Je osypaná, má teplotu. Prý je to běžná dětská nemoc

peta75
17. lis 2010

Ahoj Maminky, kamarádky dcerka si přinesla ze školky tuto nemoc....je celá osypaná, hlavně na ploskach nohou, dlaních rukou, konečníku a má plnou pusinku aftů....a chytla to od ní i 10 měsíční sestra...taky k tomu mají obě nad 38 teplotu...nikdy jsem o takové nemoci neslyšela...prý je to běžná dětská nemoc.... 😒

omites
27. črc 2014

Tak my to máme taky.
Původně nám diagnostikovali na pohotovosti o víkendu neštovice. Ale den na to se mu objevila vyrážka na nohou, která rozhodně neštovice nepřipomíná.
Pátrala jsem na vlastní pěst a vyšlo z toho přes všechny ty choroby s číslama, právě tohle virové onemocnění.

janule94
27. zář 2014

Taky mame tuto nemoc stačí potírat 4 dny imazolem a pak další 4 dny obyčejně promazávat nejakou vazelinkou nebo obyčejnou mastí vetšinou pry do tydne nemoc vymizí 😀

alicci
24. říj 2014

Malý 16m tuto nemoc zrovna má,2 dny zvýšená teplota,v noci se kroutí asi ho to strašně svědí ani Fenistil moc nepomáhá.Začalo to kolem nosu,kolem plíny pod zadečkem,dlaně i plosky nohou nohy,i v krku to prý má dle MUDr.Je mi ale divné že má mapku na zádech,několik ďubek v předloktí krku snad i v hlavě.MUDr.řekla že je to tohle ale mě to přijde jako by měl i neštovice nebo co...Dávám na to tekutý pudr.

minnetonka
28. říj 2014

Ahoj, taky jsme měli, hrozná nemoc. Je to příšerně infekční, je potřeba hlídat lahvičky, vlastní ručníky atd.
více o syndromu /nemoci/ ruce-noha-usta najdete tady: http://bizy-bee.com/materstvi/nemoc-ruka-noha-usta

oksik
11. lis 2015

Ahoj chtěla bych se zeptat zda to může chytit i novorozenec.....syn byl ve školce, a tam zrovna lepili papírek že je ve školce tato nemoc a že je velice nakažlivá, tak jsem letěla pro malého a vzala ho domů a potom se stavila sestra s novorozencem. Takže teď nevim zda se to dá takhle chytnout... :( malej asi taky neměl šanci....teď je mi z toho zle když si to tu čtu co ta nemoc obnáší 😢