Jaky lék na snížení horečky po 3dnech Nurofenu?

janahodys
2. kvě 2019

Poraďte mi prosím,jak mohu synovi (16 měsíců) snížit horečku 39,5,která přetrvává 3dny. Dávám mu čípky Nurofen (podle pribal. letáku by se po 3 dnech neměly uz podávat). Kromě zábalů,sprchy apod. můžu třeba nasadit paralen čípky nebo pokračovat v Nurofenu?

Na pediatrii mi neberou telefon. Syn nemá jiné příznaky,žádný průjem,rýmu,kašel,nezvrací,tekutiny pije.Zhruba před 14 dny se začaly prorážet stoličky.Snad to s tím souvisí,nebo jde jen o nakou virózu z kurzů s dětmi.

Děkuji za rady.

bayt
2. kvě 2019

@betelgeuzz Hm, jenže vtip je v tom, že my nevíme, zda to dítě má pouze obyčejnou virózu. Taky může mít pěkně hnusný a nebezpečný zánět. Upřímně z toho, co už jsem zažila, bych prostě okamžitě někam mazala.

rajecka
2. kvě 2019

@drep Ano, to máš pravdu, že 100x nic umořilo osla, ale v případě v tomhle případě, kdy maminka není schopná situaci vyřešit jinak, než voláním doktorovi, který neordinuje, mi to připadá rozumnější řešení, než nedělat nic.

rajecka
2. kvě 2019

@janahodys no, to je jasný, to mu nepomůže. Nechat ho bez kontroly týden v horečkách, aniž znáš jejich příčinu, to mu zaručeně pomůže víc.

jajulin
2. kvě 2019

@rajecka pokud bude volat, tak proč zrovna na 155? Raději na dětské oddělení do nemocnice, ne? Pokud maminka umí zadat dotaz sem, tak si je snad schopná najít i příslušné tel. číslo.

rajecka
2. kvě 2019

@jajulin Tak to bychom asi udělaly všechny, ale já jsem z diskuze pochopila, že paní vůbec neví, kam by kromě svého Mudr měla volat 🙂 Tak si myslím, že když v návalu největšího zoufalství zavolá na 155, aby jí poradili co má dělat, nebude to zas takový prohřešek, to je celé 🙂 Nepíšu, že by tam měla volat jako do poradny.

betelgeuzz
2. kvě 2019

@bayt ale to první tři dny nepoznáš, CRP něco ukáže po 3 dnech.

zelenaesmolda
2. kvě 2019

@betelgeuzz
vsak on uz ty horecky ma tri dny...

betelgeuzz
2. kvě 2019

@zelenaesmolda a já někde píšu, že dnes nemá chodit k doktorovi? já jenom psala, že dříve to bylo zbytečné, když tu některé tvrdily, že už tam měla být dávno. Po 3 dnech horeček jdu k dr a ta udělá CRP.

bayt
2. kvě 2019

@betelgeuzz Tak to pak jo, já bych dříve taky nechodila...

janahodys
autor
2. kvě 2019

@rajecka když jsem volala,tak jsem samozřejmě nevěděla,že neordinuje.

janahodys
autor
2. kvě 2019

@rajecka o týdnů v horečkách nebyla řeč

janahodys
autor
3. kvě 2019

@zelenaesmolda u nás taky šestá nemoc.dnes potvrzeno.

janahodys
autor
3. kvě 2019

S doktorkou jsme to vyřešily přes WhatsApp,nebylo nutné malého tahat do ordinace.Najisto potvrzena 6.nemoc.Dnes se osypal.

alassel
3. kvě 2019

@janahodys to si delas srandu? Doktorka ordinuje pres whats app??! A nechce videt dite osobne? Co treba spalnicky? Spala? Jak si muze byt jista ze je to 6ta nemoc? Proboha.. obe si zaslouzite metal! Ty za lenost dopravit svoje nemocny dite k doktorovi a tvoje mudra at vrati titul!

korin
5. kvě 2019

U druhého a třetího dítěte jsem se šestou nemocí k doktorce ani nešla, jen jsem nemoc zpětně hlásila... Ono je to dost charakteristické. Předpokládám, že autorčino dítě je aktuálně bez horečky, když se už osypalo.

ilonne
5. kvě 2019

@janahodys pokud horečka po 3 dnech neklesá, jed k doktorovi, příp. na pohotovost. Po telefonu ti řeknou to samé.