Každé oko inej farby, stretli ste sa s tým?

cta
5. kvě 2013

Ahoj dievčence kedže nepoznám nikoho s okolia kto by mal tento problém preto sa obraciam na Vás. Mojej tete sa narodil pred 4 rokmi synček. Prednedávnom sme si všimli, že chlapec ma jedno okolo tmavomodre a druhe take neviem ako to opísať ale je menej modré skôr taký svetlomodré. Stretli ste sa s tým už niektorá? Je to nejaká chyba oka? malému totiž teraz diagnostikovali zhoršený zrak a keď sa teta na to pýtala očnej lekárky odbila ju, že si to namýšla a že je hysterická tak neviem či to nechať tak alebo sa obrátiť na iného očného?

naomi6
5. kvě 2013

@cta Ahoj, já znám 2 dospělé holky, které mají každé oko jinak barevné. Konkrétně obě mají jedno modré a druhé hnědé. Může se to stát a nemá to souvislost s žádnou oční vadou, i když jedna z nich nosí brýle na dálku, ale to je běžná oční vada, kterou mám i já. Takže bych se toho vůbec nebála. Je to taková zvláštnost, třeba se mu to ještě časem dovybarví. 😉

veruska007
6. kvě 2013

Nemusí to být žádný zdravotní problém. Měla jsem spolužáka, který měl výrazně každé oko jiné. A mně, i když jsem dospělá, se neustále mění barva očí (mezi hnědou a zelenou), takže sem tam mám v nějaké mezifázi taky jedno oko zelené a druhé hnědé 😉. Ale moc lidí si toho nevšimne, spíš jen děti nebo manžel.

helcenka
6. kvě 2013

Manžel mojí kamarádky má jedno oko modré a druhé světle hnědé. Žádné potíže se zrakem nemá. Barva oka s viděním nesouvisí.

kali.kal
19. čer 2013

Kamrádka má taky každé oko jiné a nemá žádný problém. A jeden známý má dokonce jedno oko napůl modré a hnědé a taky bez problémů.

luthien.k
20. čer 2013

Mít každé oko jiné může i dokonce báječně vypadat 🙂 https://www.google.cz/search?gs_rn=17&gs_ri=psy...