Jak vaše děti snáší dioptrické brýle, klapky na oko?

andrisek07
12. čer 2012

Holky jak to vaše děti snášejí,kolik mají dioptriíí a jaké máte brejlky?My už máme brejlky rok,ale malá má 8 dioptrií,ve sklech zatím 5,5 ale ty skla sou šíleně tlusté,takže z těch tenkých kováčku furt vypadávaj skla :( No a ted má nové umělé,ale ty zas tak dbře nedrží na nose :( Navíc dostane asi klapku,zajímalo by mě zda s evám po klapce oko zlešilo nebo jak ste to dál řešili,díky

rozarka65
12. čer 2012

@andrisek07 Ahojky...🙂
Moje starší má brýle...nevím kolik dioptrií, v té zprávě se moc nevyznám....a k tomu má ještě kontaktní čočku 9+...pokud brýle padají,tak existují takové gumové pacičky za ouška... A z okluze si můžeš vybrat...buď očko lepit nebo látkový či gumový okluzor na brýle a nebo černá okluzní čočka......🙂

andrisek07
autor
12. čer 2012

@rozarka65 No ty brzdičky za ouškama máme ale stejně je to naprd 😒 Budeme muset vybrat nějaké jiné,nějaké které budou dobré na ty mega skla i aby nepadali 🙂

jajik25
12. čer 2012

ahojky...starší syn nosí brýle asi dva měsíce,bála sem se že si bude těžko zvykat ale nakonec to šlo než sem si myslela...asi měsíc nosí náplastě ale v poslední době je moc nechce
jo a dioptrie má 4,25 a 1,5.....za měsíc jdeme na kontrolu tak sem zvědavá jestli se to už zlepšilo

eloana
12. čer 2012

@andrisek07 ahoj dcea nosi bryle od 0,5 roku..... mame podobne dipoptrie- 5,5 a 2,5 v jednom skle a 6 a 2 ..kolem roku nosila klapku a to bryle odmitala nosit. vzhledem k tomu, ze se ji horsil nystagmus- klapku nenosi. Nyni v 6 letech rano bryle nanda a vecer sunda
predpokladam, ze mate tupozrakost?

andrisek07
autor
12. čer 2012

@eloana No vidí špatně na blízko :D Levé oko jí šilhá takže na pravé má dostat klapku.Ale šilhá jí pouze bez brýli,s brýlemi je vpohodě 🙂 Já sem doufala že se to třeba zlepší a pokud ne,takže jí ty očka třebou budou operovat,8 dio je fakt hodně :(

rozarka65
13. čer 2012

@andrisek07 ještě existují takové prodloužené,že to máš za celé ouško a nebo na gumičku...Brýle Anince asi třikrát změnily a teď už ji takto zůstanou až do školního věku a korigovat se budou pouze kontaktní čočky...začínala na 10+, měla dokonce i 8+ a teď zpátky 9+...myslím,že opravdu záleží na tom,jak se poctivě dělá okluze,aby docházelo ke zlepšení....

hlavinka
15. srp 2012

Adelka ma bryle rok (takze od skoro 3 let do skoro 4 let). Nezlepsilo se to vubec, naopak nam o dioptrii kazde sklo zvysili. Ted ma + 3,75 a +4,75. Taky ma zacit nosit okluzor stridave na kazde oko, ale netusim, jaky. Lepici bud nedrzi vubec anebo nektere drzi zas tak moc, ze vecer nejdou sundat. Takze ty teda ne. Pak jsou latkove, ten jsem dneska poridila, tak uvidim. Zas aby nepodkoukavala okolo....

Mate zkusenosti s klapkou nebo okluzorem?
Diky

rozarka65
15. srp 2012

@hlavinka u toho látkového nemá šanci podkukovat,tedy pokud si nebude posouvat brýle...😀 Když má Aninka látkový okluzor,tak má tendenci neustále odkládat brýle...
Chtěla změnu,tak jsem zkusila očičko zalepit,ale sundávání byl horor... 😒
Takže jsme se vrátily k osvědčené černé (okluzní) čočce....

hlavinka
16. srp 2012

@rozarka65 dekuju. A jak vypada cerna okluzni cocka? ja si pamatuju sedy, co tedy presne nevim, jak se daval na brejle, myslim zezhora, ale jista si nejsem. Nicmene si pamatuju, ze se okolo dalo koukat.
Dekuju

rozarka65
16. srp 2012

@hlavinka ano,je taky okluzor s přísavkou na brýle,ale myslím,že je těžké ho sehnat...vypadá jako normální kontaktní čočka jen je černá...

rozarka65
16. srp 2012

@hlavinka ale neproplácí to pojišťovna a stojí kolem 800Kč...

martina26
16. srp 2012

Ahoj náš syn má brýle od 2 let. Dioptrie nejprve 4 teĎ v 10ti letech 1,5. Okluzor jsme mělinalepovací přímo na oko a ze začátku jsem na brýle dávala taky takové plastové násadky, dají se koupit v optice.

hlavinka
16. srp 2012

@rozarka65 diky. O penize az tak nejde, hlavne, kdyz to bude nosit a nebude oleptana od tech lepicich. Ted jsem objednala latkove a uvidim. ty nestaly zase tolik. diky

rozarka65
16. srp 2012

@hlavinka Jak máš staré dítko?Černá čočka je výhoda,že nemůže podkukovat,nikde nic nepřekáží,dítě na to úplně zapomene...nevýhoda je nasazování...

hlavinka
16. srp 2012

@rozarka65 Adelce je ted 3,5 roku. Takze to je vazne proste cerna cocka co se dava do oka? brrr, tak to bych asi nedala.

rozarka65
16. srp 2012

@hlavinka Ale dala, já ji dávám přibližně od půl roku (teď budou Anince 4roky)...je to jen o cviku (a je to jiné,než když bych si nandávala čočku sama)...a čím je dítě starší a spolupracuje,tak je to větší rychlovka...až budeme mít taťku doma,tak to natočím....takže asi až v neděli....

knobloska
11. zář 2012

Ahoj, taky se hlásím do klubu maminek holčičky s brejličkama. Taky máme okluzor, teď už na 4 hodiny denně, vada se jí mírně zhoršila. Máme 2,5 a 1 dioptrii, takže slabší očíčko zakrýváme. U nás je to hrozný boj, máme všechny možné okluzorky nalepovací i látkové. Nám se nejvíc osvědčil látkový, ale pouze na kovové brýle, protože mají pacičky na nosánku a okluzor se na ni navlékne. Když jsem ho nasadila na plastové brýle, tak se jí posouval od nosánku a prokukovala mi tou škvírkou. Lepení u nás nemá šanci, chytne hysterák, že jí to bolí a že jí svědí oko, no prostě to špatně snáší a i když jsem vysvětlovala, jak jsem mohla, tak to nedává.

miramobil
1. dub 2013

Tak nám na 5-ti leté prohlídce našli špatný zrak. Je to jak zlý sen +11,5 a + 10 tupozrakost. Přitom malá nešilhá po schodech lítá jako vítr sleduje letadla na obloze a mravence na zemi cvičí aerobic . Nevím jestli z toho mám zvracet a nebo brečet. Měli jsme jen častěji zánět spojivek se kterým jsme byli i 2 krát na očním . Očař bohužel taky nic nepoznal. Nedovedu si ty brýle ani představit 😢

knobloska
9. dub 2013

@miramobil já to taky obrečela. Ale klid, jsou to jenom brýle. Je s podivem, že na to nepřišli už na 3 leté kontrole, ale jestli četla správně obrázky, asi bylo všechno ok. U dětí je to tak, že mají velkou schopnost akomodace, proto se zdá, že vidí dobře, ale vada se bez korekce zhoršuje, oči jsou unavené (proto ty časté záněty) a nakonec často začnou šilhat. Tupozrakost je funkční vada oka, musíte to zdravé poctivě krýt, cca do 7 let je šance na zlepšení, i když čím dříve se s okluzí začne, tím lépe. Je důležité nezalepené oko cvičit. Já tedy předpokládám, že máte okluzor, když uvádíte tupozrakost. Jinak nepíšete, jakou má vadu, ale asi dalekozrakost, tzn., že nevidí na blízko, u dětí je tato vada častější, mají malou oční bulvu a obraz se jim tvoří až za sítnicí. Jak oko roste, vada se upravuje. Ale brýle jsou nezbytné, i když Vám připadá, že dobře vidí. Nejsem zdravotník, ale hledala jsem informace kvůli dceři, tak snad Vám pomohou.

meriva
7. říj 2013

Moje 2 leté dítě, Dianka, má oční vadu, která se léčí okluzorem. Informací k učení nošení okluzoru u malinkých dětí je na internetu nebo u samotných lékářů tak málo, že rodič je na začátku absolutně bezradný. Založili jsme proto s manželem stránku www.mojeditenosiokluzor.cz, kde jsme se snažili popsat náš problém a naše řešení. Tak třeba to pomůže právě vám..

ada8506
15. led 2014

Náš syn 5 let ,byl taky bez problémů.Na 5-leté prohlídce přečetl pouze první dvě řádky obrazců,tak jsme dostali doporučení k očnímu lékaři.PO prvním změření mu naměřili 2 a 2,75 pak jsme kapali po tři dny atropin a šly zase na přeměření... 2,75 a 4,15 ..dostal brýle ,po měsíci na kontrolu .. dostal okluzor .. další měsíc na konrolu .. oko se zlepšilo .. další měsíc se zase zlepšilo a bylo nám řečeno, že okluzor můžeme nosit už jen ob den.. další měsíc zhoršení a naměření na každém oku o půl dioptrie víc ....tak dostal nové brýle 🙂 má z nich velkou radost 🙂 a teď budem čekat co bude dál a doufat ,že se zlepší ..... a přeji i vám všem jenom zlepšování 🙂

ehh
15. pro 2014

Ahoj, poraďte mi někdo.
Klukovi zjistili v 7 letech ze má tupozrakost.
na levém oku naměřily 7 dioptrií .
Ted Máme brýle a máme cvičit, ale on přes ty brýle spatne vidi t
je to normální než se rozkouka.

maci008
7. lis 2015

@miramobil U nás také jako zlý sen - dceři ve 3 letech naměřili +9 na obě, brýle +6 - už teď mám strach, jaké to budou skla. Jak se vám to vyvinulo, co se týče dioptrií - koukám, že to je starší diskuse... díky

micfip
2. zář 2016

@miramobil Dobrý den, váš příspěvek je už staršího data, ale pro mě nyní velmi aktuální. Můžu se zeptat, jak se vám daří? Dceři naměřili 9 a 8 dioptrií a tupozrakost. Nepochopila jsem jestli na obou očích, nebo jen na jednu, ale když hledám informace, tak všude píšou, že vzniká většinou jen na jednom. Má se zakrývat to zdravé očičko, to je mi jasné, ale při tak velkých dioptriích se ještě dá mluvit o zdravém očku?

kvitkomk
21. pro 2016

@micfip @maci008 ac nerada, musim ozivit diskusi. Rocni holcicka 6 dioptrii obe oci, cekame na bryle. Budu moc rada za postrehy a vyvoj. Diky moc

micfip
27. bře 2017

@kvitkomk Odpověď asi trochu trvala...jak se Vám daří s hočičkou? Naše dcerka má teď aktuálně 5,5 let a po prvotních vyšetřeních, které měly katastrofální výsledky se "situace" ustálila... Přešli jsme k dr., která pracuje s dětmi i když není přímo dětská oční. Výsledek je prozatím takový, že má tupozraké obě očička, levé mírně horší s dioptriemi 6 a 6,15. Okluzor střídá dva dny a jeden den (dva dny cvičí to horší očko a jeden den to lepší) Začala tam taky s ortooptickým cvičením, na které se specializují např. oční školky, pro nás už bohužel pozdě, protože je dcera předškolák a zápis je na jaře pro nadcházející rok. Nicméně docházíme aspoň jednou týdně na toto cvičení, které jí velmi pomáhá ty očička cvičit. Tím chci říct, že pokud budete mít v budoucnu možnost zapsat dcerku do takového typu školky, tak doporučuji. Cvičí tam s dětmi každý den a děti mají o mnoho lepší výhledy pro lepší vidění. Prognózu nám zatím nikdo neřekl, okluzor jsme nasadili dost pozdě (korekce tupozrakosti je možná do nějakých 6ti až 7mi let), ale to už je holt tak nastavené a musíme pracovat s tím, co máme. Děti jsou úžasné v tom, že to mnohdy zvládají lépe než my rodiče. Lépe se sžijí se situaci, která zrovna nastala a překvapí, jak silné umí být. Držím pěsti ať se vede jen a jen lépe. Zdravím, Monika