Jen horečka, žádné jiné příznaky. Co by to mohlo být?

lucifukafuk
10. říj 2011

nase mala ma 9 mesicu,zacalo to hocecko ta se zvysovala prvne jsem myslela ze to bude od zoubku protoze rymu ani kasel a zadne jine priznaky nebyly, bylo to o vikendu volali jsme dr, poradil nam nurofen sirupek, kdyz nezabere tak cipky, zabralo to, ale druhy den se to opakovalo uz od rana 39.3 pokracovali jsme s nurofenem a nic jeli jsme tedy na pohotovost, tam nam rekli ze ma v pusince afty..napsali gencialku a v pondeli kontrola u dr. ten nam afty vyvratil rekl ze to bude ta ,,sesta nemoc,, jak jsou 3 dny horecky pak se z toho mimi osype,to take ne tak v utery jsme jelyk dr.znovu,dal ji antibiotika ☹a delal ji ster z krku a moc nikde nic nebylo vse negativni huraa, tak co by to mohlo byt?? Rika se u miminek horecky jsou casto,ale ten strach.....

sebestka
10. říj 2011

Mně se jednou stalo, že Kristýnka měla asi 3 dny vysoké horečky, kolem 39, 3. Srážela jem to Nurofenem+paralen čípky. Po lécích ji teplota klesla a potom vyskočila nanovo. Nevydržela bez teploty ani ty 4 hod. Pořád jsem čekala, že se něco objeví-rýma, kašel a nic. další den jsem to už nevydržela a jela s močí na pohotovost, jestli to není zánět ledvin nebo močáku. Vše bylo negativní a dr. mně říkala, že to bude zřejmě nějaká viroza.A taky že jo, druhý den už byla bez teploty.
Mudr. mně říkala, že pokud dítě je vpohodě, má zájem o hračky a není apatické, tak by nikdy o nic moc jít nemělo.Jíst asi moc nebude ale hlavně pít. Asi bych si ještě u dr. nechala zkontrolovat tu moč a uvidíte. Ale neboj,děti jsou nemocné raz dva a za chvíli jsou zdravé. tak hodně štěstí.

luthien.k
10. říj 2011

Šestá nemoc může proběhnout i bez osypání, pak se tomu ale tuším neříká šestá nemoc, každopádně je to možné prodělat takovou virózu bez jiných příznaků.

alenv
10. říj 2011

ted moje švagrová to samé.. šestou nemoc už měli, takže ta to nebyla.. jak píšeš ty jen horečky.. no a pak ok.. nevědí. dr. řekla, že to byla nějaká infekce.. tělíčko s něčím bojovalo a zvýtězilo 😉

marteska
10. říj 2011

Ahoj, Vojta měl takových párdenních horeček už několik. Kolem 40, trvalo to tak 2,3 dny. Někdy i déle. Začlo to asi v jeho 12 nebo 13 měsících. Leželi jsme s tím i 2x v nemocnici, protože mu nešly srazit. Nakonec horečky ustoupily a nikdy se ani nepřišlo na to, to to způsobilo. Dělali mu krevní testy a kdoví co ještě všechno a výsledek neví. Zase je fakt, když má prcek horečku, je vidět, že se tělíčko brání. Přejeme holčičce brzké uzdravení.

hojda
10. říj 2011

Něco podbného nás taky trápí. Každý měsíc malému vyletí teploty k 39, ale jinak mu nic není a za 3 dny je ok. CRP má vždy nízké......takže na antibiotika to není. Vám CRP nedělali? Moč v pořádku. Doporučili nám zajít na nosní, jestli není zvětšená nosní mandle, že bych pak chytal různé virozky. Jinak také existuje syndrom cyklických horeček, ale u toho je vysoké CRP, co jsem vyčetla.

lucisa
10. říj 2011

Tak přesně tohle jsme měly minulý týden. malá měla od út vysoké horečky kolem 39 i přes, vždycky se nám podařila srazit (někdy zabraly čípky, jindy tabletka) a jak to přestalo účinkovat, zase horečka. jíst nechtěla, jen pila čajík, byla smutná, bez života, jak se jí ulevilo, lítala. Rýma ani kašel nebyl velký, jen takové lehké nachlazení. ve čt jsem šla k dětské, jedna 4 venku, druhá na prořezání, CRP jen 8. tak nám dětská řekla, že by teplot yměly být max. do soboty, pokud nepřejdou, přijít v pndělí s močí a na odběr krve.
V pátek si malá sahala na ouško a že boui a zase horečka, dala jsem panadol a do ouška garasone kapky, usnula, ale i tak jsme v so ráno jeli na pohotovost. V oušku měla zánět. Dr. jí to vyčistila, naštěstí to nebylo na píchání, zítra kontrola.
Ale od so jsme bez teplot.

samsa
10. říj 2011

Moje dcera, když měla šestou nemoc, tak horečky přes 39 trvaly 6 dní, teprve sedmý den se osypala. Tak třeba se z toho ještě šestá vyklube. Jinak rozhodně doporučuju nechat udělat si CRP.

lukza
11. říj 2011

já bych to teda viděla na 6nemoc u nás proběhla tak že 3dny 40horečky nešly srazit a pak osypaní byly jen 4tečky na celém těle ale byla to 6tá nemoc.ale teda je pravda aji když se neosypal tak si moc škrabal ruce a nohy ale pupínky nikde.