Jaký interval mezi jídly u 7měsíčního chlapečka?

lindapp88
17. bře 2017

Zdravím, maminky. CHtěla bych se zeptat, jak to děláte s jídlem. Mám 7měsíčního chlapečka, už papá maso-zeleninový oběd,dopolední přesnídávku ovocnou a k večeru kaši. Jen nevím,jaký časový odstup by mezi jídly měl být? Někde jsem četla, že minimálně tři hodiny, což teda dopoledne nemáme. Po obědě je to v pohodě, to vydrží déle,pak nakojím a za dvě hodinky má kaši a před spaním prso. Dělám to špatně? nebo je to tak,jak to vyhovuje prckům? Já jen, abych ho zbytečně nervala moc jídlem 😉 Díky

nikolatje
17. bře 2017

tak u nas, kdyz se zaclo s prikrmy, tak mi prislo, ze jen ji a koji....ted uz nekojim (22 mes) a holka porad ji 🙂 mame dve hlavni jidla (rano snidane a pak obed - polevka a jidlo), behem dne ma ruzne svacinky (vetsinou ovoce nebo zeleninu nebo susenku, jogurt). Vecer nam ale dcera odmita vecere...skonci to vetsinou necim malym. Myslim, ze to delame spatne, ale doma je manzel, takze to moc pod kontrolou nemam 🙂 spis se vse odviji od harmonogramu. Trapi me, ze nejime ryby a naopak hodne masa 😒

eva_sajdla
17. bře 2017

Já jsem dodržovala rozestup zhruba dvě hodiny, ať šlo o kojení, nebo o jídlo a kojení, nebo jídlo a jídlo. Ale když měla dcerka hlad dřív, dala mi to jasně najevo 🙂.

panickatlamicka
17. bře 2017

Ja nikdy na hodiny nekoukala. Mas hlad? Tak tady mas jidlo (prso nebo prikrm). Vzdy jsem prvne nakojila, pak. dala prikrm.

lindapp88
autor
17. bře 2017

Zatim to máme stejně jako eva_sajdla. Ty dvě hodiny jo, někdy ale jen výjmečně,dam něco dřív,když třeba jedeme k doktorovi mimo město,tak aby vydržel a neměl hlad hned jak tam přijedem 🙂 Ale když si řekne o jídlo dřív,taky mu dam..tak jsem ráda, že to nedělam úplně špatně 😉

majaaa82
17. bře 2017

Snažím se u 8,5 měsíce staré dcerky držet 2-3 hodinové rozestupy.
8h- UM
10-11h - svačina (ovoce, piškoty, přesnídávky)
13-14h - oběd (masozeleninový příkrm)
16-17h - UM
20h - večeře (ovocná kukuřičná/obilná kaše s přidaným banánem)
23-24h - UM

Malá nevykazuje známky hladovění 🙂

terezapetrova
17. bře 2017

@lindapp88 u nás jsem tohle tedy neviděla jako věc k řešení, proste použit selsky rozum a bylo, 7mes dítě není novorozenec 🙂

tiena
18. bře 2017

Kdyz byly deti stejne stare, tak jsem zachovavala nejakou rozumnou dobu na prikrmy a prso neomezene, kdyz chteli....to mi fungovalo.

ladyhacek
18. bře 2017

2-3h záleží jaký je jedlík mě když malý (i teď ) jí ca po 2h tak jí jen trochu když ho nechám ty 3h tak toho sní podstatně více. Jinka uzobává - ale mě vždy jedl málo. Zkus a uvidíš. Vím, že někteřé děti jsou schopné jíst po2h nrmální porco > celou přesnídávku banán, kopeček rýže ... , mě koelm 7m nesněld skoro nic - byl spíše kojený a to dlouho. U ná sto bylo tak že půlk apřesnídávky a za 2,5h třeba ten kopeček rýže. A teď ve 2letech to tak je. k snídani si 2x kousne do rohlík a za 2h třeba půlka přesnídávky nebo celý jogurt (ty má rád) a pak za 2,5-3h sní oběd (kopeček až dva rýže s omáčkou, misku ěstovin ...) a pak za 3h třeba banán a pak už je večeře. My jíme cca 5x denně ale nkěteré děti třeba i 7x a standartní porce. Můsíš zjisit co potřebuje tvoje dítě 🙂

linee
18. bře 2017

@lindapp88 takto male dite by melo jist prave po 3 hodinach.Cili do 3 hodin od posledniho jidla dalsi.Maximalne 4.Pokud ma hlad driv,das mu driv,preci ho nenechas hladovat🙂
Take zalezi,jaky je jedlik,nektere drti v tom veku basti bez problemu,nektere porad s prikrmy bojuji.Podle toho co pises,nedelas nic spatne;)

zdenkanov
18. bře 2017

Ja mam doma 7mesicni holcicku a davam ji dle potreby,ale ma intervaly tak 2,5hod. Ze zkusenosti vim,ze u ni se prejedeni projevuje bolesti bricha,tak to trosku hlidam.
Jinak : 6:30 U
9:00 Svacinka (ovoce s troskou jogurtu )
11:30 obed masozelenin
14:00 bily jogurt
17:00 kase
20:00 Um a pak jde spat 😉

lindapp88
autor
18. bře 2017

@linee a z jakýho důvodu to má být tři hodiny? Jasně,že mu nedbudu dávat po hodině, ale prostě nečekam na to,až začne křičet hlady. máme to asi tak
7-7:30 prso
10h svačinka (ovocná přesnídávka-sní půlku skleničky)
12-12:15 oběd-masozelenina (sní tak 130,někdy 140g)
15-15:30 prso
18h kaše
19:30-20h prso a jde spát
Takhle to zatím dělám a přijde mi,že mu to vyhovuje

linee
18. bře 2017

@lindapp88 vychazi to z toho,ze i u deti kojenych ci na um se rika,co 3 hodiny.Aby nemely hlad a aby jim zaludek stihnul zpracovat jidlo a nebolelo je brisko. Ale napr.moje chtela jist po 2 hodinach.
Jinak co pises,tak ja davala male svacu v pul 10,jinak jsem to mela stejne a tento rezim ma i dodnes (14 mesicu). Pokud mu to takto vyhovuje,tak mu to tak nech.Nektere deti trovi rychleji,kazde ma jiny metabolismus a ta pul hodina az tak zasadni neni.Mas rozestupy 2,5-3 hodky,co je naprosto v poradku🙂

lindapp88
autor
18. bře 2017

Tu svačinu někdy dam dřív,taky kolem půl desátý,jak to vyjde a pak vždycky spinká. Bříško ho nebolí,kadí celkem pravidelně,prdí, takže tráví asi dobře 😝 🙂 Jsem teda ráda, že nedělam nic úplně špatně. Díky za rady a názory, holky.

majaaa82
18. bře 2017

Holky, když vidím ty vaše režimy, nevadí, že dávám kaši večír na osmou a UM 3x denně včetně noci? Poradila mi doktorka, abych kaši dávala jako večeři a UM ještě na noc, že prý bude dobře chrnět. A je fakt, že malá nádherně spí až do rána, budí se kolem sedmé. Ale trochu jste mě znejistěly... 🙂

pajula123
18. bře 2017

@linee u deti kojenych rozhodne neni nutny interval 3 hodiny-MM je velmi lehce stravitelne,takze dite se muze potrebovat kojit daleko casteji,klidne i po hodine.

linee
18. bře 2017

@pajula123 urcite, je to ale myslene, max.po 3 hodinach. Vzdyt i deti na UM muzou mit hlad drive🙂)