Kdy vymizela u dětí alergie na BKM/kakao?

kar.la
17. kvě 2009

Milé maminky, zajímalo by mě, do kdy u vašich dětí přetrvávala arergie na BKM?
Většinou jsem všude četla, že do 2 let se upraví, bohužel u Adélky se mi zdá, že je zhoršení 😔
A to jí budou 2 roky v červnu.

Také by mě zajímala vaše zkušenost s nesnášenlivostí čokolády. Upraví se to časem?

Jak u mléka tak u čokolády má stejné reakce - ekzém, červené až krvavé fleky 😔

koule
18. kvě 2009

Ahoj Karlo,
taky by mě to zajímalo, před měsícem nám byla zjištěna slabá alergie na BKM(15měsíců), všude slyším, že po druhém roce se to zlepší nebo úplně vymizí. Já taky když jí dám jenom nepatrný kousek nečeho co obsahuje BKM, tak se okamžitě objeví ty flíčky,jak popisuješ ty...pak zase zmizí a objeví jen, když se jí dostane do papuly něco co tu bíkoviny obsahuje. Zkušenost s alergií na čokoládu nemám, teda aspon si to myslím, zatím to nevypadá.
Tak se tu najde někdo, kdo nám písne, že jim alergie úplně vymizela, já bych si to teda hrozně přála, aby jsme se jí zbavila

cazadora
18. kvě 2009

holky tak natálce jí zjistili cca kolem půl roka, kolem roka začala mizet, ale všichni mluvili o hranici tří let. Teď někdy by jsme měli jít na kontrolu tak uvidíme jestli už zmizela uplně, prjmy už nemá tak to nepoznám.

pavlinka3
18. kvě 2009

holky my jsme zatím objednaní na alergo.....já si myslím, že máme taky alergii na BKM.....když jsem malýmu chtěla dávat v půl roce kaše na noc (do té doby byl jen kojený a začali jsme se zeleninovýma příkrmama) no a osypal se nebo jak bych to napsala....prostě kolem pusinky a na tvářích a na krku měl takové různě velké růžové až rudé fleky, které se objevily hned po pár lžičkách té kaše (moc jí stejně nejedl).....a prostě jogurty ani sýry do něj nedostanu, tak mám pocit, že by to mohla být ta bkm a řekla bych, že tedy se mu to zatím nelepší, tak uvidíme, co nám řeknou na alergu 😔

amina
20. kvě 2009

Já mám info, že alergie na BKM má vymizet nejdříve kolem třetího roku. Alespoň nám to bylo řečeno s tím, že pak budou znovu udělány testy a proběhne zatěžovací období....Teď jsme na dietě.
U nás se opravdu ošklivě projevila alergie po podání UM - nejen flíčky, ale i dušnost, brrrr.
Jako nevím, ale tak nesnášenlivost čokolády může mít spojitost samozřejmě s alergií na BKM, ono je to mléko nebo jeho složka skoro všude, ani by člověk neřekl, kam všude mléko v jakékoli podobě výrobci nacpou...

kar.la
autor
20. kvě 2009

Díky holky, tak budu doufat, že nám to do 3. narozenin taky vymizí 😅

momonka
22. kvě 2009

holky, nám alergie na BKM zjištěna v půl roce, kdy jsme museli na transfúzi těžká anémie. Od té doby bezmléčná, bezvaječná dieta do 2let. Pak expoziční test s Nutrilon HA, ten jsme měli do dubna a teď už Nutrilon normální a i jogurty zkouším. Prozatím v pohodě. Bezvaječná a bez ryb ještě do 3let. Čokoládu jsem nezkoušela, většinou je to alergen.
Mezi druhým a třetím by měla alergie vymizet

josefpepan
14. kvě 2010

Moje dcera měla alerigi na cizorodé bílkoviny ( kravské mléko), kakao a to se projevovalo atopickým ekzémem (u některých je to zase astma). Trpěla tím od narození. Nikdy jsme s ní nešli na alergologii a to z důvodů, že není pokusný králík kožařů. Zašli jsme tedy na imunologii kde ji ze slin vytvořili nejdříve transfér a potom vakcínu. Po půl roce se vše vytratilo a dodnes má z 95 % absolutní klid.