Kdy u 9týd. miminka podávat čípky na sražení teploty?

kosarovapavla
17. kvě 2014

Zdravím,
dcera má 37,8 C, je jí 9 týdnů. Kdy mám podat čípek (Nurofen) na sražení teploty? Kdy raději odjet na pohotovost? (Ve ČT jsme byly na prvním očkování Hexavakcíny, po očkování vše ok. Nejspíš bohužel, ale chytila od druhého mimina (kašlajícího) kašel, protože v PA ráno se to začalo projevovat. Od PA tedy podávám sirup Prospan.)
Děkuji Vám Všem za rady!!

lv
17. kvě 2014

Horečku srážet az po 38,5 po odečtu, do te doby jen dat pit nebo častěji kojit, vyvetrat nezakryt..

milmic
17. kvě 2014

Já popravdě horečku moc nesrážím. Tělo bojuje s infekcí a potřebuje horečku, aby se uzdravilo. Potřebuje se nastartovat imunita, vyrobit horečku a uzdravit tělo, zničit bacil. Když ji srazíš, nemůže bojovat s nemocí. 🙂
Nedávno měl syn 39,6 a to už jsem srazit šla, ale spíš proto, že jsem to psychicky nevydržela já. Nakonec lék nepřijal, horečku měl dál a ráno mu bylo o dost lépe.
Možná bych zkusila nejprve nefarma způsoby boje s horečkou, ale až s horečkou, ne se zvýšenou teplotou. 😉

zickemartina
17. kvě 2014

srazet horecku - 38,5 predtim ne - panadol nebo nurofen srazi horecku na teplotu - a teplota je prirozeny boj organismu jak zabit bacili
jo a jsou i homeopatika na teplotu nam docela pomohli

speedygon
18. kvě 2014

Když jsme u těch čípků-dle info na krabičce(v letáku) sem zjistila, že čípky Nurofen jsou až od 12kg. Proč, když je tam stejné množství účinné látky jako v sirupu, který miminka mohou???

anina32
18. kvě 2014

Souhlasím s ostatními, začít srážet až při horečce nad 38,5. Při měření v konečníku je teplota o 0,5 stupně nižšší než ukazuje teploměr. @speedygon účinné látky se z čípku lépe vstřebávají než ze sirupu, proto je čípek nurofen až od 12ti kg. Pro děti s nižší váhou lze použít čípky Paralenové, nebo použít jen část čípku, např.polovinu, to ale raději po poradě s lékařem.