Jak se pozná průjem u 8mi měsíčního mimča?

rendex1
11. dub 2009

Ahojky prosím o radu. Mám 8mi měsíční holčičku.Vždycky kakala tak 1-2 denně. Teď tři dny zpět má vodnatější stoličku, řidšší prostě... a kaká 5-6 denně je to normální? Říkám si, že já asi ten průjem nepoznám, když má pampersky???? Je to normální?

casiopeia
11. dub 2009

Mě říkali v nemocnici, že průjem je když má víc jak pět stolic za den a musí se to všechno vsáknout do té plenky. 😨 Zkus jí dát rýžovou nemléčnou kaši, nejvíce nám vyhovuje od Nestlé.

mousunek
11. dub 2009

rendex1 - od nestle je ryzova kase fakt dobra jak pise casiopeia a ver tomu ze prujem poznas znamy holcina mela prujem a protekla ji i plinka

surynka44
11. dub 2009

Ahojky, malá měla průjem tři týdny, byl to docela záhul. Dávala jsem ji smectu a ten poslední týden nám doktor doporučil mrkvový odvar a až ten zabral. Pokud jsou prý během 24 h 3 a více pokakaných plínek je to průjem. Tak jak psala mousunek proteče i plína. Nám se stalo, že malá prokakala za noc i dvě pyžamka. Měla nějakou střevní virozu. Je fakt, že jsem myslela že to taky nepoznám, ale jde to poznat, je to vodnatější a hlavně malá byla i neklidná.

kikimaruska
11. dub 2009

My jsme při průjmíku též měli problém, že protekly i plenky (a pyžamka)---a bylo i slyšet jak stolička bublá...ani jsem nestačila hned přebalit a šlo vše do pračky... Jinak se vyrábí od nestlé i mrkvová kaše (nemléčná), ta nám také pomohla.. Ale banány, ty nám pomohli jako první, já s píš měla problém je doi něj dostat, nechtěl papat a hlavně banány nemá rád. Jinak stoličku jsme měli asi 8x denně a malej hodně pil...to je také důležité...nechtělo se mu ani papat, jak byl mrzutý. Měli jsme též virozu, přes 10 dní...do toho zprvu i zvracel, takže jsme měli dietu na průjem i zvracení...a žádné tuky (mléko low lactose, nic s tukem...)...asi mu vadí ta slizovitost...

kikimaruska
11. dub 2009

banány nemá rád, asi mu vadí ta slizovitost... - takhle to patří 😉

mousunek
12. dub 2009

kikimaruska - ano tu mrkvovou kasi mam a na opacny problem je zas svestkova je vyborna banan je dobre dohromady jeste s jinym ovocem a uvidis jak bude bastit

roana
12. dub 2009

Taky Hipp má přímo dělanou mrkvovou šťávu na průjem, tak bych ji zkusila.
5 kakání denně je už asi průjem, to už bych asi řešila....

mousunek
12. dub 2009

roana - pokud to neni tekute nejde o prujem bud rada ze ditko kadi vickratza den je to lepsi nez aby se vykadit nemohlo... Vim o cem pisu malej se vykakat nemohl a ted kaka treba 3x za den jsem rada

roana
14. dub 2009

mousunek - asi jo, nám naše malá po narození kadila jednou za týden a byla jsem z toho na nervy, ale pokud je to 10x denně, tak už to je síla. U naší malý poznám průjem podle toho, že kadí víc než 3x za den, ale máš pravdu, že je to vodovatý....

tytyta
14. dub 2009

Ahojky,
A jak se pozná průjem u skoro čtyřměsíčního miminka,když zatim jenom kojim?Kakáme skoro po každym kojení,ale máme to tak od narození 😕 ,tak nevim.

shaula
15. dub 2009

Jak už píšou holky výše, stolice by byla vodnatá a celá nebo téměř celá by se vsákla do plínky.

mousunek
15. dub 2009

prujem neni ani od poctu pokadenych plinek jako od konzistenci stolice....

vzpomente si jak je to u vas hoky kdyz mate strevni chripku a tece to z vas spodem to je prujem preci a zrovna tak tekuty prujem maji mimca

lencak80
15. dub 2009

ahojky, tak průjem jsme měli také, asi dva týdny vkuse ☹
a měl to tak řídké, že to ani plínka nevsákla, prostě jsem stále přebalovala a stejně to proteklo, takže jsem i stále prala.
Rostly nám zoubky, ale když i jednou zvracel, tak jsme nechala iudělat výtěr a zjistili nám nějakou živočišnou bakterii, kterou stále máme... tak musíme podávat probiotika a za dva měsíce zase frčíme na výtěr...
ale jak vylezly zuby, tak průjem ustal, tak to bylo asi k tomu

tak uvidíme až porostou další, jestli to bude stejné

fiallinka
16. dub 2009

holky, i 6 a víc stolic za den je normální, tekutost je taky normální, to je fakt o té jiné konzistenci...

mousunek
17. dub 2009

fiallinka - diky za tuhle veticku, moje rec 🙂

mysojc
17. dub 2009

Ahoj holky, já taky hledám, co se děje, doteď mladá kadila tak jednou, dvakrát denně...a dneska asi 6x, dokonce je to takový do šedozelena...☹ Vypadá to, že nám rostou zuby, nechtěla dneska nic moc baštit, ráno teda trochu hrušky s banánem a večer kaši, zeleninu nechtěla...tak nevím, jestli je to teda těma zoubkama (dolní už máme, ale že by to takhle krizilo..to si nepamatuju)...Tak nevím, asi zkusím nějakou dietku, zejtra bude mrkev a banán...a uvidíme. ☹ Chuděrka

knobloska
15. kvě 2009

Ahoj, píšu sem pže nechci zakládat další průjmové téma 😉 . Malá měla asi před 3 týdny střevní virózu, trvalo to 1 den a byl klid. No a dnes má průjem zase, už mi z toho hrabe, je i tak hubená a tohle jí moc nepřidá. Jen mně vrtá hlavou z čeho to zase má. ☹ . Je pravda, že hrozně slintá, tak snad zuby? Já jsem tedy nikdy moc nevěřila tomu, že u zubů je průjem, ale chci se zeptat na zkušenosti dalších maminek. Popř. jak dlouho to trvalo a jestli jste nasadili dietu ( já ano, nekompromisně 😝 )

scharfinka
15. kvě 2009

Knobloska,my u zubů měli průjem taky a to fakt šílený, srajdil asi tak 10x denne 14 dní.....jenže se nám k tomu tehdy nakombinovala i šestá nemoc a snad i nějaká střevní viroza, takže my jsme byli nuceni dietu nasadit, ale jenom asi na tri nebo ctyri dny.......teď když mu rostou zuby, tak má průjem taky, ale jeden den jo a druhý zase ne, takže žádnou dietu neřeším.....

knobloska
15. kvě 2009

Scharfinka to muselo být hrozný, srajda 10 dní. To nás snad nečeká. Kadí takovou žlutou hlenovitou vodu. Pije dobře a snědla i trochu rýžové šlichty.

scharfinka
16. kvě 2009

U vás to třeba bude v poho za pár dní 😉 jak říkám, nám se toho nakombinovalo víc.....hlavně, ať malá pije,aby měla dost tekutin...jinak nám se dobře proti průjmům osvědčil i banán a vařená mrkvička.....tak ať jste brzo fit a máte zubáče rychle venku..... 🙂

knobloska
16. kvě 2009

Děkuju, dneska ráno už je to lepší....ťuk ťuk. Dneska jí ještě nechám dietu a snad to bude dobrý. 😝

kettynka1234
20. srp 2012

Ahojky maminky, nerada bych zakládala další stejné téma o průjmu u batolátek.
Mám doma malá 9 měsíční dvojčátka.
Malá od včerejška měla víckrát za den stolici ( stolice byla taková jak sražená vajíčka.)
Do toho je hrozmě opruzené. Používáme pampersky a přebaluji každou chvilenku a mažu bepantenem a 2x denně imazolem) Ale i tak je dost opruzená. Aby toho nebylo málo, večer jsem ji naměřila 38,1. Po podání ibalginu teplota klesla a dnes ji již nemá. Stolici má buď hlenovitou nebo jak ty míchaný vajíčka. Bohužel se nám nedaří vyléčit ty opruzeniny. Jestli je to také tím teplem?
Malá má 9 měsíců a ještě nemá zoubeček. Nemá ani zarudlá dásínka a ani známku po zoubečcích.
Dnes jsem ji podala smektu ( rozmíchanou v přesnidávce)
Doufám, že se s toho brzy dostane. JInak je hravá, veselá, ukecaná.
Máte s tím nějaká zkušenost a dobrou radu?
Předem 😔 děkuji

majvik
28. dub 2016

Obnovím tohle téma, jestli mi prosím někdo pomůžete. Dceři je 11 měsíců a už několik měsíců si nejsem jistá jestli má průjem či ne. Někdy zhruba od 6. měsíce měla už krásně tuhé hovínko a to tak 1-2x za den. Pak se to nějak zvrtlo a začala mít stolici řidší a 3-4x denně. Nejdřív jsem to přikládala zubům a neřešila, ale už se mi to zdá dlouho na to že další zuby se neklubou. Ale zas úplně vodnatou stolici také nemá. Je to taková konzistence zhruba jako jogurt. Je veselá, přibírá dobře, žádné další příznaky nemá, ale přesto mám strach, jestli je to v pořádku. První dcera měla pevné hovínko od zavedení příkrmů, takže tam to neznám.