Jen jedna ledvina. Máte takové miminko taky?

volp
15. čer 2008

Ahojky,byla bych moc ráda,kdyby se mi ozvala maminka,která má dítko jen s jednou ledvinou,moc by mi to pomohlo.Děkuji.

lalenuska
22. únor 2018

@bilki Ahoj, mas nadherne dievcatko - ja len ze mi padol do oka ten datum, pretoze aj mne sa 9.8.2017 narodila Natalka 🙂 s dilataciou na oboch oblickach a teraz sa prislo na to, ze prava oblicka bola zrejme uz od narodenia nefunkcna, takze pojde von. Ale mala nam robi len a len radost a je to neskutocny smejo, takze sa z nej velmi tesime 🙂 a ja sa pomaly zacinam psychicky pripravovat na 2 operacie - nefrektomiu a nasledne pyeloplastiku lavej oblicky.

bilki
23. únor 2018

@lalenuska ahojky, strašně nerada se o tom bavím, protože je to pro mně moc citlivé téma. Nám na scintigrafii zjistili že máme jen 1 ledvinu a místo druhé jen cysty. Ta ledvina má ke všemu nějaký blok, že to z ní neodtéká jak by mělo, tak jdeme v květnu zase na sono. Jsem z toho už začala i šedivět. Ve 3 letech jí ty cysty laparoskopicky odstraní, pokud nezmizí. Snad ta ledvina bude ok. Moc se o ní bojím

bilki
23. únor 2018

@lalenuska Můžu se zeptat co je to ta dilatacie? Držím palce ať to Natálka dobře zvládá, ale i ty! jsou to nervy!

kaculka2014
23. únor 2018

Já takový dětičky nemam ale přeju ti moc sily a miminku taky. Posilám pro štěstí všem kteří mají takový problém

lalenuska
23. únor 2018

@bilki uplne ti rozumiem, ze toto nie je tema, o ktorej by sa clovek rad rozpraval. my sme este pred necelym mesiacom boli na tom, ze sice mame dievcatko s dilatovanymi (t.j. rozsirenymi) panvickami na oboch stranach, ale cely cas to vyzeralo, ze oblicky funguju. a zrazu nam po game povedali, ze prava je funkcna na 4% a na lavej je extremne zuzeny mocovod, ktory je zrejme pricinou dobreho odtoku mocu. myslela som, ze sa na mieste zlozim. lahsie by som to prijala, keby ta lava bola uplne v poriadku, ale musim sa s tym zmierit a brat to ako fakt, aj ked je to nesmierne tazke.

terez07
23. únor 2018

@katgatoo ja mám priateľa,čo má od narodenia 1 ledvinu a keďže vtedy sa to tak neriešilo,zistili mu to náhodne pri RTG vyšetrenie brucha a utz. potvrdili.Nikdy nemal žiadny problém a má 33.

bilki
24. únor 2018
luciet39
9. čer 2021

@dagmar32 ahoj Dagmar, my jsme na tom uplne stejne. Prosim nerekla by jsi mi jak jste dopadli? Dekuji

dagmar32
10. čer 2021

@luciet39 Ahojky, Tonickovi jsou uz 4 roky a ledvinka bohuzel pracuje min a min, mel od te doby jeste jeden zanet minuly rok a cekame uz rok na operaci, ktera se kvuli covidove situaci porad odkladala, ledvinku mu budou odstranovat, bere stale zajistovaci davku antibiotik, jinak je cily a vesely a prospiva. Clovek je akorat porad ve strehu, vic se o nej boji, a pri kazde teplotce a viroze letime s moci do nemocnice, protoze se bojime, aby to nebyl dalsi zanet, ten by totiz odalil i operaci. Termin mame na listopad, ale uz 2krat byl odlozen, tak uvidime.

luciet39
11. čer 2021

@dagmar32 Dekuji za odpoved. Sofince je ted 1/2 roku. A asi nas prave take ceka operace. Jen jeste nevim jaka. Ceka nas jeste dalsi vysetreni, kde tu ledvinku budou zkoumat ze vsech stran. Sofca ma reflux 3 na prave a 4 na leve, a ta leva je hodne poskozena. Modlim se, aby aspon ta prava vydrzela. Jinak take prospiva. Nebyt toho zanetu, tak o nicem nevime.... Tak Vam moc drzim palce, at Vam to vse dobre dopadne.