Jaké odstrkovadlo koupit pro vyšší batole?

apocalypsa
19. únor 2011

Ahoj maminky, pročítám všechny možné a nemožné diskuze o odstrkovadlech, odrážedlech a vozítkách a nenašla jsem odpověď na můj všetečný dotaz ... prckovi bude rok, rádi bychom mu koupili nějaké vozidlo. Ale ráda bych ho objednala přes internet. Jednak kvůli výhodnější ceně a jednak kvůli většímu výběru atd., však to znáte. Ale tady narážím na problém. Neuvidím je na vlastní oči. Sice jsou u obrázků většinou rozměry, ale bojím se kvůli výšce syna, aby třeba kolínky nebouchal do řidítek/volantu nebo netahal kolínka po zemi a podobně. Teď bychom chtěli nějaké strkadlo na "zaučení" a blbnutí na doma, na příští sezonu mu koupíme už strkadlo velké. Máte zkušenost? Ráda bych koupila už teď vyšší odrážedlo, ale ta jsou většinou dělaná pro starší děti a nejsou tak stabilní. Poradíte? Jen pro upřesnění a představu, synovi je 11 měsíců a má cca 85 cm.

apocalypsa
autor
19. únor 2011

To nkdo neřešil stejný problém? 😒

marecek4
19. únor 2011

@apocalypsa náš malý taky není žádný drobek,máme odrážečku enduro,je jich ale víc druhů tak Ti zítra změřím výšku-máme tu nejvyšší a malý má sedmnáct měsíců a 86cm,drandí na ní absolutně bez problémů

apocalypsa
autor
19. únor 2011

@marecek4 předem děkuji! 😉 Odkdy na něm syn jezdí? Nebude to pro méno prcka, který ještě sám nechodí, moc brzy?

poletucha
19. únor 2011

tak nas malej vube treba nechce jezdit na zadnym odstrkovadle, ma takovy to auto a pak policejni motorku, oboje ho bavi,ale jenom tak vozit ale nechce na tom jezdit,tak taky nevim jestli mu treba na leto objednat to enduro 😒

marecek4
20. únor 2011

@apocalypsa tak výška v nejnižší části sedátka je 30cm,a asi by prcek měl chodit-a určitě už nějakou dobu,protože taky musí už držet jakous takous stabilitu,až budeš nějakou odrážečku vybírat tak si dej hlavně pozor,aby zadní kolečka nebyly moc široký,protože to dětem brání v tom odrážení-opravdu to enduro se jim v tomto ohledu povedlo a co vím,tak jich mají víc velikostních typů my máme tu největší,dokud malý nechodil,a na první krůčky tak jsme pro něj měli takový to chodítko co tlačí před sebou,jsou i takový co se dají složit pak na odrážečku,ale přijdou mi dost široký a je pak ten samý problém jak se širokýma kolečkama,protože to těm dětem nejde,musí mít nožičky doširoka roztažené a pořádně nedostanou na zem,no a k otázce-malý na té odrážečce začal řádit asi tak dva měsíce po tom co začal chodit-ale to bylo spíš takový seznamování,pak jsme ji na zimu schovali,ale teď jak se tak oteplilo,jsme mu ji zase vytáhli a hned věděl na co je

marecek4
20. únor 2011

@poletucha to auto měla švagrová a protože je široký tak na tom mladej řádil až někdy po třetím roku místo na tříkolce,a ta policejní motorka-nevím,ale jestli je to ta co myslím,tak je právě taky dost široká a ještě překáží ty kolečka

ladybugie
20. únor 2011

my jsme dceři koupili odrážedlo autíčko, ale jak teď čtu reakce, tak jsme asi nekoupili nejlépe ☹ Dostane to až za 14 dní k narozeninám. Jinak má v 11 měsících 80cm, takže taky žádnej prcek. V krámě na tom seděla v pohodě, ale je fakt, že odstrkovat jsme jí nenechali. Takže za 14 dní dám vědět, jak to funguje 🙂

apocalypsa
autor
20. únor 2011

@marecek4 děkuji za přeměření! 🙂 Mám pocit, že tahle bude ještě dost vysoká.

apocalypsa
autor
20. únor 2011

Taky jsme chtěli spíš nějaké to autíčko. Vzhlédli jsme se v tomhle http://shop.autosport-kucera.cz/products/detske..., syn ho už i ozkoušel, nožičkami akorát dosáhne na zem. Ale pak jsme usoudili, že nebudeme kupovat takto "drahé" a že za ty peníze koupíme dárků více ... jenže jak tak prohlížím internet, tak se ztrácím v nabídce. Obdivujeme toto (ceny zatím nekomentuji 🙂) http://www.hracicka.cz/odrazedla-764/odrazedla-... a taky nás velmi zaujalo tohle http://www.hrackyakocarky.cz/detska-vozitka/odr... .... ale říkám si, že to asi přeháním, když bude synovi teprve rok. Chtěla bych mu pak pořídit k 2. narozeninám odstrkovadlo typu first bike. Tak proto váhám, jaké pořídit teď. Myslela jsem si, že třeba to autíčko by pak mohl používat i později, souběžně s odstrkovadlem-kolem.

marecek4
20. únor 2011

@apocalypsa to odstrkovadlo kolo teď řešila kamarádka s ortopedem,protože její vnouček-má ho v péči-z odrážečky odrostl a na kole nebo tříkolce ještě nešlape,ale odradil ji od něj,protože mu budou čtyři a měl by ho když tak jen na chvilku-jediná varianta aby to nebyly vyhozené peníze a kterou doporučuje i zdravým dětem je ta,kde jdou později přidělat šlapátka a je z toho kolo

jinak jak jsem nakoukla tak ty odrážečky co máš vyhlídnutý-zrovna to autíčko je jen o centimetr nižší než ta naše motorka,ale přijdou mi taky širší-je pravda,že si na to děti časem zvyknou,ale do té doby z toho můžou taky odrůst,to už se mi po téhle stránce zamlouvá ta poslední-ten lunochod

apocalypsa
autor
20. únor 2011

@marecek4 jo jo, máš pravu, ona ta odstrkovadla jsou skoro stejně vysoká, to jsem si ani nevšimla, zatím jsem řešila jen vzhled. Tak bych ráda otáčenící se přední kolečka při točení volantem/řidítky ...

marecek4
20. únor 2011

@apocalypsa no jo,to je pěkná věc,ale nepraktická,protože děti ještě nemají v tomto věku takové schopnosti,aby jeli do směru po zatoční volantem,ale i ty odrážečky mají ty řidítka řiditelný-zatím absolutně k ničemu,i Mareček jezdí do skříní a otáčí se tak,že otočí celou motorku-v tom beru ty řidítka jako lepší,protže je to jako příprava na tu tříkolku a na kolo

k.ate
20. únor 2011

Malej dostal od ježíška tohle auto - http://www.4kids.cz/shop/productdetail.aspx?pk=... až jsem si říkala, že je škoda, že jsme ho neviděli dřív, než ho dostal k těm vánocům, protože jedna se to auto dá vozit s tou korbou danou tak, jak je na obrázku, nebo se dá "vyklopit" a zaseknout, pak je z toho buď to odrážedlo nebo chodítko - prcek drží tu korbičku 😀 , malej to auto miluje, i když jako odrážedlo to moc nepoužívá.

Nesměle se začal odrážet na něčem takovýmhle -
http://www.4kids.cz/shop/productdetail.aspx?pk=... to má u manželových rodičích po švagrovi, ten na tom občas jezdí ještě teď (je mu 8 😀 😀 😀 ), i když kolenama drhne o zem 😀 Ale přijde mi, že si moc neví rady s těma řidítkama, hodně se mu přetáčí...

ferinka
20. únor 2011

Máme enduro,ale to vysoké 😉

apocalypsa
autor
21. únor 2011

aha, tak to je dobrý postřeh s těmi otáčivými předními koly. To by mne nenapadlo, že to bude dělat neplechu. Asi je fakt, že než si zvyknou jak to ovládat, je pro ně těžké navíc ještě udávat řidítky nebo volantem směr. Stejně tak je super postřeh, že z motorky se na odstrkovadlo-kolo, asi přejde snadněji ... téda, ženský, vy jste mne donutily totálně přehodnotit původní názor 🙂 Ale díky za to. Jdu brouzdat a hledat další možnosti.

ladiva
21. únor 2011

My máme motorku enduro, ta je super. Malej sice na ní začal jezdit až kolem 15 měsíce, nejdřív s ní jen chodil mezi nohama 🙂 nějak nevěděl, že si na ni má sednout. Potom to odkoukal od staršího kamaráda a během dne se to naučil.Jezdí na ní do teď, ale už je mu malá. 31.března bude mít 2 roky a dostane First bike, je sice hodně drahé, ale nejbezpečnejší a může ho mít až do 4 let. Zkoušel to na něm v obchodě a celkem mu to šlo.

apocalypsa
autor
22. únor 2011

@ladiva a jakou variantu endura jste synkovi pořídili? A kolik asi měřil, když začal jezdit? Váhám s velikostí motorky, aby dosáhl pohodlně nožkama na zem, ale aby se neopíral o podlahu kolínky ...

ladiva
22. únor 2011

My máme tu nejmenší asi. Matyáš v roce měl 78 cm, v roce a půl 86 cm, teď v necelých dvou letech měří 88 cm. Sice na ní pořád jezdí, ale když chce jet rychle, tak zaškobrtává nožkama o zem, jak je má dlouhý 🙂 Váš chlapeček je celkem vysoký, na to že nemá ani rok.Tak bych asi koupila tu střední. Měřila jsem tu naši a výška v té nejnižší části sedátka má 26,5 cm.

apocalypsa
autor
25. únor 2011

@ladiva děkuji za přeměření a za tip! 🙂