Syn má horečky a nepije. Kdy jet na pohotovost?

andelovalucyy
13. únor 2020

Chtěla bych se zeptat, kdy je ten správný čas jet na pohotovost?
Syn 6 měsíců má už 24 hodin horečky 39-39,5 nechce jíst a tak 3x si loknul čaje (za celý den) přičemž normálně vypije láhev až dvě. Pořád spinká nebo pláče, vůbec si nehraje, neleze za hračkama ani za sestrou, normálně je hodně akční. Když jsem volala lékařce, říkala ať dám na horečku čípek (usoudila, že chytil nějakou virozu od sestry, která měla teploty před týdnem.) Jenže když podám nurofenový čípek, teplota klesne na 38 ale za hodinu nanovo ke 40.Chtěla jsem koupit paralen, ale má prý výpadek na trhu. Mám čekat do rána k lékařce nebo jet na pohotovost a nebo vůbec neplašit? :/

astyna88
14. únor 2020

Spis to vypada na bakterialni infekci,kdyz nurofen nezabral. Rozhodne jdi k pediatrovi.

drakenn
14. únor 2020

@martt tak teplota je doprovod nemoci. Takže u tak malého prcka je důležitý poslech - srdce, plíce. Dr může vzít crp a moč.. a rovnou nasadí lecbu, ne jen snižování teploty. u staršího dítěte bych si to lajzla, ale u půlročního ne..

orisek56
14. únor 2020

@astyna88 to neni vzdy tak uplne pravda.

duluxka
14. únor 2020

Docela by mě zajímalo jak se maminka rozhodla...

astyna88
14. únor 2020

@orisek56

Za me praxe s dvema detmi....dam jeden den cipky a kdyz nezaberou,jdu na pediatrii. Vezmou krev na crp a angina jak vysita.

slunea
14. únor 2020

@astyna88 nesrazitelnými 39 teplotami se u nás projevovala sesta nemoc. V tomhle veku je to i docela pravdepodobne.

astyna88
14. únor 2020

@slunea

A ta se vyleci nurofenem? Ja ji neznam....jen u sebe a syna vim,ze kdyz nezabere paracetamol,tak to bude spis bakterialni infekce a to tim nevylecim. A angina je mrcha, takze co nejdrive antibiotika. Ale.treba uz zakladatelka ma.dite zdrave a nebo nekam zasla a vi....

neomenia
14. únor 2020

@astyna88 sesta nemoc, neboli roseola infantum, neboli exanthema subitum je velmi časté, VIROVÉ onemocnění, postihující malé kojence a batolata. Projevuje se 3 dny vysokými horečkami až 40 st., 4. den se vyseje drobná růžová vyrážka na trupu. Tím nemoc končí, léčí se srážením teploty, odchází sama bez následků. Denní chleba pediatru... V případě pochybnosti vyšetření moči a crp neni od věci. Ale tato nemoc je nejčastější příčinou náhlých, vysokých horeček u mimin, častější, než bakteriální infekce ( i když ty samozřejmě se take vyskytují).

martaskaaa
14. únor 2020

Holky, můj syn to měl taky asi na půl roce, volala jsem k Dr, že teplotu srazim vždycky jen na chvíli, druhy den to samy, třetí den jsem volala znova a prý, žes ním stejně nic neudělají, když mu nic jiného není, ale že když bude mít i čtvrtý den vysoké horečky, tak mám teprve přijet. No do rána se osypal, takze měl pátou/šestou nemoc. Nikam jsem tedy po celou dobu s ním k Dr ani pohotovost nejela.
Teď v pondělí/úterý měl taky 39-40 a ve středu se osypal jen lehce na břichu a zadech. Takže zas to samé..také jsem s ním hned nikam nejela.
Ale pil vodu a kojil se, takže dehydratovaný nebyl.

kuttu
14. únor 2020

Taky jsem pri horečce k doktorce nejela,pockala jsem 2 dny,3 den uz byla teploty nižší a 4.den jako kdyz utne...taky bych vsazela na 6.nemoc,dcera mela horecky i u zubů...jenom pila MM a vodu hsem ji davala stříkačkou

lysenka
14. únor 2020

Syn měl v šesti měsících den takovéto teploty, nechtěl pít a jíst, jela jsem k dr. na crp. CRP měl 178, hned do nemocnice. Tam po nakojení už jen blinkal hustou pěnu, crp 225. Ihned kapačky, atb. Silný zánět ledvin, který se mohutně rozvinul do 24 hodin. Dr. na dětském tvrdil, že je dobře že jsme jeli k doktorovi i odpoledne, že ráno už by mohl s takto vysokým crp mít sepsi a skončil by na jipce. Takže s takto malým miminkem z mé zkušenosti jet hned! Pokud je vysoká teplota, co nejde moc srazit a nejsou jiné očividné příznaky, nečekala bych.

lysenka
14. únor 2020

Dcera měla také vysoké teploty bez příznaků ve dvou letech. Druhý den jsem raději šla na krev a crp nízké. Byla to jen šestá nemoc. Ale ona už aspoň uměla popsat, co jí trápí. A stejně jsem k dr. šla. Je to případ od případu, ale na crp raději vždy skočím.

eithelwing
14. únor 2020

U dcery, která už má přes 2 roky, vyčkám. U takto malého miminka bych moc nečekala.
Za nás doporučuji nurofen a vlažnou koupel. Pozor ale na prostydnutí.
Jinak co se týká srážení horečky, ono ani není žádoucí aby to kleslo až na 36,... Tělo bojuje, jen horečka nad 39 je vysilující, obzvlášť pro miminko.

mourovatakocka
14. únor 2020

@andelovalucyy Tak jak to s vámi vypadá? 🍀

drep
14. únor 2020

Moje dcera měla horečky ke 40 taky asi v půl roce, srazit šly jen částečně, neměla žádné příznaky, kojila se a pila čaj, vyčkala jsem tři dny a pak šla k pediatrovi. Crp nízké, druhý den se vysela a bylo jasno.

makronka222
14. únor 2020

Ja se bojim meningokoka jak cert krize. Nenechala bych dite takhle dlouho trpet. Jed hned
Nemluve o jinych zanetech a selhani cehokoliv. Kdo necha dite 3 dny s 39horeckou a teprve 4. den jde k doktorovi, je jen hazarder, kterymu to vyslo

orisek56
14. únor 2020

@astyna88 no a ja mam opacnou zkusenost. Obe 6 nemoc a obe stejny prubej a take sirupy ani cipky nezabirali.... A 6 nemoc je viroveho puvodu.

orisek56
14. únor 2020

Dle popisu zakladatelky bych skoro sazela na tu 6 nemoc, viz muj prispevek vys. Oboje jsme si vyzrali v nemocnici i kdyz doma bychom to asi taky zvladli. Ale u nas prave zacla nespecificky kvuli te vystouple fontanele. Pro tu nas tam taky prijimali, kvuli vysetrenim. To ze se z toho vyklubala 6 nemoc bylo jasny az pak.

martt
14. únor 2020

@makronka222 Tím pádem jsou hazardeři doktoři. Se starším synem, kdyz byl malý tak cca od 5mesice do 9 měsíce jsem sním byla 4× na pohotovosti s tím že má víc jak 1 dem teplotu 39.8 a ze mu neklesá. Nikdy ho pořádně nevysetrili a řekli, že pokud mu teplota neklesne do dvou dnů máme teprve přijít. Maximálně poradili co mu mám dát na teplotu. A vždy tam byl jiný doktor. Takže teď u druhého, když mu vylitnou teploty a pije čekám ty 2-3 dny. Protoze z mých zkušeností stejně s ním nic dělat nebudou. Každopádně pokud jde jen o teplotu a není k tomu něco ještě jiného.

gabtom11
15. únor 2020

Synovi byl mesic kdyz mel 39.5 teplotu. Volala jsem 155 zda muzu davat paralen a nutofen na stridacku a pani na dispecinku poslala sanitku a jeli jsme okamzite na pohotovost. Udelali crp test a 5 dni jsme zustali na jipu na atb.
Neriskujte a jedte hned.