Je to ještě kolika? Brečí od rána do noci

lrg
13. kvě 2013

Mám 2m holčičku a neskutečně jí trápí bříško. Všechno co lze vyzkoušet jsme již zkusili, krom rektální rourky, z té mám respekt. Vím, že některé děti na to prostě trpí a nedá se dělat nic, ale zda se mi, že tak moc jako u nás to prostě už není normální. V mém okolí jsou všichni zděšeni, když vidí, jak křičí a tlačí a právě mi hustí do hlavy, že to není v pořádku. Doktorka mi řekla, že to normální je a dál se o tom nebavila. Ale já vážně nevím, co je to bdící spokojené miminko. Brečí pořád, od rána do noci, usíná jen na půl hodinky, pak ji nějaký prd zase vzbudí. Vyspí se pořádně jen v kočáře a relativně v noci spí dobře. Já už jsem si na ten permanentní křik zvykla, ale mám strach, aby to nebyl nějaký vážnější problém. Mám trvat na nějakém specializovanějším vyšetření, nebo opravdu je to takhle normální? Je kojená a stolici má řídkou, ne konzistence míchaných vajíček jak se všude píše......

sonia79
13. kvě 2013

@irg Byla jsem na tom stejně. všechny kapky nic, cvičení masáže bříška nulový efekt. Zachránila nás ta rourka. Doporučili mi jí v nemocnici na dětským, kam jsem v zoufalým stavu dorazila. Kup jí a zkus překonat ten blbej pocit. Je to měkkounká trubička,musíš opatrně a chraň se okolo, je to mazec 😉 ale strašně to uleví, já byla na malou sama, všechny noci mi proplakala. jedině tak byla schopná se vykakat asi do čtyř měsíců. měla jsem strach že si navykne jak mi říkala má Dr. ale ona je trochu konzervativní to je fakt. Od pěti měsíců no problem, kaká sama, ale těm ultra miminkům pokud je bolí bříško .. pokud budu mít další dítě jdu do toho bez obav opět.

lrg
autor
13. kvě 2013

@sonia79 hmmmmm, asi to zkusím tedy. A jak se vlastně používá? Jak daleko ji zasunout a jak dlouho ji tam nechat?

sonia79
13. kvě 2013

taky jsem se bála. ale mělo to jako jedinné efekt. kup rektální rourku pro novorozence. uvisíš sama,. je to měkčí jak brčko o hodně. zasuň malé opatrně do zadečku, zkus napřed tředa jen 2 cm. a zahýbej sem a zpět. ta rourka je dutá, tudíž minimálně odejdou prdíky a zlepší se to.pak se třeba můžeš odvážit hlouběji, mimčo to podle mě nebolí, Niki to bylo doslova U pr. 🙂 důležitá je opatrnost ale je to opravdu ohebné tak se neboj, ty palby co my potom zažily .. ale jak píšu mqalé to nevadilo naopak a konečně jsem po dvou měsících spaly.

aanysek
13. kvě 2013

ahoj muzu se zeptat ty kojis nebo je na umelym??

lrg
autor
13. kvě 2013

@aanysek Plně kojím a stravu si opravdu hlídám, už vypouštím i sladké a mléčné výrobky

telu
13. kvě 2013

Taky jsme s tím bojovali, vyzkoušeli jsme první poslední, i rourku, nachvíli pomohla to ano, ale já bych ti doporučila probio kapky Biogaja, miminku pomohou dlouhodobě a upraví mu zažívání, začnou působit tak za 10 dní, ale opravdu pomáhají, miminku nemůžou ublížit, spíš naopak. Plus občas Espumisan, na ten také nedám dopustit 🙂

indy2
13. kvě 2013

Take doporucuji rourku. Je to jedine co male pomohlo. A to mela koliky silene. Taky jsem mela strach, ze pak uz nebude kakat normalne. Kdyz ale uvidis, jak se miminku ulevi, veskere obavy zmizi. Ted jsou male tri mesice a uz ji temer vubec nepotrebujeme. Max jednou do tydne, kdyz male neudela dobre nejaka moje strava. Drzim palce a neboj se toho 😉

lrg
autor
13. kvě 2013

@telu Bio gaia jsme měli, dobrali celé balení a bez úspěchu, tak jsem do nového už neinvestovala. Espumisan nám pomohl ale jen do chvíle, než si na něj zvykla 😖

lrg
autor
13. kvě 2013

@indy2 Když to je právě zvláštní, ona kaká hezky, pokaždé má plnou plínu. Ona vyloženě tlačí ty plyny, které ji tam někde ve střevech lítají.....

indy2
13. kvě 2013

@lrg to ano, kakat muze pravidelne, ale s prdikama to bohuzel nema nic spolecneho. Zkus rourku treba jen jednou a uvidis, ale myslim, ze poznas okamzite, jak se ulevilo.. s tim kakanim jsem to myslela tak, aby si se nebala, ze to ta rourka nejakzkomplikuje. Stejne tak ty prdiky..az se zacne hybat vic a vic, pujde to vsechno samo 😉 presne jak pises, abych male pomohla, investovala jsem nemale penize do vseho, co sem se docetla..od biogaia az po espumisan, infacol apod.. ironii je, ze vse vyresila rourka za par korun 🙂

ivular
14. kvě 2013

@lrg Můj syn trpěl na koliky 18 měsíců, takže na toto téma můžu psát knihy 😝 Sladká jídla by neměly být problém. Mléčné jen pokud by měl syn vůči nim nesnášenlivost. Dávej ale pozor na jídla připravovaná na tuku - smažená, opékaná na oleji - ty jsou na bříška děs.
Espumisan bych dávala dál - nezdá se mi, že by na něj mohla být malá rezistentní 😕
Přeji hodně sil!

jancip
14. kvě 2013

@lrg Vím, že rourku hodně lidí odsuzuje, ale u nás to byl taky vděčný pomocník, když nepomohly žádné kapky, masáže, žádná poloha...Měla jsem to štěstí v neštěstí, že nás tento problém postihl už v porodnici, takže mi to tam sestřičky ukázaly. To byla ale jen jedna část problému, druhá část souvisela s tím, že syn potřeboval těsný kontakt, takže přes den jsem nosila v šátku a na spaní jsem vázala do mumijky. A z nepřetržitě plačícího dítěte se stalo spokojené miminko. Trvalo mi ale 1-2 měsíce než jsem tohle všechnmo vychytala.

naomi6
14. kvě 2013

@lrg Uklidním tě. My jsme měli s malou to samé. Trápilo ji to 4 měsíce. Nic nepomohlo, žádné kapky, ani ta rourka do zadečku. Prostě si to musela protrpět. Byla plně kojená a stravu jsem si taky hlídala, ale ani to nepomohlo. Pak jí to přešlo samo. Vydrž, určitě to přejde. Někdo mi doporučoval nějaká homeopatika, ale to jsem nezkoušela. Držím palce

eficenka
14. kvě 2013

@lrg
ahojky...
určitě by mělo pomoct vypusit ze stravy všechny mléčné výrobky a pak taky nemáš v okolí nějakého fyzioterapeuta?
my zkoušeli i kapky atd, ale nic... nejlepší je tapování - tejpování - je i speciální tejp pro podporu peristaltiky střev... nalepí se na 4 dny, pak se na 2 dny sundá a pak zase nalepí ... u nás zlepšení o 100%
http://www.mtc-tejping.cz/terapeuti
koukni na tyhle fyzioterapeuty - absolvovali nejlepší kurz, tak by Ti určitě mimi zatejpovali...
a nejlépe použít tape - kira barva tělová

luthien.k
14. kvě 2013

@lrg osvědčená je kombinace: probiotika pro obě (malé ne BioGaia, ale třeba laktobacílky baby), vyloučení mléčných výrobků a bezplenková komunikační metoda, pomocí níž se prcek naučí, jak se vyprdět. Nedávala bych žádné espumisany apod., ve složení mají ty různé kapičky řadu látek, které nejsou vhodné pro malé děti (barviva, sladidla, konzervanty...) a navíc mohou také dráždit.

bonavoxa
14. kvě 2013

Naše malá má 4. mesíce, korigovane 3...a s prdama bojujeme stále. Už jsme se tešila, že to prejde, ale stále jsou lepší a horší dny a aspon jednou za den je šílený..fakt šílený rev...kroutí se a prdí u každého druhého krmení, je to boj, pije docela málo, propíná se, vzteká se...když mela špatný týden, že si jen cucla a začala ječet, rvali jsme to do ní stríkačkou...cvičíme s nožičkama, mažeme Pupíkem, máme dvoje probiotika, vyzkoušeli jsme vyhlášená protiprdová mléka, dávám fenyklový čajík... NIC NEPOMÁHÁ! 😠 STrídám Sab Simplex s Espumisanem. Nechápu, jak jsem to mohla prezít...ze začátku nespala skoro vubec, hekala ze spaní, kvičela, plakala...nepomáhalo klubíčko, tygrik, nošení. Nastestí ted nám spí v noci pekne 5 hodin, pres den moc ne...ale je uvztekaná..kdoví, jestli kvuli tem zas.. 😠 prdum. Taky si rikam, ze uz to není mozné, kdy se to zlomí a jestli má vsecko v brichu ok.

ajurka
19. dub 2014

@sonia79 jak se může zavádět rourka daleko mě se stalo omylem že byla dál než 4cm a docela se ted bojím... ale malej nebrečel a nebrečí tak doufám, že je to ok

lucienn5
7. pro 2015

Nám hodně pomohly kapičky ColiPrev. Stačí pár kapek před kojením a je po bolestech. Kdybych věděla, že je to takhle jednoduché, tak s tím tak neotálím. Trpěli jsme skoro měsíc a snažila jsem se vyzrát na to přírodní cestou s pomocí masáží, nahřívání a podobně, ale jsem ráda, že jsem do kapiček šla a tak rychle se to srovnalo

cacenka_d
7. pro 2015

@lrg Fakt to moc pomuze, u nas taky prvni jsem rozmasirovala vsechno, druha ani omylem, pomohl babycalma rourka a fakt skoro 2 mesice obden klidne a nikdy z toho nemela problem 🙂