Jak se pozná alergie na mléko?

jana06
29. dub 2008

Ahojky.
Mám syna (7,5 m) a zkoušela jsem mu minulý týden dávat Pribiňáček. Ne moc, ale jen tak na vyzkoušení. Chvilku po tom, co dojedl se mu na obličeji objevily červené fleky a v těch flecích jakoby pupínky. Vypadaly jako štípnutí od komára. Dneska jsem mu zkusila dát poprvé kaši (mléčnous banánem od Nestlé) a udělalo se mu to zase. Převážně kolem pusy. Né v takové míře jako po Pribiňáčku.
K Dr. jdeme 14.5 na preventivku, tak to nahlásím. Do té doby bude na ovoci a zelenině a mateřským mléce jako doteď.
Chci se zeptat vás maminek, které jejich děti právě alergii na mlíko mají. Jak se to řeší dát?
Jak se projevila alergie na mlíko u Vašich dětí?
Děkuji Jana

mayem
2. srp 2011

@luthien.k jéjda, to muselo být trápení. Po vynechání všeho z mlíka, kromě Sunaru, se to u malé zlepšilo, včera bylo pouze vykaděna jedna hustá kaše 🙂 opět se ale poznalo, co malá jedla - nestrávené kousky. Mám pocit, že ji nejvíc vadí jen to klasické mlíko (nesušené) a smetana. Zkusím ji dneska dát večer do hrnečku krabicové mlíko a zítra uvidím. Nebo myslíš, raději to nepokoušet. Zas chci mít jistotu. Dr. má zrovna dovolenou.

mayem
12. srp 2011

@luthien.k Píši jak bojujeme, takže jsme byli u paní doktorky, domluvili jsme si následující postup. Zkusíme upravit střevní mikroflóru, dáváme laktobacílky + Sunar Nutradefence, žádné jiné mlíko, když pudink nebo kaše tak jen z Nutradefencu, je prý možné, že by ji vadila pasterilizace mlíka, navíc je prý v mlíce všelijaká chemie... Pokud se jí průjmy nezlepší, vynecháme veškeré mlíko a zkusíme ten test jak jsi psala, vynechat všechno z mléka a pak mléko dát.

mayem
18. srp 2011

@luthien.k Po laktobacílkách malou bolí bříško, volala jsem dr., jestli to není spojené s mlíkem (lakto), takže ne, vadit by ji to nemělo i kdyby se jí alergie prokázala. Poslala nás na gastro, tak se to snad už brzy rozlouskne a budeme vědět na čem malá je a hlavně, aby se našla příčina. Máme teď vynecháno úplně všechno z mlíka i jogurty, dáváme jen Nutradefence od Sunaru a dá se říci, že se to zlepšilo, sice nemá bobíky, je to hustší kaše a jen 1x denně. Jo a předevčírem ji manžel dal od sebe 2 lžičky jogurtu a včera byl znovu průjem (poprvé jen voda + kousky a podruhé kaše) I takové malé množství ji vadí, takže si na to dává velký pozor i on a děti.

mayem
24. srp 2011

Situace se nám nezměnila, museli jsme vynechat i Nutradefence a máme místo něj Nutrilon Alergy care, tak jsem na to zvědavá, jestli se to zlepší. To už má absolutní mléčnou dietu.

mayem
24. srp 2011

Popletla jsem to, mléčnou dietu ne, má nemléčnou dietu, že ano?

janucha07
9. bře 2013

@jana06 Dobry den.nam prave v patek potvrdily alergii na mleko a vejce a dalsi.male se delaly stejne osklive pupinky jako popisujete.mala je stale kojena ale pridavam uz i sunar.alergolog ji normalne bez reci udelal krevni testy.nekdo s tim nadela jako buv vi co.tak vam drzim palce a to vse dobre dopadne a at se s tim naucime zit,

jennyska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jennyska
8. lis 2013

@janucha07 @mayem @maxi.smile @jana06 @iza @romca3@petule.h @petraluk@vladimuraz

Ahoj Maminky,

mohly byste se svou případnou zkušeností s kojeneckou výživou Alfamino a nebo Neocate přispět do naší společné Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady se snažilkama, těhulkama a maminkama tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost, radu, či tip vložíte na https://www.modrykonik.cz/alfamino/ a nebo https://www.modrykonik.cz/neocate/ , pomůžete ostatním maminkám, které si právě prochází se svými dětmi stejným obdobím a zapojíte se i vy do rozšíření informací v knihovničce 😉

Děkuji Vám, že svým příspěvkem pomůžete ostatním!
Pěkný den přeji.
Janča

maxi.smile
8. lis 2013

@jennyska ani jeden z těch výrobků jsme neměli (měli jsme Nutrilon alergy cyre), ale přidala jsem zkušenost s alergií na BKM 🙂

ivuska82
18. čer 2014

@luthien.k Dobrý den, pročítám zde vaše diskuze a mám k Vám prosbu. Mohla bysme mi, prosím, napsat alternativy pokrmů k alergii na BKM? Malé v pondělí zjistila kožní lékařka atopický ekzém v mírném stádiu. Byla jsem s ní u homeopatičky a ta nám zběžně řekla, že to vypadá na alergii na BKM. Ale objednané na celkové vyšetření jsme až na červenec, takže prý máme zatím vysadit veškeré mléko a pšenici. Malé jsou dva roky. Ekzém se jí objevil asi před měsícem. Do té doby žádné problémy neměla. Byla kojena do 1,5 roku. Moc děkuji.

betelgeuzz
18. čer 2014

@ivuska82 je tady skupinka zaměřená na ABKM, najdeš tam spoustu tipů a receptů https://www.modrykonik.cz/group/2161/

ivuska82
18. čer 2014

@betelgeuzz Děkuji moc 🙂

katarinka15
25. srp 2016

@jana06 Ahoj. Prosim te nakonec z ceho mnel malej ty vyrazky? My mame uplne stejny po mlecnych kasickach ruzneho druhu 😞