Jak vyzrát na zelenou stolici 8x denně u 5,5měs. dítěte?

lv
23. lis 2012

ahoj, prosím o radu - dcera plně kojená, večer jí kaši, měla před několika dny zelenou stolici, malé množstí na plence, noo jak to srozumitelně popsat, při každém prcnutí trošku kakala, tm.zelené, jakoby hlenovité. Je veselá, nevypadá, že by jí nebylo dobře, jí s chutí. Plenku jsem měnila hned, takže to není tím, že by byla dlouho stolice na plence. Přečetla jsem už kde-co, hladová asi není, jí pořád ve své frakvenci co hodina a půl, bylo tu dost názorů, že je to z předního mléka, kterého vypije hodně, to by mohlo být, ale zase pije takhle pořád a ta stolice 8x denně je až teď. Dala jsem 1sáček smecty ve dvou dávkách /trošku rýžové kaše/, druhý den byl klid, stolice 1x, a dnes zase zpět ty zelené hleny, a to je zase pátek odpoledne, kdy nemůžu k doktorce. Dám ještě jednou tu smectu, zajdu koupit lactobacily. Hylak může? když se zas nesmí míchat s mlíkem?

amallie
23. lis 2012

může to být nějaká infekce, hylak by měl pomoct, ale je to na dýl
mojí dcerce se takto projevila salmonela, léčili jsme hylakem, za dva týdny klid

katka_brno
23. lis 2012

alegie na bílkovinu kravského mléka, vynechat z jídelníčku tvého i jejího a kaši dělat, pokud už teda musíš, nemléčnou a bezlepkovou (mohla by to být i alergie na lepek)

luthien.k
23. lis 2012

Nechala bych udělat výtěr pro vyloučení infekce a určitě bych také vyřadila mléčnou kaši, nahradila bezmléčnou rozdělanou do MM nebo do do vody. Že by měla být kaše v tomto věku bezlepková, je bez debat, lepek je možné zkoušet, ale nedávat plnou dávku, to až zhruba po ukončeném 8. - 9. měsíci.

miriamaaalexko
23. lis 2012

a aky cajik pijete pokial nejaky davas?

radka8888
23. lis 2012

Dobrý den, předevšim byste měla jít k lékaři.

katyxq
23. lis 2012

Nechat udělat výtěr, dávat probiotika a vysadit kaši, když už byste měla nutkavou potřebu kaši dávat, tak bezlepkovou a nemléčnou (z vody nebo přidat do husté kaše udělané z vody odstříkané mateřské mléko) a to ještě nejlépe nesladkou.

kalo
23. lis 2012

Ty nejez mléčné výrobky a mléko (popř.vejce) a dávat nemléčnou kaši