Kašel jen v noci

terezapetrova
11. bře 2018

Dobry večer, syn 6,5 roku kašle každou noc, budí ho to a zároveň i me, protoze vyžaduje abych s nim spala v pokoji. Pres absolutně známky nachlazení nejeví. Zvlhcujeme vzduch (zvlhcovacem), ložní prádlo ma komplet vyprane, vymenene. Už si nevim rady. Neví prosím nekdo co s tim? Dekuji.

sekyrovai
12. bře 2018

Můj syn (14 měsíců) měl úplně to samé. V noci kašel a z něho už i zvracel. A před den nic. Zdravé dítě. Ani rýma ani kašel prostě nic. Dr. ho začala léčit na reflux. Musela jsem mu začít dávat dříve večeři a prášky na lačno. K tomu se pak přidala viróza. To už měl rýmu, kašel i přes den. Nic nepomohlo. Trvalo to dlouho a začal mi zvracet přes den po jídle. Nakonec mu dala Mudr antibiotika a přestalo to.

terezapetrova
autor
12. bře 2018

@hojda to je dobry ze na vsechny typy. 🙂 ja mam docela problem rozpoznávat Suchej a vlhkej kdyz to popisuji v lékárně 🙂

terezapetrova
autor
12. bře 2018

@sekyrovai mymu je už 6,5 roku to snad už reflux nemůže byt nevim nu

terezapetrova
autor
12. bře 2018

@syrinxka @linbrno asi fakt budu s DR konzultov

terezapetrova
autor
12. bře 2018

..Konzultovat

hojda
13. bře 2018

@terezapetrova Kamarádky kluk má reflux i ve škole, prostě mu špatně funguje ta záklapka.

maii
13. bře 2018

@terezapetrova podloz stranu u hlavy knihama ;) Aby lezel s kopce. Vapor rub na hrudnik a nohy a poradne zabalit. Ono se to muze vlect fakt hodne dlouho, dulezity je poslech kvuli vylouceni selestu na pruduskach, astmatu a tak. to vas pak posle na spirometrii, kdyby mela dr pochyb, ale vetsinou to je proste podrazdeni po viroze. S tim nevyspanim pomuze od dr jen silne antitusikum, zklidni mysl i kaslaci reflex, to chce probrat s dr - a jen po vylouceni jinych pricin. Chodte na slunce, at prekonate doznivani zimy🙂 to udela s utahanou psychikou divy, telo dostane silu bojovat.

soleilll
13. bře 2018

@terezapetrova Na tvým místě bych si vyžádala doporučení na plicní a tam nechala syna proměřit, jestli se nejedná o astma.
Měla jsem přesně to samé - každou noc kolem půlnoci nebo 1 hodiny strašný záchvaty kašle, až se mi chtělo zvracet, trvalo to několik měsíců, žádné běžně dostupné léky nepomohly, spíš naopak. Pak jsem jednou vykašlala krev a to mě donutilo jít k praktickému lékaři, u kterého jsem si řekla o žádanku na plicní. Tam mi potvrdili lehké astma a předepsali speciální prášky a inhalátor. Zlepšilo se to doslova hned. Tak snad bude syn brzo v pohodě.

bamak
13. bře 2018

Nejčastější příčiny v tomto věku jsou reflux, nosní mandle a alergie.

zutinka
13. bře 2018

Dat ditku vic pod hlavu.A co zkusit fenistil ci sinecud

sekyrovai
13. bře 2018

@terezapetrova mě se taky u syna nezdál reflux. Spíš mi přišlo že se mu v noci spustili hleny a pak se vyzvracel. Ale dostal helicid a přešlo to. Hlavně že už je v pořádku

calvac
14. bře 2018

@terezapetrova Ahoj,nam presne takhle zacalo astma,urcite bych sla na alergologii. S astmatem se da v pohode existovat. Reste to vcas,u nas se to tahlo,kasel byl v noci sileny,skoncili jsme v nemocnici. Dite se trapi,nevyspi se.

terezapetrova
autor
14. bře 2018

@soleilll @maii dekuju moc holky, dnes u DR Poslechove nic, mame sinupret, aerius a petit drill. Pokud se toho nezbavi jsme už objednání na imuno.

terezapetrova
autor
14. bře 2018

@zutinka už dávám aerius

terezapetrova
autor
14. bře 2018

@sekyrovai si proste říkám, ze kdyz reflux neměl ani jako miminko tak by mi to přišlo divny ve školním veku ale možná se pletu

terezapetrova
autor
14. bře 2018

@calvac to me jasny, ze se trápí a nevyspi stejne jak ja

calvac
15. bře 2018

@terezapetrova my jsme taky vzdy poslechove ok,petit drill jsme meli a aerius taky,je dobre,ze jste uz objednani,drzim noc palce

terezapetrova
autor
15. bře 2018

@calvac děkujeme 😻 Na dnešek jak zázrakem nekaslal vubec

terezapetrova
autor
15. bře 2018

@calvac ten petit drill se ti zdál jak prosím? Pro me je to úplná novinka 🙂

terezapetrova
autor
15. bře 2018

@calvac jak staré mas si mela dítko kdyz jste mely tyhle problemy prosím?

calvac
15. bře 2018

@terezapetrova petit drill je novinka,u nas ale nepomohl. Muj syn mel 3roky,kdyz zacal mit tyto problemy,do 3 let stoprocentne zdravy, od tech 3 let lehke astma. Nedusi se,nepiska,na poslech vzdy cisty, foukame spreje. Mimo jine detem s astmatem nezabiraji na kasel bezne leky ani sirupy. Kdyz kasle syn,vzdy bere Pleumolysin nebo Codein. Bohuzel.

calvac
15. bře 2018

@terezapetrova jinak ted ma syn 7,5 let.

bamak
15. bře 2018

@terezapetrova Tak a teď babo raď 😀....zabral aerius ? (alergie?), nebo petit drill? (suchý vzduch, možná by pomohl i na ten reflux 🙂 ), nebo sinupred (zadní rýma, reflux, alergie, poinfekční kašel 😀 😀 😀)......před imunologii vysaď minimálně ten aerius-ať nejsou zkreslené testy. Pokud budeš později léky vysazevat tak postupně, pomalu cca po 3 dnech, kdyby se kašel vrátil, ať víš, co zabírá.