Jak vypadá zánět středního ucha?

sarinkam
5. dub 2010

Jak vypada zanet strednih ucha? Kluk 4 roky se zacal budit a brecel ze ho boli ucho. Ma trochu rymu. Bolelo ho to ucho na kterem spal. Volala jsem na pohotovost, kde nam doporucili jet do nemocnice. Jel s nim manzel, ja jsem doma s druhym deckem. Tak jsem čekam s cim prijedou..

mates22
20. led 2012

trochu obnovím diskuzi, malej (21 měsíců) v noci hrozně pláče, ze spánku se najednou strašně rozeřve a není k utišení. teplotu má jen zvýšenou a rýmu. Vstává takhle tak po 20 minutách až hodině. Starší dcera má angínu, ale on měl dnes krček dobrej, byla jsem s ním u dr., že jako v noci pláče, tak jestli nemá taky čepy. Koukla mu jen do krku a že je to od té rýmy, jak nemůže dejchat. Jenže dneska je to ještě horší a on s rýmou takhle nikdy nevyváděl. Myslíte, že máme jet na ORL pohotovost? už jsme s ním 2* takhle byli, byl mrzutej a sahal si na ouško (1* nás poslala sama doktorka) a vždycky to byl planej poplach...tak nechci bejt za hysterku. Přes den je ale fakt v pohodě, tedy relativně, přece jen má rýmu. Ale jako záchvaty pláče nemá.

mamkamarketa
20. led 2012

@mates22 ja bych jela. takhle to bylo presne u nas. neustale se budil,narikal a plakal. nedal se utisit. cekali sme na rano,rano se vzbudil se 40tkou. okamzite sme jeli,bohuzel uz to bylo masivni. atb zabrala az skoro po tydnu. musel dostat dalsi. tyden mu tekla silena kvanta hnisu. kdyby sme jeli v noci,dalo se tomu predejit 😔 za me jedte.
syn na to uz bohuzel trpi,ale ted nam i rekne,ze ho to boli,takze necekame

mamkamarketa
20. led 2012

jeste dalsi syn na to trpi a NIKDY si na ouska nesahal a nikdy neragoval na ''tahani'' za ouska,

mamkamarketa
20. led 2012

jeste jedna vec-uz jsem expert na usi. pokud byl pres den dobry a v noci takhle place, tak to me rekli,ze presne kdyz si dite lehne je to horsi. nam z 90% kluk 1,5 h po usnuti place,ze ho ''to'' boli

mates22
21. led 2012

@mamkamarketa no my nakonec nejeli, dneska byl celkem dobrej, má akorát děsnou rýmu a teploty, ale tak kolem 38 maximálně. A přijde mi teda, že mu vystrkujou růžky ty čepy. Tak uvidíme, jak bude spát dneska....stejně s ním v pondělí půjdu kvůli tomu krku, tak řeknu doktorce ať se mu mrkne taky do uší. Každopádně ale díky za odpověď.

mates22
23. led 2012

Tak jsme přišli od doktora, diagnóza laryngitida plus angína, ouška naštěstí v pohodě. Tak aspoň něco pozitivního, i když těm ATB se stejně nevyhneme.....

ivajaro
12. zář 2013

Holky, když malé zmáčknu ouško tím že jí laluček přitlačím k oušku a nebolí jí to, tak to zánět nebude že? To by mi u toho plakala, nebo při čištění.
Já že malá už nějakou dobu pláče, a rozbrečí se i když uslyší šramot na chodbě. už nevím, co by s ní mohlo být.. pořád se chce chovat a nemůžu bez ní ani na záchod. Bude jí 10 měsíců