Jak vypadá atopický ekzém? Flíčky, suchá místa,...?

beruska1979
11. čer 2008

Ahoj holky,

Jak vypada atopicky ekzem?
Moje dcerka (6 mesicu) ma nyni vzdycky po koupani na zadickach cervene flicky, ktere vypadaji jako stipance. Rano fleky nejsou videt, ale misto nich ma trosicku sucha mista. Mydlo nepouzivam, jen olej do koupele. Nejdrive to mela jen mezi lopatkama a ted se ji to rozleza dolu, ale jinde nez na zadech to nema. Mazu ji to hydratacnim kremem, ale nepomaha to. Bojim se, aby to nebyl atopicky ekzem. Zatim je plne kojena, ale chci ji za tyden davat prikrmy.

neeve
11. čer 2008

Berusko atopický ekzém je popraskaná suchá kůžička, třeba až do krve. A svědí to.

kebulka
11. čer 2008

Ahoj,

to co píšeš, může být počínající atop. ekzém. Zpočátku se často objevují suchá místa, která třeba po kontaktu s vodou zčervenají. Určitě to ukaž doktorce, ta už ti poradí. Zatím maž spíš mastným, než hydratačním. Výborný je třeba Excipial Lipolotio, dostaneš ho v lékárně, stojí něco málo přes stovku.

Držím palce, ať je to jen nějaká blbost. Sama mám atopický ekzém a je to pruda!

agatka77
12. čer 2008

berusko,to jeste nemusi byt ekzem,my taky obcas mame cervene flicky,ale zjistila sjem,ze ma hodne citlivou kuzi a reaguje treba na teplou vodu po koupani,nebo na treni rucnikem,nebo kdyz lezi na brisku,tak pak to brisko ma obcas taky flekate.vetsinou to do chvile zmizi,do rana urcite.ekzem je hodne suchy,loupe se,svedi.sama jsem ho mela v detstvi v loktech,skrabala jsem se az do krve.Moc pomaha modra indulona,dcerku koupat ve vlazne vode (tepla vysusuje),bud v ciste nebo je pry vyborny odvar z ovesnych otrub,nebo vlocek a nekde jsem cetla ze muzes smichat par lzic solamylu ve studene vode,doplnit to teplou a v tom malou vykoupat,uz neoplachuj.hodne to pomaha na tu jejich citlivou plet.Hodne stesticka ! 🙂

beruska1979
autor
12. čer 2008

ahoj holky,

tak dneska po koupani to vypadalo priserne, az jsem se z toho rozbrecela 😢 jsou to velke zarudle fleky, trochu vystouple, jakoby slozene z malinkatych pupinku, ale nerekla bych, ze je to hodne suche. Rano to ma zklidnene, ale presto trosicku nacervenale. Zatim to ma stale na zadickach, ale az k zadecku. Musim se objednat k dermatologovi, ale doufam, ze nas veme rychle. Nezda se mi, ze ji to svedi, i kdyz v noci se trosku vic budi... Ach jo, holky, jestli to bude ten atopak, tak se zblaznim....Zitra ji nebudu koupat a uvidim, jestli se to zlepsi. Mazu ji to zatim kremem topyalise primo pro atopickou plet, ale zatim nevidim, ze by se to lepsilo.

evikuu
30. lis 2008

Ahoj holky,poraďte prosím.Malé se dělají po těle takové červení flíčky-může to být z tepla???Někdy se jí to udělá i v obočí-jak kopřivka asi tak je to nejlepší přirovnat

milovaerika
16. črc 2012

Ahoj, synovi byl ted 1rok, uz asi mesic mame po celem telicku cervene , zarudle a suche fleky, Nejdriv to zaclo malyma pupinkama a pak se nam to takkhel rozlezlo. Nejvic to mame na brisku t o mame okolo celeho briska a postupuje nam to i dolu na chodidla. No proste to mame vsude i za krckem vzadu az skoro pod vlaskama. JE teda protivnej, asi ho to svedi, ja nevim, protoze s tim nemam zadne skusenosti, mam uz tri deti ale ty starsi to nikdy nemely a nevim po kom by to mohly mit. U nas to nikdo nema nechapu to. Na kozni jme objednane az na konec Srpna, zatim pouzivame Hydrocortison Leciva sttim mame mazat malo a Panthezil na promazani celeho telicka. Nevim jestli mu tim jeste vic neuskodim..... Pi,Doktorka nam teda nerekla ze by to mohl byt atopicky exzem, rekla ze by mohl byt na neco alergycky, ale znami mi rikaji, ze to je ono.