Jak se máme zbavit plenky na noc u 3leté holčičky?

naglik
19. únor 2013

Maminky, moc prosím o rady jak se máme zbavit plenky na noc? Dceři byli tři roky v lednu a stále má plenu na noc. Chodí se vyčúrat před spaním, budíme jí v noci aby se vyčúrala, to vše je v pohodě, ael když j nenádme plenu tak je ráno počůraná postel. Tak plenu dáváme, ale musíme až usne, protože ona ji nechce. Bez plen přes den a přes poledníe od 15 měsíců.
Na tříleté prohlídce nám pediatr zdělil, že tříleté dítě už má zvládnout noční spaní bez pleny. Jsem z toho dost špatná, nevím jak jí to máme naučit. Poradíte Vaše zkušenosti jak na to?
Moc děkuji.

janaj0
19. únor 2013

mám to stejně, jen malá je prosincová, omezili jsme pití, budili jsme na čůrání a stejně byla mokrá, tak jsme to nechali a teď se začíná sama budit na čůrání a občas je sucho občas ne. Ale prý noční pomočování může trvat až do 5-ti let. Tak tím se uklidňuju, ale už bych byla ráda, kdyby se odplínovala

maruja
19. únor 2013

@naglik buď v klidu, máte ještě čas, naše malá čůrala v noci do plen skoro do 4 let. Večer nesměla pít a pak to šlo. V noci bych nebudila, aby pak neměla potíže spát celou noc 😉

naglik
autor
19. únor 2013

Pití na večer se snažím omezit,ale ne vždy to vyjde.

alma13277
19. únor 2013

Vůbec si s tím nelámej hlavu! Dcerka do spaní bez plenky dozraje. Naše měla problémy s močovými cestami, takže omezování pití nepřipadalo v úvahu a plenku měla do téměř čtyř let, ačkoliv jsme ji v noci budili na spaní. Pak se něco zlomilo a sama začala chodit v noci na záchod a nakonec je taky bez plenky. Hlavu vzhůru a na doktory v tomto případě nedávej. Každé dítě je jiné 😉

maxiiim
19. únor 2013

Ahojky,dcera bude mít 3 v dubnu a taky má v noci plenku. Zkoušela jsem omezit pití večer,před spaním se vyčůrala a tři noci po sobě jsem zkusila bez plen. Počůrala se,spala v tom tak do tří rano,kdy jí to už vadilo,takže jsem převlékala a jí pak trvalo tak hodinu než zase usnula.
Takže to neřeším,budit v noci ji rozhodně nebudu.
Nechávám to tak a prostě čekám,že k tomu sama "dozraje"...
Taky se večer před spaním bavíme o tom,že do plenky nemá čůrat,že mě má vzbudit a pujdeme na záchod,ale zatím se tak nestalo....
Do školy s nimi snad nepůjde😀😀

katka_mel
19. únor 2013

Ahoj @naglik. Mám zkušenost se synovcem. Ten se v noci počůrával do 4. Přes poledne byl suchý, dokud nenastoupil do školky, Tam se tak 3x do týdne začal zase počůrávat. Byli u dr. Nevím přesně k jakému šli, ale klidně zjistím. Nesměl pít od pěti večer a dala mu i prášky. Do týdne bylo vše tak jak má být a počůral se třeba jen 1 do týdne. Asi po měsíci se nepočůrával vůbec. Ale bylo to z vlastní iniciativy, pediatr se k tomu neměl.

aktaka
19. únor 2013

Ahoj, dcera bude mít tři v dubnu a mě zatím vůbec nenapadlo to řešit. Do pěti let je noční pomočování v normálu, později už se mohlo jednat o nějaký problém. Když se v noci vzbudí, tak se jde vycurat, ale násilím jí budit nehodlám. Stejně tak jako omezovat v pití, jsem ráda, že pije.

zuny
19. únor 2013

staršímu synovi bude v květnu 4 roky a taky má na noc plínku.Řešila jsem to s pediatrem, v moči nic nemá. Řekl mi, že to můžem řešit až po 4.roce, že to je normální. Přitom taky je od 15ti měsíců přes den bez plínky. Začala jsem ho budit na čůrání v 10večer, když jdu spát (to má plínu suchou a vyčůrá se).Ráno vstává před sedmou do školky, tak ho dám hned vyčůrat, ale stejně je v plíně (ze začátku se tak 2x nepočůral, teď ale zase ano). Hodně mě to štve, ale říkám si, že na to nebudu tlačit, třeba se to za chvíli změní. Chtěla jsem se toho zbavit i minulý rok, ale nešlo to, když je prostě počůranej každej den.

buldok
19. únor 2013

Já bych ji hlavně v noci na čůrání vůbec nebudila. Ona se musí sama naučit vzbudit se pocitem, že se jí chce čůrat a říct si, nebo rovnou jít sama. A to se takto nikdy nenaučí. Takže na noc plínku a nechat. Ona na to časem dojde sama. Teď pracuji u dvouletých. Včera komplet všichni po spaní plínky durch a dneska? Úplně ty samé děti a sami se vzbudili, že chtějí čůrat, takže jsme sundali plínky, oni si zašli na záchod se vyčůrat a pak už bez plínky jen do pyžámka a zase spát. Prostě je to jak kdy a ty děti si na to musí přijít sami....

berynka
20. únor 2013

Já už si to zas tak moc nepamatuju 😅 , ale myslim, že dcera ve 3 letech měla určitě plenku na noc. Dlouho chtěla před spaním mlíko a v noci jsem jí na čůrání nebudila. A až tak v těch 4 letech se nám nějak podařilo být do rána bez nehody, případně už se začala budit sama 😉 .

luthien.k
20. únor 2013

Neřešila bych to zatím vůbec, podobně jako většina ostatních tady.

mifinka
20. únor 2013

tak já mám teda chlapečka, ale plen v noci jsme se zbavili asi 4 měsíce po 3tích narozeninách.. jako taky ho dodnes dávám v noci čurat než jdu spát, občas se ještě nehoda stane.. ale nějak to neřeším.. však on jednou přestane 🙂

brisalek
22. únor 2013

dceři jsou 3 roky a 8 měsíců a také "má na noc plínku"= sama se nevzbudí a nevydrží nečůrat. Pila večer 250 ml sunaru a na 3 leté mi taky dr řekla, že už by měla být bez plínky. Sunar jsem j tedy aš nerada vzala , čůrá před koupáním, před usnutím, pak ji dáme 3 hodiny po usnutí ale stejně se ještě do rána někdy počůrá a hlavně vůbec o tom neví ani ji to nevzbudí, takže jsme zase během nemoci dala plínku a nechám to být, prostě musí dozrát...jiná dr mi řekla, že mezi 4-5 rokem je čas to řešit do té doby ne. Většina to do 3 let zvládne, ale není na tom nic hrozného. To buzení adávání čůrat podle mne k ničemu není...jen opruz pro mne🙂. Přes den byla bez plen kolem 20 měsíců a za týden se nepočůrávala.

chroustinka
22. únor 2013

syn ma za mesic tri roky, pres den je bez plen od roku a pul. s plinkou na noc jsem si zacala lamat hlavu ted v lednu, pri predstave z v noci prebaluju novorozene a trileteho kluka me moc nepritahovala. syn to vyresil sam. zacal par tydnu zpatky v noci vstavat ze chce curat, nekdy se probudi v jedenact nekdy ve tri, pomuzu mu vycurat dame zpatky plinku kterou stale vyzaduje i kdyz ji nepocura, pak vola rano ze chce curat. pred spanim se snazim aby pil naposledy hodinu pred usnutim, mezitim se koupe cteme, jeste se sam od sebe vycura nez si lehne.

netlacila bych na pilu, ve trech letech neni nocni plinka zadna ostuda.

sopta78
24. kvě 2016

@zuny ahoj, chtěla bych se zeptat, jak dlouho se malý ještě v noci počůrával a zda se to vyřešilo samo. Našemu byly před měsícem 4 roky a stále noční pomočování nemůžeme odbourat. Dnes usnul v půl osmé, po deváté jsem šla, že ho vzbudím a dám vyčůrat a už spal v mokru a vůbec mu to nevadilo. Myslela jsem, že když mu seberu plenu, bude to víc vnímat, ale zatím to vnímám jen já v neustálém praní povlečení a prostěradel. ☹

zuny
25. kvě 2016

@sopta78 staršímu synovi jsem oddělala plínu přes noc ve 4 letech a 3 měsících, nějaké nehody byly ze začátku. V noci jsme ho čůrat nedávali.
Mladší syn, o kterém jsem se tady zmiňovala, bude mít teď v sobotu 5 let. Už jsem z toho byla na nervy, někdy v lednu jsme ho dokonce asi 14 dní dávali čůrat dvakrát za noc (jednou v 10 h a podruhé v 5 hod. Vždycky k ránu nebo někdy i večer už byl počůranej a byl z toho hodně unavenej, jak jsme ho budili ☹ Tak jsme to zase vzdali. Pořád měl plínu. Někdy před dvěma měsíci občas nebyl počůranej vůbec, pak 4 dny v kuse, pátý den se počůral atd. Koupila jsem nepromokavé prostěradlo a už spí bez plíny, doteď asi 2 nehody, ale oddechla jsem si. Někdo radí nedávat pít 2 hod před spaním, ale to jsem nezkoušela, tak nevím. Kdyby se to nelepšilo, řekla bych pediatrovi na pětileté prohlídce.
Můžete zkoušet dát čůrat než jdete spát, když později nebude počůranej, aspoň nějakej úspěch. Mně už byla hanba dávat takovýmu velkýmu klukovi plínu, ale co nadělám, že...No naštěstí to zvládl pozdě, ale přece 😅

sopta78
25. kvě 2016

@zuny moc děkuji za odpověď. Pití večer omezujeme a těsně před spaním jde čůrat a necelé dvě hodiny na to je stejně počůraný a spí tak tvrdě, že ho ani nevzbudí, že spí v mokru. Ráda slyším, že tam, kde to nešlo se to už vyřešilo a doufám, že u nás to taky brzy přijde. 🙂 Taky už mě irituje dávát plenku na tak velkou zadnici, zvlášť když paralelně s ním ji dávám dceři na malinkou desetiměsíční prdýlku. 🙂

snahnah
26. kvě 2016

@sopta78 Snad to povzbudi 🙂 co si pamatuju, bracha spal s plinkou na noc do 5 let...ted je clen mensy a pristi rok bude pan inzenyr (snad), takze na inteligenci to nebude mit vliv :D

sopta78
30. kvě 2016

@snahnah Dekuji. To me pobavilo. Nas mlady uz pul roku scita a odcita do dvaceti a pocitat umi do 200, ale bez plenky se neobejde. 🙂