Je u cca 2letého dítka poznat zánět močáku?

ivazapisovatelka
24. srp 2013

Holky SOS. Jde nějak u cca dvouletého dítka poznat zánět močáku, přistydnutí nebo něco podobného? Malá je před den bez plínek asi pěsíc a půl. Normálně si říká a chodí co hodinu až dvě na WC a to jí ještě musím pomalu přemlouvat. Občas nějaká nehoda byla, ale s tím se počítá. Ale je to pár dnů co čůrá pomalu každou čtvrt až půl hodinu a ve většině případů se počůrá ☹ Už nám docházejí tepláky 😀 Může to být nějakým zánětem nebo je to bojkot???

lamarika
24. srp 2013

@ivazapisovatelka to ti tady asi přesně nikdo meřekne. Nejlepší by bylo vzít vzorek ranní moči a zajít s dcerkou k doktorce 😉

ivazapisovatelka
autor
24. srp 2013

@lamarika Tak to mám určitě v plánu. Hned v pondělí běžíme. Děkuju.

zazulka
24. srp 2013

@lamarika
@ivazapisovatelka souhlasím, určitě s močí, jestli je to zánět, asi bych do toho pondělí ani nečekala...já teda nevím, jak to prožívají dětičky, ale mě teda zánět teda fest potrápil...zkusila bych se poptat telefonicky na pohotovosti, jestli můžu přijet, jestli udělají testy...
Hlavně ať je brzy fit! Bojkot nočníku zničehonic bych asi neočekávala...?

ivazapisovatelka
autor
24. srp 2013

@zazulka Já se zánětem zkušenosti nemám, takže vůbec nevím, jak to probíhá. Teda krom toho, co jsem si přečetla na netu. Ale jinak ji zjevně nic netrápí. Teploty nemá a nevypadá, že by jí něco bolelo. Uvidíme zítra ráno. Kdyžtak by jsme vyrazily na pohotovost. Děkuju.

petrajurinova
25. srp 2013

@ivazapisovatelka ráno vezmi moč do skleničky - pokud možno vysterilizované nebo aspoň vyvařené a k doktorce na vyšetření. Stejnou situaci jako popisuješ jsme prožili s dcerkou a byl to bakteriální zánět močových cest. Nestěžovala si na bolest ani pálení, jenom strašně často čůrala - asi co čtvrt až půl hodiny a většinou do textilu. Léčilo se to dost dlouho, vystřídali jsme 3 antibiotika. Samozřejmě to může být i něco jiného. Ale čím dřív se zjistí čím to je, tím lépe.

ivazapisovatelka
autor
25. srp 2013

@petrajurinova Přesně takhle to má i malá. Třeba každých deset minut a taky do textilu. Dneska je to lepší, ještě se nepočůrala a mezi čůráním má docela dlouhé intervaly. Ale zase po odečtu má teplotu 37,3. Máme tu přímo zkumavky na moč z lékárny. Tak zítra ráno radši k Dr. skočíme, máme jet na dovču, tak ať nic nezanedbáme. Děkuju.