nástup do práce budu řešit až za rok. Rýmu se většinou snažím řešit od začátku. Koupám je v bylinkách a pokud to nepodcením, tak se to nerozjede. Jednou jsem to podcenila a byla z toho bronchitida. Takze podceňovat a posílat děti do školky nemocné bych moc nedoporučovala. Pokud nemáte jinou možnost než s nimi být doma, tak asi budete muset spoléhat na chápavý přístup zaměstnavatele. Kamarádka kvůli tomuto pracuje na dohodu a udělá, co zvládne. To ale v každém zaměstnání nejde. Přesto si myslím, že se imunita dětem vycvičí a nakonec to nebude tak zlé.

terezale
6. pro 2012

ahoj,
taky asi nedám nějakou obecně platnou radu...pravda je, že jak už říkaly holky nade mnou, těmi školkovými nemocemi se děti prostě musí promořit, někomu to trvá déle, někomu kratší dobu, někdo je prostě od přírody tuhý kořínek (i když to je spíš výjimka). Já mám dvojčata a od mala jsme všudemožně cestovali, chodili plavat, na návštěvy, děti byly docela nemocné právě po 1.roce věku, další náraz přišel s nástupem do školky, tedy před více než rokem. Ten loňský rok fakt v období leden - březen nebyl týden, kdy bych měla obě děti ve školce. Sice to nebývalo nic vážnýho, většinou jen nachlazení s teplotou, ale i tak. Letos jsem zkusila podpořit imunitu hlívou ústřičnou v kombinaci s echinaceou a vitaminem C (konkrétně mi byl poraděný Imugamin Effective pro děti) a celkově je zatím situace lepší. Od září byly doma pouze se střevní chripkou. Neumím přesně říci, jestli je to vlivem promoření, anebo těmi doplňky, možná kombinace obojeho. Jinak radu pro zaměstnavatele nemám a nemůžete se vystřídat s manželem a babičkou? Případně jiným příbuzným, třeba mu trošku finančně přispět nebo jinak pomoci? Držím palce.

monika6e
6. pro 2012

@samsa napsala jsem do IP. Nicméně všeobecně - aromaterapie, byliny. Když víte co použít a jak na to, funguje to na 100%. Od té doby, co tohle praktikujeme, odnesla jsem do lékárny všechny chemický srágory a už to doma nechci ani vidět. Teď jsme u Marka během pár dní zvládli touhle "léčbou" i laryngitidu. Já se dostala ze zánětu průdušek. Není v tom nic zázračnýho, ani tady nedejbože nepropaguju značky nebo produkty. Jde o klasickou přírodní medicínu, která fungovala, fugnuje a fungovat prostě bude. Nemusíte tomu věřit. My už rok neměli chemii z lékárny v těle. Pomohla jsem i některým známým, kteří měli problémy. Nastudujte si nebo zajděte za někým, kdo to dělá, ať vám poradí. Zatímco loni byla Anička věčně nahromadě, letos ještě neměla ve školce jedinou absenci kvůli nemoci...

evulinkab
9. pro 2012

@samsa
Já jsem samoživitelka, malej nastoupil pred rokem do školky a já do práce.Jelikkož nastoupil do MŠ v zimě, kdy řádí nejvic nemocí, tak to byla opravdu KATASTROFA!!!!Byl jeden den ve školce, 14dní doma, pak byl nemocný vkuse měsic(celý unor),pak byl 14dní dobrej a na konci března opet 14dní doma.A já, protože pracuji ve školce-kde se to nemocemi jen hemží-byla jsem za zimu asi dvakrát nemocná+ nějaká nachlazení k tomu, kdy jsem ale byla v práci a přecházela to.Měla jsem ale OBROVSKE stesti, moje mamka v tu dobu byla pul roku na neschopence kvuli gyn.problemum, takže když malej onemocnel, nemusela jsem být s nim doma na paragrafu, ale hlidala ho máma.Vyšlo to fakt skvele v tomhle ohledu.Jinak ale když byla máma na operaci a tim padem nemohla hlidat+ potrebovala nejaký cas na rekonvalescenci, tak hlidal kdo mohl-prababicka,teta, moje segra.Jak prislo jaro, vše se zlepšilo a nemoce odešli.Ted od začátku roku jsme meli akorát oba jednou chripku.
Jestliže nastupuješ do práce nekdy leden/unor, tak možná nejaké ty nemoci v zime chytnou, ale věř, že s jarem prijde zlepšení, vetsinou to tak bývá.Určite bych ale prikoupila nejaké preparáty na posileni imunity(přírodní), já beru ted čerstve na posileni imunity Echinaceu(ve formě sirupu bez pridané chemie) a mužu rict, že mi hodne pomohla dostat se z chripky.

zazana81
25. kvě 2013

Obnovuji tuto diskusi. Téda , jaro nám přišlo, ale teploty jsou spíše podzimní a minulý týden to u nás ve školce bylo jak v lazaretu. Zhrozila jsem se, když jsem si tam přišla pro dceru a viděla všechny ty děti s odřenými nosánky a slyšela to kašlání ... No a jsou to dva dny a malá má teplotu. Já chodím do práce po mateřské teprve týden a mám z toho paniku, co teda budu dělat ... Spoléhala jsem se právě na to, že když nastupuji v květnu, marodění přijde až na podzim, ale ono ne....

poupe
26. kvě 2013

Já nastoupila do práce taky v květnu a syn do školky v dubnu, po týdnu kašel a furt dokola rýma, kašel, od května co jsem nastoupila tak po týdnu teplota, mě příjde že je unavený z toho vstávámí(tak hlídala 2 dny tchýně, ale tý se moc hlídat nechce), od soboty děti opět horečka, tak s nima bude do úterý manžel doma a co bude pak, nevim, asi paragraf.

marecek4
26. kvě 2013

u nás to zatím vždycky nějak vyšlo,že byli nachcípaní i ti starší,takže pohoda,horší to bude,až přijde chvíle kdy bude nemocný jen malý,ale na druhou stranu musím říct,že nechytne každou rýmu,až onemocní samotný přijde na řadu paragraf

kamhajek
26. kvě 2013

Ahoj,
nám na rýmu a takové to nachlazení pomohly pravidelné návštěvy v solné jeskyni.

makak21
26. kvě 2013

Ono si tím musí fakt projít snad každé dítko. Já měla neuvěřitelné štěstí a šéfová s ošetřovačkama vůbec problém nemá a to jsem doma skoro každý měsíc minimálně týden 😅 když je potřeba, chodím do práce odpoledne, když dorazí babička z práce (jsem samoživitelka) a naprostá pohoda. Dřív jsem z toho měla děsnou paniku, ale nakonec je to pohoda, i když mít jinou práci, tak už jsem asi bez ní, protože syn první rok promarodil od zimy do léta skoro celý, letos už je to lepší, většinou jen nachlazení, ale tak nějak to léčím v začátcích, raději, než být pak na atb. 🙂

lu777
4. čer 2013

no já můžu dělat někdy z domu, občas se střídám s manželem... dokud je nemocný jeden tak to jde, ale kdyby byli oba, tak bych neudělala nic, hlídání nemáme žádné...
naše děti si klasicky točí rýmy a bolesti uší pak od toho a starší taky kašel... hodně pomohly cucací tablety MultiImun AKUT, mám to doma pořád a jak se mi něco nezdá, tak to hned šoupnu a většinou to pak ustojí.... jsou to nějaké silnější glukany na akutní onemocnění a pomáhá to i mně dost a to je co říct, protože se léčím i na imunologii (i proto je pro mě důležité, aby děti moc nestonaly, protože to lehko chytám a dlouho léčím).....
no a pak jsem magor na teplé pití a ponožky, to doma hlídám jak ostříž v zimě, protože oni si neustále sundávají bačkory a hrají na zemi a nejradši by pili jen ledové....

doufám, že bude léto aspoň měsíc letos 😝 :-