Ječné zrno po porodu, máte zkušenost?

nazka
31. pro 2016

Ahoj holky, tri mesice po porodu mi nateklo horni vicko.. boli, zarudle neni, vcera i svedelo. Byla jsem u dr v nemocnici na ocnim a pry jecne zrno. Dostala jsem antibiotickou mast s kortikoidy. Namazala jsem a oko nateklo jeste vic,ze skoro nevidim. mam vydrzet nebo co delat? Máte nekdo zkusenost,co s tim? Na vyriznuti se mi opravdu nechce. Pred tydnem jsem znovu zacla brat ha.. nemuze to mit spojitost? Mam doma male mimi,potrebuji byt funkcni. Moc diky

jipe
1. led 2017

ječné zrno by mělo nakonec prasknout, tak je možné, že se to předtím zhorší. Já byla 3x na vyřezávání tzv. vlčního zrna (to je hlouběji a nepraskne, v lepším případě se vstřebá) a trápila jsem se s tím hodně dlouho, tak spíš doporučuji konzultovat s dr.

nazka
autor
3. led 2017

@jipe tak to sis taky užila.. každopádně moc děkuji za odpověď

nazka
autor
1. únor 2017

@jipe prosímtě, můžu se ještě zeptat,jak probíhá vyříznutí toho zrna? je pak člověk normálně funkční? můžu jet na to autem? díky moc 🙂

jipe
1. únor 2017

@nazka 2x bych řízení zvládla,potřetí ani omylem. Jinak jsem dostala noční košili a šla normálně na sál, ležela jsem, víčko mi opíchali - umrtvili a pak řezali, měla jsem tam vždy nějaké stehy. 2x jsem to měla zalepené jen tu ranku, potřetí to byl masakr, řezali hodně hluboko, hodně to oteklo, krvácelo a měla jsem zalepené celé oko. Když jsem se doplazila domů, tak jsem se lekla, tmavě fialový monokl přes půl obličeje. Záleží, jak moc tido toho budou stourat a jak moc ti to oteče.Asi jsem moc neporadila

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
nazka
autor
2. únor 2017

@marcalka1 děkuji za info, já bohužel už musím na vyříznutí. Ječné zrno se nevstřebalo ani po 5 týdnech (doktoři mi dali limit 3 a pak vyříznout), ale už mě to štve.. zkoušela jsme teplé obklady a měla jsem atb mastičku ☹

nazka
autor
2. únor 2017

@jipe ale poradila.. sice mi teda přijde masakr, že to dělají na sále a šijou.. mně řikal jen že to dělají na počkání, umrtví injekcí a říznou a vydloubnou lžičkou a nemám se bát (hahaha 🙂 ) stejně se bojím. Jsi teda hrdinka!

jipe
2. únor 2017

@nazka já měla právě nějaké to zrno v hlubší vrstvě, obnovovalo se to, jizvilo se to a nedařio se jim dostat vše pryč. U tebe to bude asi jednodušší, to zvládneš a bude to ok. Ted naštěstí je to dobré, co mi tam po tom posledním řezání zůstala boulička, tak se to časem vstřebalo a už to poznat není

nazka
autor
2. únor 2017

@jipe bouličku vem čert, hlavně když je pokoj 🙂 a gratuluji k těhotenství 😉