Jaké umělé mlíčko začít dávat po kojení?

papaja89
27. dub 2016

Ahojky, chci se zeptat jestli některá z Vás má zkušenost s tím, že kojila, ale musela najet i na umělé mléko. Malému je 6.měsíců a začínám mít pocit, že se mi začíná ztrácet mléko a nevím jaké umělé mléko bych mu měla začít dávat až bude úplně po mateřském mléku. Děkuji předem za rady 🙂

versatilka
27. dub 2016

@papaja89 upřímně, je to asi jedno 🙂 nejdříve jsem v půl roce začala s nutrilonem, doporučují ho snad všechny porodnice a reklamy.. Pak mi přišlo, že je zbytečně drahé, a tak jsem porovnala složení na krabicích. Od bebivity a dokonce snad nejlevnějšího mléka z DM se liší pramálo. Rozdíl je jen v tom, že nutrilon je uměle přislazený :-/ Takže teď máme babylove a max spokojenost 🙂 Oproti bebivitě se zase lépe rozpouští. Vím, že Babylove doporučila i mudr kamarádce 😉 Takže záleží jen na tobě. Žádná volba není špatně.

kajalka
27. dub 2016

A z čeho pramení tvůj pocit? Dítě nepřibírá, je hladové?

joslin
27. dub 2016

@papaja89 my v 6ti měsících přecházeli na příkrmy ...přes den má prcek jídlo a v noci kojení. Blbý je, že prcek nechce jiné mléko než to z prsa a to si vyřvává. Takže teď mu je osm měsíců a kojím jen v noci, umělé mléko jsme zkoušeli a vůbec nepochodili. Zdání, že se ti ztrácí mléko je normální, ale neztrácí se. Moje prsa už sice nebobtnají plností k prasknutí, ale na noční kojení mléko mají každičký den. Jinak prcek přes den pije jen šťávičky - čaj ani vodu moc nechce, je to rebel, chichi. Tak mu tu šťávu víc a víc ředím vodou. Doktorka říkala, že pokud přestanu s kojením, což teď o tom přemýšlím, kvůli plánování dalšího prcka a taky, že už má prcek zubisko ostré jak hrom, stačí prckovi 3 mléčné příkrmy denně. Ráno dávám nemléčnou rýžovou kaši zamíchanou se Sunarem, odpolko jogurt bo tvaroh/doktorka nám doporučila i Matyldu - ta prckovi moc chutná, ale sní ji rychle a pak má ještě hlad, mno/ a k večeři před spaním mléčnou kaši zn.Sunar. Ozkoušeli jsme i jiné značky a prcek jí jen značku Sunar, co se týká kaší a musím říci, že je po chuti Sunar opravdu lepší. A jináč mléko Nutrilon chutná děsně, je sice všude hodnocen jako nejlepší, ale fujfuj. Umělé mléko od 6ti měsíců ozkoušet můžeš, ale záleží na prckovi, co mu bude či nebude chutnat, pokud vůbec. Doktorka mi říkala, že to, že prcek nechce umělé mléko je důkazem perfektního kojení! Na jednu stranu jsem ráda, na druhou teda vůbec 😀 chichi. Ale i tak toho našeho mrňavýho baziliška miluju nadevše 🙂

papaja89
autor
27. dub 2016

@kajalka prsa už nejsou tak nabité mlékem jako před měsícem už mi ani neodtéká mléko v mezi čase kdy malej spí

papaja89
autor
27. dub 2016

@versatilka aha takže asi aby na krabici bylo napsáno pokračovací mléko po kojení nebo tak něco..

joslin
27. dub 2016

@papaja89 od 6ti měsíců je umělé mléko č.2 (pokračovací mléko) ...má jiné složení, více vitamínů a potřebných složek pro vývoj prcka

papaja89
autor
27. dub 2016

@joslin my už jedeme příkrmy měsíc, jelikož nám to doporučila doktorka ať začneme zkoušet. Ale i když spapá celý příkrm 190g tak stejně řve a chce mateřské mléko a to i když dostane rozmixovaný banán, kaši či jogurtík. V noci stále zatím jen kojím. Kupuji mu kaše které se rozdělávají do kojenecké vody, jelikož 150lm mateřského mléka se mi někdy špatně odsává. Omylem jsem koupila od Hami kaši co se rozdělává právě s mlékem a teď nevím co s ní, přemýšlela jsem ji dát taky do vody, ale nevím jaká by byla. Špatně se mi shání kašičky rozdělávané s vodou.

papaja89
autor
27. dub 2016

@joslin ááá tak děkuji moc se v tom nevyznám 🙂

drakenn
27. dub 2016

To s temi nadry je normalni. Prcek uz ji prikrmy, tak ta poptavka uz neni tak velka a prsa se prizpusobi, proto nejsou k prasknuti a nic neodteka.,

papaja89
autor
27. dub 2016

@joslin jinak už nás taky začínají trápit zoubky a docela se bojím až vylezou nedovedu si představit kojení se zoubky. 🙂

papaja89
autor
27. dub 2016

@drakenn a já myslela, že už mléko dává sbohem 🙂 jelikož už začínám kojit 6.měsíc

kajalka
27. dub 2016

@papaja89 To je ale naprosto normoš, mlíko se začíná tvořit během kojení, není třeba do zásoby. Hele, nic lepšího dítku nedáš, ani po výživové, ani po sociální stránce. A je to zadara. Koj, co můžeš.

drakenn
27. dub 2016

Tak snad to tak nebude. Pokud mas tu moznost kojit, tak bych kojila nez mu dala "umele" mleko. Hodne stesti

papaja89
autor
27. dub 2016

@kajalka oki 😉 budu se snažit

papaja89
autor
27. dub 2016

@drakenn děkuji budu se snažit nadále kojit 😉

joslin
27. dub 2016

@papaja89 s příkrmy se má začínat postupně....zavede se jeden příkrm po lžičkách, dokrmí se vždy kojením, pak nasadíš další příkrmy a takhle jedeš dál a dál postupně, aby si i prcek i prsa zvykla na jiný režim. Samozřejmě nabízet prckovi vodu, čajík. Jinak kaše nemléčná, která se má rozdělat s mlékem je dle mého fajná hlavně k snídani, stačí si koupit jakékoliv umělé mléko a zamíchat jej dle návodu s kojeneckou vodou, poté jen zamícháš sypkou směs nemléčné kaše a hotovo. My takhle máme s prckem rituál, k snídani dostává právě tu nemléčnou - má medovou, ovocnou, rýžovou obyč. do které mu přimíchávám i banán....na každý den jiná chuť 😀 chichi
A ty zoubky jsou pekelné...u nás tedy zatím jen jeden, ale noci bývají leckdy krušné - prcek se probouzí s pláčem, někdy mu nabízím prso a on nechce, tak ho poňuchňám a dám zas chrnět do postýlky. Kouše všelicos mu přijde pod ruku....mno a ten zub je opravdu ostrý a kojení je takové nepříjemné...a jak je prcek zvyklý prso přes bradavku natáhnout, tak teď už to bolí. Dokonce už i bradavky zkoumá prstíčkama, fakt nezmar mrňavá. Už aby to noční kojení ustoupilo. Musím se víc snažit

veronikabro
27. dub 2016

Pokud už děťátko jí příkrmy, mlíčka tolik nepotřebuje, tělo přesně ví, kolik ho má vytvořit, je to prostě nejlepší 🙂 a nic to nestojí. Pro udržení laktace je dobré nakojit mezi 3-5 hodinou ranní, kdy je nejvyšší hodnota prolaktinu, hormonu který je odpovědný za produkci mlíčka. Jinak většina značek má pokračovací mléko 2 (od 6. m) a pak od roka Pokračovací mléko 3, mě se nejvíc osvědčilo to od Hippu.

jaya
27. dub 2016

@papaja89 Naprosty souhlas s holkama vyse. Mliko urcite staci, je uplne normalni, ze se kolem sesteho mesice prestanou prsa nalivat. Mne prijde, ze je skoda prechazet na umele. Nic lepsiho a siteho na miru svemu diteti nedas, nic nema takove slozeni. Je blahodarne a uplne ZADARMO. Mne treba vytahlo kojeni trn z paty pri kazde nemoci, pri prujmech musis vysadit UM, kojeni je naopak skvele na udrzeni hydratace. Zkus se kouknout na mamila.sk, tam jsou i informace o slozeni materskeho a umeleho a jak se materske meni v case... Kojeni zdar!

puresin
27. dub 2016

@papaja89 Ano, je to bohuzel normalni, ze se pozdeji prsa tak nenalevaji. Vsak jsem ty bozi trojky skoro oplakala. 😀

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
viridie
27. dub 2016

@papaja89 Ahoj holka, rovněž bych hlasovala pro to, zachránit laktaci, co hodně pomáhá je kojit v noci, pokud můžete. Dcera je noční savec a ráno mám vždy prsa jako dolly buster..🙂 Prostě v noci je nejvíc prolaktinu-hormon,který laktaci navyšuje/ovlivňuje..Také je dobré dávat kojit před přikrmy.

versatilka
27. dub 2016

@papaja89 Koj určitě dál, pokud to jde 🙂 a pak vol krabici podle věku, budou na ní napsané měsíce 😉

panickatlamicka
27. dub 2016

@papaja89 jak se projevuje ztraceni mleka? Nez cpat diteti um,investovala bych do dobre LP ( mamila.sk) a snazila se navysit laktaci.

papaja89
autor
28. dub 2016

@versatilka oki 🙂

papaja89
autor
28. dub 2016

@tulena děkuji 🙂

papaja89
autor
28. dub 2016

@puresin 🙂 jj

motley
28. dub 2016

@papaja89 Je jedno jakou značku mléka zvolíš. Já mám dvojčata narozená o 2m dřív a začali jsme na Bebe, protože jsem měla málo mlék a zůstali jsme na ní až do roka. Nikdy žádný problém, skvělá stravitelnost a výživa. Od roka používáme z DM Babylove od 12m. Nyní ve 2 letech se u nás stále spořádá 8-10 krabic měsíčně. Beba se dá v akci sehnat za 179-199Kč/600g, Babylove stojí 129Kč/500g. Pouze větší nespokojenost jsem zaznamenala u Nutrilonu, děti z něj často bolí bříško nebo mají zácpu. Používali jsme Bebu Discharge, HA i normální PRO🙂