Je osypaná, má teplotu. Prý je to běžná dětská nemoc

peta75
17. lis 2010

Ahoj Maminky, kamarádky dcerka si přinesla ze školky tuto nemoc....je celá osypaná, hlavně na ploskach nohou, dlaních rukou, konečníku a má plnou pusinku aftů....a chytla to od ní i 10 měsíční sestra...taky k tomu mají obě nad 38 teplotu...nikdy jsem o takové nemoci neslyšela...prý je to běžná dětská nemoc.... 😒

eps
17. lis 2010

Nedávno tím prošel od kamarádky malej (3 roky), do té doby jsem o tom neslyšela. Mazali genciálkou. Do týdne byl klid...

sarkaa
17. lis 2010

Před pár týdny mi s tím přišel kluk ze školky... jsem se lekla, že to jsou neštovice ale měl to jen na rukou a nohou. Teplotu měl jen jeden den zvýšenou ale jinak byl v pohodě a druhý den už zase skákal. Doktorka mi pak řekla, že se právě jedná o toto onemocnění. Taky jsem o tom nikdy neslyšela. Měl lehký průběh, do týdne to bylo ok ale doktorka nám právě říkala, že se to ještě může zhoršit ( což se naštěstí nestalo).

moravanka
17. lis 2010

My to mely. Rano to mela mala na rukou a nohou, byla jsem v soku a okamzite jsme jeli do nemocnice. Doktor ji prohlidl, usmal se a stanovil tuto diagnozu. Normalni bezna decka nemoc (virus). Rekl, ze je mozna i teplota a do tydne to zmizi. Leky jsme zadne nedostaly.Teplotu jsme nemely a do tydne to bylo pryc. V zivote jsem o tom neslysela, ani me ceske kamaradky, rakouske kamaradky to znaly vsechny a mavly rukou. Pry normalni virus jak ryma.

draga
2. pro 2010

hoj ženy tak my asi právě tuhle chorobu proděláváme...nejdřív to začalo v puse aftama, měl teplotu kolem 38 a dala jsem mu čípek, teď je bez teplot (3.den) ale právě se mu vyrazila vyrážka na ručičkách a nožičkách ale ne jen na chodidelech, všimla jsem si, že má i na kolínkcáh pupínky a na loktech...na bříšku nemá nic ani na zádíčkách...se picnu z toho asi 🙂 můžete mi napsat něco ještě k tomu ...díky Draga

leniska
17. led 2011

Tak ja se dozvedela tohle.....Neni to moc znama nemoc, neni ani nijak nebezpecna....je vysoce infekcni. Projevuje se puchyrkama(aftama) na ploskach rucicek, na dlanich, na chodidlech, na prstickach, a v pusince...muze to byt i na kolinkach a loktech.jinde by se to objevovat uz nemelo....pokud ano nejdena se o tuhle nemoc....Byva u toho teplota, ale nekteri ji nemusi mit vubec. Maze se to zasypem a v puse vyplachuje hermankem, nic extra na to neni...Do tydne by melo byt ditko uplne o.k...Taky to zrovna dcerka prodelava....☹

hojda
17. led 2011

švagrová s tím byli na pohotovosti, brali krev, jestli to není alergie, ale bylo to tohle, taky se divila té divné diagnoze.

dary
3. únor 2011

syn tuto nemoc prodělal vloni. Afty v pusince a v krku, byl osypaný na chodidlech a na dlaních. Trvalo to asi ten týden, ale měl to teda škaredý. V puse to měl rozdělaný tak, že potom už nechtěl ani pít, jak ho to bolelo 😖 Na dlaních se mu z toho udělaly jakoby puchýřky a taky ho to děsně bolelo, že měl strach na cokoli máknout. Teplota kolem 38, dávali jsme nurofen, ale jinak nic víc...... Řekla bych, docela nepříjemná nemoc, zvlášť když člověk nemůže nějak pomoct a čeká, až to samo odezní 😒

caki
26. zář 2011

HOlky, tak jeste, ze ten net existuje...prave asi tuto nemoc prodelavame...nebo spis diky bohu koncime...ael do je zvlastni, chytla jsem to i ja...Veru mela jen afty v puse, ale ja mela i pupinky na rukach a nohou..nastesti nic hroznyho, ale lekla jsem se, co to zas je...ale ty afty teda...mazec... :( hrozny...

eloana
26. zář 2011

ahoj take jsme tuto nemoc prodelali -je to aftozni stomatitida s koznim projevem- malej mel teploty a pak se osypal... nejvice na ploskach rukou a nohou - dale plnou pusinku aftu.... pry to je pro decka nejhorsi onemocneni- nemuzou nic jist
my chodili na laser

iluss
26. zář 2011

caki - tak to je zvláštní, doktorka říkala, že to prý dospělí nechytí.

Jinak my si to teď prodělaly také. Moje dcera to chytla od svého tříletého bratránka, který si to přinesl ze školky. U něj se to projevilo mnoha pupínky na dlaních, chodidlech a na zadečku okolo konečníku. Nic ho nebolelo a nesvědilo a do týdne ty pupínky zmizely samy. No jinak samozřejmě 10 dní nesměl do kolektivu dětí, protože je to nakažlivé.

No a moje dcera to od něj chytla v době, kdy jsme ještě nevěděli, že tuto nemoc má. Ale naštěstí u nás to mělo hooodně lehký průběh, měla jen pár pupínků na dlaních a to je celé.
Takže žádné teploty, žádné bolavé aftíky apod.

murynka
10. lis 2011

tak my proděláváme tuto nemoc ted a chytla jsemto i já hlavně asi já malá se zdá o.k ale já afty v puse a pupínky nadlaních....

terezt
20. lis 2011

Tak my jeli vcera na pohotovost a zjistili nam anginu. Ale vecer koukam a vyskocili mu takove hnisave pupinky na nohou, rukou a zadecku. Ale hlavne v puse, nemuze vubec jist, pit, nic. Tak bych rekla, ze tuhle nemoc mame urcite a o te angine ted uz pochybuju. Kazdopadne bereme antibiotika - Ospen... ☹

jesterka09
20. lis 2011

Měli jsme toto nedávno, bude to otázka 3 dní než to zmizí.. Naše Dr. na to dává B-komplex a je to nějaká harpatická nemoc, pusinku jsem mazala genciánou 😉 A pozor je to fakt vysoce infekční!!

agule
23. lis 2011

Ahoj,tak moje půlroční dcera tuto nemoc taky prodělala. Nejdřív měla horečku a dva puchýřky na rtu- původně jsme mysleli,že je to opar z horečky. Vsobotu na pohotovosti dostala antibiotika na anginu a mast na údajně začínající ekzem. V neděli už měla puchýřky kolem pusinky ,na dlaních ,nožkách,no hrůza- opět pohotovost.Další doktor si nevěděl rady a skončili jsme v nemocnici a tam konečně určili diagnozu. Vysadili ji antibiotika a druhý den nás propustili domů.Vůbec jsem tuto nemoc neznala,v nemocnici mi řekli,že to ted řádí 😒 .Bylo to hrozný,malá 3 dny vůbec nejedla,jen pila ,měla horečky,nespala a byla uplakaná. Už je v pohodě a hlavně víme,co jí bylo. Tahle nemoc se jmenuje ruce,nohy,ústa 😠

pavlina05
30. pro 2011

Ahoj!
já o této nemoci také neslyšela.
Mylý měl na Štědrý den teplotu,ráno kouknu,prý jej bolí v krku a měl osypané ruky a hýždě-Drobně,taková krupička.
No a pak nic.
TAk jsem usuzovala na nějakou tu 6.,5.nemoc.Ale pak jsem kukla na net a bylo to jasné HFMD
A máme doma ještě miminko. Do 3 dnů to mělo také. Včera teplota, tak jsem si říkala že buď zuby nebo ten virus. A je to.Nemá nic,jen kolem úst 5 flíčků,tak je mi jasné,že to má také. K dr. nejdu,není to nic strašného,virus.Pokud se sníží teplota,tak je to pak ok. nAštěstí se ani jeden neškrábe🙂

Jen by mě zajímalo,jestli je na to mak iminní nebo zdali to získá znovu...?

suzuka
19. led 2012

Ahojte maminy.Tak náš Adámek se osypal nejvíce na pložkách nožiček a ručiček,jinak vyrážka po celém tělíčku,má zvýšenou teplotu a pusinku plnou aftů ☹ Myslíte že by to mohlo být to o čem tady píšete? Jak moc je to infekční a jaká je inkubační doba? Děkuji za informace.Zuzka 😉

wladushka
2. črc 2012

dobry den dcera (rok a pul) mela 2 dny horecky az k 39.a na nohou se ji objevilo par malich puchyrku naplnenych bilou tekutinou.nesvedi ji to ale zrejme boli.na dlanich jsem take objevila par pupinku ale ty jsou spise cervene tecky.v pusince jsem nic nezaregistrovala.myslite ze se muze jednat o tuto nemoc??

helcasmrhu
10. črc 2012

Ahoj holky tak můj syn měl první den teplotu 38,5 a po panadolu nám klesla na jeho běžných 36,3 a dobrý... do rána ale měl pár puchyrku naplněních tekutinou , pak jsem mu je našla i na prstíčkách u nožiček a ručiček na chodidlech má malinkaté červené tečky (ne puchýř ani pupínky prostě tečky) tak usuzuji že by to mohlo být to co tady popisujete . Už ale teplotu žádnou a prý nic nebolí a je veselý a skotačí. Jen doufám že se to tedy nezhorší dnes je to třetí den má myslím pupínky jen ty z druhého dne a hraje si... Musíme s tím k doktorovi nebo stačí jen namazat ?

neeve
10. črc 2012

Jen přidávám zkušenost, když měla Nelinka pusinku plnou aftů, nevěděla jsem, jak je tou genciánkou všechny namazat, to nešlo prostě, měla to všude, až do krku. Sestřička u lékaře mi poradila dudlík namočit do genciánky a dát podudat, i staršímu dítěti. Jen proto, aby se ta genciánka rozprostřela po celé pusince. Fakt to pomohlo a krásně pokrylo všechny ošklivé aftíky. Taky samozřejmě nechtěla nic jíst, tak docela fajn byla vychlazená šlehačka 🙂 aspoň něco. později už zvládla i studenou polévku, jaký měla hlad. Ale teplého nic!

katchi
10. črc 2012

Rychle jsem to tu procetla a nenarazila jsem na nazev nemoci - je to nemoc pusa-ruka-noha...

mikulenka
27. črc 2012

Tuto nemoc zrovna prodělává syn. Akorát se mi zdá, že nám se to nějak táhne. My jsme měli teplotu před 7 dny - dva dny kolem 38. Šla jsem k Dr. a dostali jsme Ospamox..... taky jsem si všimla, že má na patře flíčky, mohly to být afty. Zdá se mi, že ty už zmizely, ale zase máme tu vyrážku na nožičkách, ručičkách, kolem pusinky a taky na pindíku. Po celou dobu máme hroznej chcrchlák. Včera jsme byli na kontrole, tak jsem zaslechla jen stomatitida - takže tato nemoc. Ale ten kašel zase souvisí se zadní rýmou a zahleněním, dostali jsme Pamycon. Malej je veselej, hraje si, dokonce i pije a jí, ale je mi ho líto. Podle toho co píšete se už těším, jak to dostane i starší dcera ☹

terkaz
27. črc 2012

Je to nemoc pusa-ruka-noha... Afty v puse, vyrazka na ploskach nohou, na zadecku na dlanich...
Doktorka nam rekla, ze to pry neni nic zavazneho, ale je to hoodne nakazlive. Prejde to samo 😉

davidzchebu
26. srp 2012

Zdravím Vás všechny. Tak i u nás je tato nemoc, syn (3roky) býl dnešní ráno jako by ho napadlo 100 komárů, chodidla chudinka má podlité a těch aftů, A i další místa po tělě, stějně jako uvádíte někteří výše. Nejdříve jsem si myslel, že to jsou neštovice, ale na pohotovosti mi určili diagnózu. Dostal antibiotika OSPEN a uvidíme co bude dál, Je to hnus, co ty chudinky musí vytrpět ☹ .

vasak
2. zář 2012

Dobrý den mámě to právě ted ,nejdříve afty pak pupínky na chodidlech,dlaních,koleně sem tam někde ještě ho svědí záda,taky jsem otom neslyšela☹zítra se chci poradit s doktorkou,ale za každou radu díky,a co koupání??může se

myia
24. říj 2012

holky můžu se zeptat, kolik z vás maminek to dostalo potom?? já jsem přišla do styku s kamarádky malým, ten tuto nemoc má, my ale mysleli, že jsou to neštovice. Jaká je pravděpodobnost, že to dostanu, máme v rodině imunodeficitního klučíka, bude lepší se mu vyhýbat?

Díky moc za odpovědi 🙂

schnek
24. říj 2012

@myia my jsme to měli celá rodina... děti měli průběh s vyrážkou, u dospělých to vypadalo jako hnusná angína 😒 Jestli to dostaneš? těžko říct, ale radši bych s tím počítala, možné to je.

K ostatním příspěvkům - moc nechápu, proč vám na to lékaři předepisují ATB, je to virové onemocnění, ATB jsou k ničemu.

moncika15
27. říj 2012

ahojte, cim ste tlmili svrbenie? syncek to malů v ustach, na ustach, pri konecniku, ruckach a na chodidlach pluzgiere naliate. teplotu mal iba jeden den ale spavy bol asi tyzden. teraz som to chytila ja a neskutocne to svrbi. skusam vsetko mozne aj nemozne. na pohotovosti mi aj lieky na utlmenie dali ale nezaberaju.nedokazem sa na nic sustredit, nejem ,nespim ani obsediet nemozem 😔
prosim poradte! dakujem za akukolvek radu

mailli
27. říj 2012

@moncika15 nám na to doktorka předepsala kapky Fenistil - podle mě se dají koupit i bez předpisu. u dospělých to má horší průběh, ale za pár dní tě to pustí. u nás to od malé chytli všichni kromě mě, což jsem se dost divila, když jsem s ní byla pořád... jinak se tahle "nemoc" jmenuje "Ruka, pusa, noha". je to hodně nakažlivé (vzduchem) a neměla bys přijít během toho onemocnění mezi těhotné. nevím proč, říkala mi to doktorka, když jsme u ní s malou byly

jajina.c
3. pro 2012

Ahoj holky, také bojujeme, přinesl to syn ze školky, byl bez teplot, jen dva dni před osypáním špatně spal a byl ukňouraný, pak se mu začaly dělat červené flíčky na rukou, které pak přecházely v mokvané puchýřky. Občas to škrábal, dr nám předepsal jen mastičku bactroban. Synovi se to ukázalo ve středu a já to chytla v sobotu, jenže, v pátek odpoledne mi začalo být hodně špatně, hlava, krk a horečka 39,5, v sobotu po obědě jsem hnala na pohotovost, kvůli úplně rudýmu krku a aftům v puse, tam mi sdělili, že je to angína a mám ATB, no ale v sobotu večer se mi osypaly ruce a dneska v neděli nohy, někde už to přechází do puchýřků. Celé ruce a nohy mi svědí, pálí a bolí zároveň. Krk - to nemohu ani polknout. Tak jak tady tu diskuzi pročítám, tak asi nemám angínu, ale ten krk je k této hnusné nemoci. Že se mohou nakazit i dospělí jsem si přečetla až tady. Za sebe tedy mohu říct, že to je hodně nepříjemné a já, ač jsem jinak odolná, tak jsem z toho docela odrovnaná. Synovi se to už hojí a zvládl to bez větších problémů.

sus
18. bře 2013

muzu se zeptat holky,mate nekdo zkusenost s tim,ze by problemy zpusobene HFMD pretrvavaly dele? mala s tim pobuje uz asi pres tri tydny od prvnich projevu a porad ne a ne to zmizet. na zacatku mela jen jeden puchyrek na plosce nozicky a 24h teplotu kol. 38,2 a stezovala si,ze ji boli pusinka. pak se ji udelaly cervene tecicky na dlanich ruk a ted mi prijde,ze nektere jsou jakoby mikro puchyrky pod svrchni casti kuze. pak se ji udelala takova papulozni vyrazka na hrbetech ruk,lokty,kolinka a trochu i nozicky stehna. pred par dny se komplet jeste osypala na brichu,ale nejsem si jista,jestli to neni uz neco jineho. na ploskach noh uz nic nema,na pusinku uz si nestezuje,ale porad si do ni saha a zuby uz ma vsechny, ma necelych 28 mesicu. brisko uz je jen takova krupicka,ale ty papulky na hrebtech rucicek a kolinkach nemizi a ty tecky a tusitelne mikro puchyrky taky ne - na ty uz si zacala stezovat,ze boli rucicka. jsem z toho nestastna.nase decka mudra na to nic nerekla,jen nas poslala na kozni,dle me o teto nemoci nic nevi a kozarka neposlouchala.ta se domniva,ze je to parainfekcni dermatitida,ale tecky nadlanich ruk nekomentovala. na tech dlanich to mam i ja,jsou to cervene pidi flicky a pidi puchyrky,ktere nejsou vystouple,jen jakoby pod kuzi. ja to mam neco pres tyden. ale onaopravdu uz docela dlouho.co s tim? diky moc