Jednolité, velké zarudnutí v okolí genitálií. Co to je?

ivanas11
28. pro 2011

Ahoj všem. Dnes jsem u dcerky při převlékání v poledne zjistila naprosto rudý jednolitý flek přes celou pipinku v horní polovině (od čůrání nahoru) a obě stehýnka, v záhybek to neměla. Jak vypadá opruzenina vím, tedy aspoň i myslím - jsou tam puchýřky, pupínečky jakoby že? Toto je tak jednolitý flek, jak kdyby to měla spálené třeba od žehličky či sluníčka, žádný puchýřek, ani změna barvy či vynechané nepoškozené místečko, prostě jednolitý velký flek. Všimla jsem si, že se pár dní předem v těch místech občas škrábala nebo si tam sahala, ale myslela jsem, že se jí chce asi čůrat. Budou jí dva roky a plínu má jen na spaní večer a v poledne + ven. V tu chvíli jsem ji vysvlékala z kalhotech. Z těch to snad neměla, peru neustále v tom samém už snad víc jak rok. Napadá mě snad jen plína, ale ty také používáme ty stejné. Ráno dceru z plínky vysvlékal manžel a v pološeru, tak si toho nevšiml, až já před poledním spaním. Je možný, že zrovna v tom balíku z plínama byly nějaké vadné, třeba něčím jiným napuštěné než obvykle či tak, že by se jí to tam rozdělalo? Jen je mi divný, že na to, jak hrozně to vypadá, o tom vůbec nemluví nebo jsem si za celej den ani nevšimla, že by se tam škrábala či se budila ze spaní, měla neklidné spaní, protivná ve dne, nic. Přes den jsem jí to pravidelně mazala Bephantenem, ale vůbec nic se nezlepšilo. A když přemýšlím, zda by to bylo z kalhotek či plíny, není mi jasné, že to není v okolí čůrání, zadečku, ale úplně nahoře. Opravdu nechápu a zítra pojedem asi k doktorce, ale kdyby náhodou někdo měl podobnou zkušenost, díky za ni. Ivana

miarosa
30. pro 2011

Ahoj, sice máme chlapečka, ale něco podobného se nám také stalo, když měl teploty a měl oslabenou imunitu, tak sem to ráno našla jen v pročůrané plínce, bepanten nezabíral, tak sme šli druhý den k naší dětské lékařce, dala nám na to takovou mast na předpis, která se musí nechat namíchat, druhý den to měl o půlku lepší a další den sem to skoro neviděla, takže bych určitě radši zašla k doktroce.

jaa
30. pro 2011

Jaké používáš pleny???Já vyzkoušela vše na trhu a tuhle,jakoby spáleninu nám dělaly tesko pleny...Nakonec letěly do popelnice a já se vrátila zpět k pamperskám.. 😉 Mají je bělené nějakým sajrajtem,co to způsobuje..!

velrybous
2. led 2012

My jsme měli, a snad nikdy více, malej to měl mega velký,možná mám fotky v albu..zkoušela jsem vše možné, až jsme šli na kožní a namíchala nám spešl mast, že prý to byla plenková dermatitida + jsme mazali imazolem..pak se mu to po týdnu vrátilo v lehší formě, tak jsem použila opět mast + co jsem měla doma..jinak jsme to měli v létě a používali jsme látkové pleny, teď používáme papírové tesco a babylove a nemůžu si stěžovat..radím jít ke kožní..

coxa
3. led 2012

Ať je to co je to, dvouměsíční miminko je prťousek, určitě bych šla hned k doktorce.

anitram18
3. led 2012

takhle podle popisu jde těžko stran kožních věcí radit, může to být prkotina, ale mohlo by se jednat i o inverzní psoriázu...takže běž fakt na kožní, ať to někdo reálně vidí 😉

hamma
3. led 2012

Tak může vypadat i plenková dermatitida.
Nesnědla třeba něco novýho, neobvyklýho, třeba moc citrusů, čokolády...? Mohla by to být i alergie nebo by mohla mít agresivnější moč po nějakém jídle.
Ale určitě zajdi k doktorce, ať se netrápí.

luthien.k
3. led 2012

Raději si zajdi na kožní, ono nechat si otipovat od maminek na netu kožní problém není ta nejlepší cesta, chce to správnou diagnózu a ta se přes net opravdu moc dělat nedá, natož od laiků...