Kašel a rýma u 6 měsíčního miminka. Co pomůže?

jijitka
10. srp 2010

Ahojky, můžete poradit z vlastní zkušenosti, co opravdu zabere proti kašli u 6 měs. miminka. Zatím dávám - na doporučení doktorky - sirup Hedelix, ale nezdá se mi, že by moc pomáhal. Problém je hlavně v noci, kdy se malý často kašlem probudí, přes den je to celkem v pohodě (kromě záchvatů kašle těsně po jídle ☹ ). U rýmy, předpokládám, že celkem nic moc dělat nemůžu - kromě odsávání a utírání nosu 🙂
Co tedy zabere na utlumení kašle v noci?? Díky

blabolkaa
10. srp 2010

Ahojky ,my používáme v noci je Sinecod,je v kapičkách i v sirupu, nakláníme postýlku a zvlhčujeme vzduch.Jinak veškeré léky na odkašlání dávám nejpozději v 16hod.Brzo vyzdravte 🙂 ,j.

collette
11. srp 2010

Souhlas s blabolkaa, ale ten hedelix bych nezavrhovala, protože je jemnější, tak to chvilku trvá. Také je hodně doporučovaný tymiánový krém od Justu, máme ho, ale zatím jsme ho díky bohu nepotřebovali, i když se k němu asi schyluje. Ale hodně si ho chválí. Namaže se na hrudníček a prý jednak půdobí silice na protažení nosánku a také to snad zahřívá. Jukni sem http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20702896&tab=1

Přeju, ať je to brzy pryč!

evinka001
11. srp 2010

pokud je to vlhký kašel tak pomáhá Mucosolvan sirup, jinak Hedelix není špatný, ale déle to trvá a někdy se může vyskytnout alergie

berusinecka
14. lis 2014

Velice účinný je homeopatický sirup Drosetux a Antimonium tartaricum 15ch (10 kuliček 1x za den). A na rýmu pomáhá Coryzalia. Opravdu to zabírá. Děcek se kašel velice dlouho držel a malý dokonce zvracel z toho jak kašlal, rýma hrozná. Vše bez receptu, jen se musí objednat. A také noc vystříkávám mořskou vodou. Pokud budete mít zájem o bližší info napište mail. Bětka

marie_s66
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
breadfish
1. říj 2015

Na rýmu rozhodně mořská voda, pro tenhle věk jsou ideální kapky s mořskou vodou Quixx Baby, ty se dají miminku dávat hned od narození. Já je užívala i jako prevenci, vytírala jsem nosík vatovým tamponem namočeným v kapičkách. 🙂

mamasara
14. říj 2015

Jojo, na rýmu určitě Quixx baby a odsávat. Na kašel jsme taky dávali hedelix a hodně zvlhčovat vzduch - mokrý ručník přes postýlku, na topení...čaj po lžičkách....

kasyma
5. bře 2017

Ahoj všem, jdu pro radu. V příbalovém letáku u sirupu Hedelix jsem se dočetla toto:Přípravek je u dětí ve věku do 2 let kontraindikován. Holky co to přesně znamená? Mám 7 měsíční holčičku a dávala jsem jí normálně. Poradí někdo? Moc díky předem.

kacireksro
5. bře 2017

na rymu jsme meli sterimar(morska voda),kasel jsem meli hedelix a na odkaslavani nam dala spyropent nebo tak nejak.taky mame 6 mesicu.taky mi doktorka nabizela drosetux ale nesehnala jsem ho.u hedelixu lecba trva dele,nam to trvalo asi 10.dni.my to meli horsi,meli jsme i antibiotika.hrcela jak starej traktor.

zdenka_novotna
5. bře 2017
Uživatel zdenka_novotna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zdenka_novotna.

Produkty Just, bylinne prirodni a mam dlouholetou zkusenosti pouzivani

kasyma
5. bře 2017

@kacireksro přesně taky chrčíme jak traktor 🙂 do nosu dáváme taky sterimar,ale co zn. to do 2 let kontraindikován, jako že by se neměl do 2 let podávat?

kacireksro
5. bře 2017

me ho sama doktorka nabidla ze ho mam koupitdal jsem to nejak nezkoumala.to chrceni ustoupilo az tim lekem spyropent,sedelo ji to na pruduskach a ten lek pry roztahuje prudusky aby to slo zni ven.kazdopadne to pomohlo

kasyma
5. bře 2017

Právě mě ten Hedelix taky dr. doporučila no zítra tam jdem tak se zeptám zatím totiž moc nezabírá dáváme už týden a zlepšení nevidím

kacireksro
5. bře 2017

@kasyma nam pomohl asi az po 10 dnech

nelina_
5. bře 2017

@kasyma není to u kapiček? ten sirup tam píšou dávkování pro děti od na rození do 1 roku

dagbez
5. bře 2017

Nam dal doktor Sinecod kapky pro 2 mes.miminko. pomohly za cca 3 dny. Do nosu davam Libenar.

janulka91
29. říj 2021

@dagbez dobrý den. Mam takovou otazku. Syn 5 mesicu kasle 5 dni.. Doktor doporucil sinecod, ale tr uz ma kasel vlhky. Tak stale davat sinecod dokud kasel nevymizi nebo dat neco jineho nad odkaslavani. Dekuji