Je to šestá nemoc? Teploty, afty, pupínky

boruuvka
29. pro 2010

Prosím zkušené maminky, jejichž děti prodělali šestou nemoc o názor, zda má moje cácorka taky tuto nemoc. V neděli odpoledne měla horečku 38,5 (po odečtu 0,5stupně), celé pondělí také vysoké teploty - snižovala jsem je čípky. V pondělí jsem byla u doktorky a řekla, že to budou zoubky a že má trošičku červený oblouk v pusince, takže možná aftíky. Včera už teploty nebyly, jen jednou teplota vyskočila a dala jsem zase čípek. Dnes už úplně bez teplot a ráno jsem mezi prsíčkama objevila červené pupínky (jen neznatelně vystupují na povrch) - je to jako malé červené popraskané žilečky pod kůží. Teď už to má na bříšku a zádíčkách, za oušky a ve vláskách. Bohužel naše doktorka má dovolenou a záskok byl jen do oběda. Vzhledem k tomu, že nemá teplotu, tak k doktorce vyrazíme zítra. Ale přesto, prosím, o váš názor.
A ještě jedna poznámka (možná drzá), ale pište jen maminky, jejichž děti to prodělali a ne názory - "neměli jsme to, ale myslím,,,," - děkuji. 😉

janula34
29. pro 2010

AHojky,

my sme mali uplne rovnaky priebeh, teploty a na treti den pupienky najprv na hrudnicku a potom uz na brusku a chrbte. Najprv som si myslela ze nejaka alergia 😉 a potom mi doslo ze nie, ze je to siesta nemoc. Podla toho co popisujes je to siesta nemoc, mudra nam dala potom fenistil aby ho to nevrbelo a za 2 dni bol ok.

dagmarkaaa
29. pro 2010

myslim ze jo 😉
nase mala to mela taky nejak v 7mi mesicich; mela horecky 3 dny pres vikend a v pondeli bez teplot se osypala tak jsem to tak tusila na sestou nemoc. K mudr jsem jen zavolala a popsala ji to a ona mi to potvrdila, nebylo treba k ni chodit, stejne by s tim nic nenadela, vyrazka muze byt 1 nebo vice dni, pak to zmizi a nic se nedeje 🙂 .

paolin
29. pro 2010

taky jsme tak měli. osypání vypadalo, jako kopřivka. za pár dní zmizela 🙂 byli jsme u Mudr a ta brala malému krev. byla jsem v té době těhotná, tak se Mudr bála, jestli to nejsou spalničky a raději ho otestovala. byla to 6. dětská :o)

bufina
29. pro 2010

Náš malej to měl před měsícem... 3 dny teploty mezi 38-39,5. Třetí den od rána šla teplota celkem dolů a čtvrtej den když už neměl teplotu, tak se mu osypal hrudníček a záda, byla to taková krupičková vyrážka a bylo to světlý a pak se mu to rozšířilo do obličeje, tak měl takový větší flíčky. A za dva dny to zmizelo. Taky to určitě souvisí se zoubkama, to je imunita oslabená. Sem zrovna malýmu ten třetí den teplot našla další zoubek.

samik2008
29. pro 2010

ahoj,náš malej to měl taky..3 dny vysoké teploty a pak se osypal,měl to všude,můžeš mrknout na fotky 28 a 29 fotka,tak vypadal když to měl
takže si myslím že by to tvá dcerka mohla mít

eloana
29. pro 2010

Ahoj -my meli taky pred 14 dny 3 dny horecku- po 3 dnech ustala a objevily se drobne pupinky- vaham zda to tedy byla 6 nemoc ci ne. Zoubek se nam nasledne vyklubal take

shaula
29. pro 2010

Ano, skoro určitě je to šestá nemoc.

Stačilo se zeptat ve starším tématu 😉 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/sesta-ne...

sebestka
29. pro 2010

Ahoj, my to měli úplně stejné. Dva dny teplota mezi 38-39, třetí den úplně bez teploty, za to se nám osypala. Šla jsem s ní k doktorovi, který potvrdil šestou nemoc. Těma vyrážkama už nemoc končí-takže ještě den dva a měli by jste to mít za sebou.