Jsem pořád unavená, bolavá. Přestanu kojit

aneta15
31. led 2009

Ahoj ,
plně kojím a mám pocit, že se za chvíli rozpadnu, bolí mě klouby, záda,zuby, dělají se mi modřiny, poslední dobou jsem hrozně unavená, že mám pocit, že ráno nevstanu, spím 10 hodin denně, jím vitamíny, hodně ovoce, zeleniny hodně piju a sotva lezu...už jsem rozhodnutá, že přestanu kojit, ale je mi to líto, pak mě přepadne depka, že mám nějakou vážnou nemoc...prostě blázen 🙂 nemáte někdo podobnou zkušenost...třeba nějaký trik jak být svěží a kojící maminka

meleri
31. led 2009

jejda! 😕 me taky boli brutalne kolena a zada a zuby! myslela sem, ze to neni z toho, mela sem za to ze je to jeste z tehotenstvi..teda ja mam nekdy pocit, ze normalne nevstanu, jak me boli kolena....
a beres nejake vitaminy? mi dal doktor kalcium a zelezo.
navic nevim, jak ty, ale ja od te doby co kojim, tak sem nabrala skoro vsechnu vahu co jsem mela pred porodem...proste po kazdem kojeni to nevydrzim a musim sez...t neco sladkeho je to sila...a to kazdy pise, jak nadherne pri kojeni zhubnul....
ale asi nejhorsi jsou ta kolena a zada, to je bolest! zuby se daji prezit, ty se daji aspon "zalatat".
ja to ale chci vydrzet, ono to pak urcite prejde!

aneta15
autor
31. led 2009

Já kojením taky nezhubla, ani deko - je teda pravda, že mi čokoláda taky moc chutná, jinak beru vitamínů mraky, ještě navíc vápník, mamavit pro kojící, potom prášky na ty modřiny a antikoncepci 🙂 v pondělí skočím k obvodákovi at mi vezme krev, co mi chybí jinak už nevím -asi budu brzy plešatá, začala jsem chodit na rehabilitace - tak snad bude líp, ted mě nejvíc bolí klouby u rukou ani malou moc neuzvednu je to macan má pres 7 kilo, bojím se aby mi nespadla

evicka7
31. led 2009

anet a baštíš dost masa? ony vitamíny jsou sice potřeba, ale taky musíš mít z čeho brát, já jsem první 3 měsíce jedla jako nezavřená a pořád jsem měla potřebu masa, protože jinak jsem se cítila nedojedená, zkus to říct na půlroční kontrole dětský doktorce, třeba ti něco poradí

meleri
31. led 2009

Aneto,

a nemota se ti hlava, to mam taky, ze kdyz jdu ven a trochu pridam do kroku tak se mi zacne motat palice , do toho ta kolena a pater, kazdy mi rika di k doktorovi, ale ja nechci tahat maleho po doktorech, kde kazdy skuhra, ani pazouru si pred usta neda.

je fakt, ze ja teda maso jim tak dvakrat tydne, tak bych to mela asi jist vic?

s tema kilama je to des, a to jsem mela za to ze co sem zhubla uz tak zustane....

ninule
31. led 2009

Ahoj holky!!

Meleri, moc vas zdravime!!! 😉

Any, tak presne to stejny jsme prozivala ja...Kojila jsem cca do 5 mesice 😉 od porodu co 90 minut ve dne v noci.Ke knci ze me byla chodici mrtvola.Bolelo me uplne vsechno, kazdej sval, kazdej kloub, hlava, porad jsem se motala, mela jsme modriny po tele.Stejne jako tebe uz me napadalo, ze mam snad nakou silenou nemoc.Byla jsem uplne hotova.Zacala jsme byt navic protivna na malickou.
No a jednoho dne jsem proste sebou slahla,zrovna kdyz sem mela malou v naruci.V ten den jsem prestala kojit...
Dr. ( imochodem velka zastankyne kojeni) me uvidela a rekla, ze kojeni je sice fajn, ale nesmi jt na ukor matky, ze proste a jednoduse musi byt spkojeni oba..A ver mi, ze od te doby, co jsem presla na flasku,jsme ta nespokojenejsi maimnka na svete a mam to nejuzasnejsi miminko 😵 😵 😵 😵 .

aneta15
autor
31. led 2009

Jím všechno, každý den si vařím sice rychlá ale zdravá jídla, maso skoro každý den, připadám si jak lemra, nechápu jak někdo může jít s kočárkem na dlouhou procházku to bych fakt nevydržela, všechno ve mě krupe a nechtějte slyšet ten zvuk, když udělám dřep 🙂 už se těším na sluníčko aspon trochu energie 🙂

aneta15
autor
31. led 2009

ninule tak to je super, asi to taky tak udělám já kojím každé dvě hodiny, v noci mi spí docela dobře ale i tak...docela se mi ulevilo, už jsem myslela, že umírám 😒 kašlu na obvodáka a jdu na dětský třeba bych mohla jen přikrmovat, nic mě nebaví a chut na sex ani nemluvím, myslím, že to manžu už moc nebaví 😀

meleri
31. led 2009

juj Ninule, nazdar!!! jak se vede??? 🙂 😵

teda tak to u vas zaslo fakt daleko s tim kojenim! ja si pamatuju, jak si mi kdysi psala, ze je to mazec, ze mala ji hodne casto...
no jak to ctu, tak si vlastne nemam co stezovat, protoze to tak hrozne neni...
ja se budu snazit to jeste vydrzet, jak to pujde...

Aneto,

ja sla minuly tyden poprve plavat, a myslela sem ze pak ani nedojdu jak sem se motala, ale zas mi to udelalo dobre na ta zada..zitra jdu zas, tak to snad preziju....

no jsem rada, ze v tom nejsem sama..

ninule
31. led 2009

Any, tak se porad s tou detskou dr., treba da nakej typ..Ale obavam se, ze jediny, co pomuze, bude opravdu semta prso vymenit za flasku..Nase mala teda MM stejne odmitala, z flasky mi vydrzela nasycena nekolik hodin, z prsa tak hodku...
Myslim, ze nemocna nebudes, proste jen vycerpana a telo se takhle brani..JA taky mela desny prblemy s padanim vlasu, plus to vse, co jsi popsala..Muzu rict, ze zlepseni nastalo pomerne rychle 😵 .
JJ, porad vsichni krici kojit kojit,ale myslim, ze vse odsud posud..pokud odpadava matka, tak nejak postradam ten smysl kojeni..Dite je sice protilatky, ale maminka chudera sotva leze 😨 😨 😨 ., to asi nebude to pravy orechovy....

Preju dobrou noc!!

ninule
31. led 2009

Hehe, devcata, tak jestli to po nas nekd cte, tak si rekne, ze je nekde v lazaretu 😀 😀 😀 😀 .

Mel, diky!!Mame se uzasne!!Mala je proste bozska, uz rika MAMA a PAPA 😅 😅 😅 😅 😅 .
Opatrujte se se Samikem!!!

meleri
31. led 2009

Ninule 😀 😀 😝

tak to je super, ze uz toto rekne!!!to je uzas, to je brzo ne? 😵

ty jo sem fakt rada, ze si s tebou zas pisu, po sto letech..Nekdy se mi styska po te bande co sme meli na IVF pred tim rokem a neco...jinak vsem se snad zadarilo az na Myu a Veriu ale verim ze i jim uz to brzy vyjde...i kdyz o Myi jsem uz bohuzel neslysela...

dik....

aneta15
autor
31. led 2009

holt nejsme ty správný kojný, ve středověku by nás upálili 😀 😀 😀 tchýně mi taky řekla, že mám prd mlíko , když nemám žádný prsa 😀

meleri
31. led 2009

Aneto,

no teda s tema prsama ....na tom prece nezalezi jak jsou velke ne...

ja mam teda mlika uz od zacatku az moc, takze aspon tohle je v pohode, ale jinak taky nic moc, malemu zjistili anemii, tak si rikam, zas tak super to moje mliko asi nebude... ☹

ninule
31. led 2009

Mel, no ona to samo nerika umyslne, ze jo 😎 .Proste to tak vybekne zrovna kdyz se ji zachce.A jeste dela buuuuuu na kravicku.MAnza si ze me dela prdel, pry to rika na vse, tak se ji prda pta, jak dela maminka 😀 😀 😀 .
Jinak si myslim, ze to brzicko prestane, pokud vim, tak u dvojjazycaku se rec vyviji mnohem, mnohem pozdej, ale rovnou ve dvojim vydani 😉 😉 😉 😉 .

No nic,jdu s evenovat manzilkovi...Zas nekdy pisnu d IP, at nerusime diskuzi, ju??
Papa

aneta15
autor
31. led 2009

ona má asi 8 takže podle ní jsou i 4 malý a mlíka mám, že bych mohla kojit trojčata 😀

ria80
31. led 2009

Já kojím už rok a půl.A i když vy jste někde jinde,tak musím říct,že už teda hodně cítím,že tělo mele z posledního.Ale musím kojit!!Ještě aspon půl roku,ždímu se jak hadr.Nejen kvůli zdravotnímu stavu dítěte,ale i kvůli situaci,ve které jsem a kojení mi to usnadnuje.Nesmím ještě skončit,i když už fakt nemůžu.Jím vitamíny,všechno,ale nevím,co bych měla ještě dělat.Cítím to až ted poslední dobou,že už to tělo nezvládá.

meleri
31. led 2009

Ninule,

tak ty na ni cesky a manza nemecky? u nas to tak je teda manza francouzsky..
jinak maly akorat rika wa wa. a pak arrr, a nekolikrat rekl jak..a kdyz place tak vola nee nee...

jo jsme s tim taky smireni ze zacne mluvit pozde...

ninule
31. led 2009

Any, ja myslim, ze na velikosti nezalezi..Ja se snazila jist hrozne mooc a zdrave, ale stejne proste mliko nestacilo..nevim, zda je to tim, ze mala mela vetsi potrebu jist, pac mela jen 2,290 pri porodu...proste t neslo, s UM t jde, tak co resit, ze jo??? 😉 .Alle velikosti to nebude, spis bych rekla , ze rzhodujici je kvalita, ovsem jak vedet, jaka je, ze???
Pri kojeni byla mala ke konci nespokojena, porad plakala, ja na padnuti, cili nespkojena matka, tim padem nespokojeny dite, porad dokola 😝 😝 😝 . 😲 .
Prostridejte MM s UM a uvidis, ze brzicko si prijdete na svy cela rodinka 😵

aneta15
autor
31. led 2009

ria80- mě je to líto, je to takový rituál, který je jen náš ale co s mámou, která je na kolaps, určitě to poleze i do peněz ale nové zuby by byly určitě dražší 😀 já už fakt melu z posledního a jsi fakt dobrá - rok a půl to si ted v mém stavu neumím vůbec představit

aneta15
autor
31. led 2009

já bych si přála vzbudit se a v pohodě vstát, učesat se aniž bych se bála, že oplešatím a nevypala jak když mě manžel bije 😀 i moje babička 80 let vstává jak čipera a já se vedle ní hrabu 😀

ria80
31. led 2009

No já hlavně celou dobu zažívám hrozné stresy,teda ne kvůli kojení.Několikrát jsem ze dne na den přišla o mlíko,ale vždycky se mi to podařilo silou vůle zas nahodit.Taky nejím maso.A mám bezlepkovou dietu.Není to sranda,ale musím si říkat,že když už jsem to vydržela tak dlouho,tak přece ještě pár měsíců vydržím,musím.Hrozně tím malé pomáhám v naší situaci,a nejen tím mlíkem jako takovým,ale i kojením jako faktem.Je to složité.Ale pro dítě člověk udělá i větší věci.

ria80
31. led 2009

A je fakt,že už je to součást života,že až skončím,že mi to bude hrozně chybět.Bude mi moc líto,že už jí ze sebe nic nedávám.Asi to špatně ponesu.

aneta15
autor
31. led 2009

jo to mi taky bude chybět v porodnici to vypadalo, že se nerozkojím a taky jsem to obrečela ale u nás bude jiný problém a to když nekojíš tak si ji můžu vzít na víkend - tchýně - ale to jen přes mou mrtvolu ale to je na jinou diskuzi 😠

kubaka
31. led 2009

aneta - nekašli na obvoďáka 😉 - naopak si dej udělat rozbor krve, a't zjistí, co ti chybí. Taky už bude čas mimino přikrmovat, takže kojení bude ubývat a do 9. měsíce můžeš plynule a nenásilně skončit. Nejdřív si zjisti, co ti fyzicky chybí a pak se podle toho zařiď. Bylo by škoda odstavit teď a úplně, když nevíš, kde je problém. Jinak to kojení dokáže vážně vyštavit - já byla po pěti měsících taky grogy, jedla jsem jak nezavřená a pořád jsem jsem byla jakoby "lačná". Ale ustáli jsme to i přes můj věk 38 a malý kynul jako otesánek. V 9. jsem skončila a ten rozdíl ve fyzické kondici byl znát.
Tchýně - ať si trhne - velikost prsou nesouvisí s mlíkem 😝 naopak ženy s menšími prsy=s méně tukem kojí líp, protože se jim má kde vytvořit mléčná žláza. Tuk v prsou ji utlačuje. 😝

mumumu
31. led 2009

Hehe, já už kojím s půlroční přestávkou 3 a třičtvrtě roku🙂)). A i když nikomu nic nepříjemnýho nepřeju, těší mě, že nejsem takhle v rozkladu sama... Poslední dobou hodně přemýšlím o odstavení, ale malýmu ještě nejsou 2 roky, čeká ho jesště pár očkování, chřipková epidemie...tak to do jara ještě asi nezabalím. Ale snad se pak to tělo dá zas do kupy!

aneta15
autor
31. led 2009

kubaka s tím tukem v prsou jsi mě pobavila, to použiju 😀 nechci přestat uplně ale něco se sebou dělat musím, nebo sebou někde švihnu mám stavy, že se mi dělá mdlo a musím si na chvíli lehnout a dát nohy nahoru, což ted v zimě venku dost dobře nejde 🙂 já si z toho dělám srandu ale je mi ouvej

ria80
31. led 2009

S tím tukem je to fakt pravda.Taky nemám nijak zvlášt velký prsa.
Teda až tak blbě na tom teda nejsem,spíš jsem taková slabá a tělo mi dává vědět,že už by to chtělo skončit.a já ho přemlouvám,at ještě vydrží.

petruna
1. únor 2009

me teda jeden cas taky brutalne boleli kolena, kdyz jsem delsi dobu sedela (treba v aute), tak jsem parkrat skoro brecela bolesti a taky mam pocit ze jsem od porodu v rozkladu , i kdyz asi ne jako aneta.
Taky jsem byla od porodu nekolikrat nemocna (chripky, angina, x krat nachlazeni, kasel atd atd...)a vsechny nemoce se me drzi dyl nez jindy atd...a to jsem driv patrila spis mezi ty, co nemocny moc nebejvaj.
Pak mi dost padaji vlasy.
a stejne jako meleri jsem mela prvni pulrok pri kojeni nezvladatelnou chut na sladky a rozhodne jsem nepatrila mezi ty stastne matky, co koji, cpou se cokoladou a i tak hubnou. Ja taky nabrala zpet co jsem mela pred porodem (ale ted to uspesne shazuju tim, ze uz sladke skoro nejim)
proste jako by me syn vysaval 😎

ale radu na to aby to tak nebylo nemam. Ja to beru tak, ze to proste musim vydrzet, protoze to pro me neni duvod prestat kojit.
Ted uz se teda blizim k dobe, kdy chci postupne odstavit, ale pres zimu, v dobe chripek apod. mu mliko jeste brat nebudu.

ria : taky mi bude kojeni chybet, i kdyz se mi po nem fyzicky dost ulevi ! 🙂

berunka
1. únor 2009

holky tak se musim taky pridat do klubu.napadaly me uplne stejne myslenky jako vas i kdyz kojim zatim jen mesic a pul.ale jsem silene unavena,hlava se taky mota,mam nizky tlak a chute na sladky?no to mi povidejte.si rikam ze to musim snad kazdym dnem dostat.a zuby me teda taky berou spolecne se zadama.rano to jeste jde ale k veceru uz jsem docela ko.

meleri
1. únor 2009

no vidim, ze se to tu pekne rozjelo! 😀

Berunko, holky,

ja bych taky potrebovala nejaky "recept" na to jak nezrat sladke...mam sladke rada ale v zivote jsem se ho tolik nenajedla jak ted kdyz kojim...