Kdy vymizi potravinova alergie?

poah
4. zář 2018

Vymizela vam nebo vasim detem potrav.alergie? Nemyslim lepek,ale hodne silna alergie na jine jidlo. Podle toho,co jsem cetla muze vekem zmizet nebo prejit v alergii na jine jidlo,tak by me zajimaly skutecne situace. Vim,ze je to individualni,ale hledam aspon nejakou nadeji,ze se toho zbavi.

priefi
4. zář 2018

@poah aha, nam na alergo rekli, ze potraviny nevedou. Na gastru zkousi jen to, co jsme zkusili zavest a nedopadlo to

leneee
4. zář 2018

@poah hezky den,tema mne zajima-hackujimse. Dcera od 2,5 let alergie na orechy,banan a tento rok jeste pyly. Vzdy desne otece kolem oci a na sliznicich. Ve skolce u nas to “pry” hlidaji,ale pravidelne dostavam domu na poobedovou svacinku orechove monte nebo susenky,tak neverim,ze by ji to nedali kdyz by tam na svacu zustavala. Davate detem do skolky i leky na alergii - pro pripad ze by...? Jinak dle alternativni mediciny je mozne alergen vyeliminovat jeho castym podavanim v malinkych davkach-ale kdo z nas by si to u takovych reakci troufl ze... Pripadne pak funguje i cilena lekarsky podavana imunoterapie na stejnem principu (nemate nekdo vyzkouseno zda se to dela i u potravinove alergie ...?)

poah
autor
4. zář 2018

@leneee ano,leky jsem jim dala hned vcera-prvni den, fenistil a cipky.Ja jim verim,ze uz to pohlidaji,vcera mu daly lusteninovou poolivku a kdyz videly,co to s nim udelalo(1lzice),tak byly fakt hodne vydeseny.Jsme domluveni tak,ze jim vzdy napisu na cely tyden ktere svaciny a obedy muze a ktere budu nosit z domu. Jinak ten alternativni pristup si fakt neumim predstavit,kdyz mi opuchne z pul kavove lzicky,kolik bych mu toho mela uz davat? 1 zrnko cocky?

vendelinka08
4. zář 2018

@leneee myslim ze to se dela u pylu a ne u potravin...manzel nemuze zadnou davku..i kdyz jsou stopove prvky..okamzite citi jak ho svedi patro a jak otika...a to jsou jen stopy arasidu...cocky se ani nedotkne. Syn nastesti nema tak silnou reakci..ale radeji mu to nedavam...bohuzel hrasek miluje..ale nemuze. Vareny mu nevadi..nesmi byt cerstvy.

priefi
4. zář 2018

@vendelinka08 tato alternativa je nebezpecna, presne jak pises. V Anglii par let zpet divka zemrela diky tomu, ze dostala pusu od nekoho, co jedl arasidy a to nebyl francouzak, ale klasicka pusa

vendelinka08
4. zář 2018

@priefi jinak..vsechny testy na potraviny nam delali na alergologii...donesla jsem si i cerstve ovoce a zeleninu..u kterych jsem mela podezreni...jahody..paprika..rajce...a jine...vzali vzorek a dali na kuzi...ostatni alergeny..jako mouka..vajicka atd tam maji.

rubika
4. zář 2018

@poah Me zrovna vedouci stravovani odmitla cokoliv resit, ze nemaji kapacitu, kucharky, hrnce na to aby hlidaly a zajistili ze maly nebude mit v jidle stopy vajec ci mleka. Tak jsem mu musela nosit komplet vse, vcetne svacinek z domu...

petrasipkova1
4. zář 2018

to je mi líto, dcera měla ABKM, pšenice, žito, ječmen, bílek, žloutek. Mléko a obiloviny vymizeli nějak okolo 2.roku.Včera volala mudra s výsledky aktuálních testů a bílek klesl z hodnoty 13,8 na 3 , takže prý jí zkusí vajíčko dát sníst a uvidíme, tak jsem zvědavá ....

Jinak luštěniny doma nejíme skoro vůbec, až na kuličky cizrny, dcera to nepozře, že jí to škrabe v krku, až to rozvařim , rozmixuju, přepasíruju, prostě smůla, nejí to.

poah
autor
5. zář 2018

@rubika tak to je chapu,ja si myslim,ze to opravdu neni v jejich silach,u nas vari 500 obedu (i pro zs), takze neocekavam,ze tam budou smrdlit 1 obed zvlast.Treba bezlepkovou stravu nabizi,ale ta je uz dost bezna. Ja jsem rada,ze mu muzu nosit vlastni obedy,nekde neumoznuji ani to a ohani se hygienou,coz je blbost.

barchen
5. zář 2018

@poah Proč si myslíte, že když se ohání hygienou, tak je to blbost? Pokud se jedná o akreditované pracoviště (MŠ) se státními i obecními příspěvky, tak musí dodržovat vyhlášky všech možných institucí. Hygiena, hasiči, stavební úřad, pravidelné kontroly z inspekce... To je stejné jako očkování, když vyhláška nařizuje "řádně očkované dítě", stejně tak vyhláška nařizuje vařit pouze ve vyhrazených prostorách, ve vyhrazeném nádobí, kuchyně se musí pravidelně malovat a dezinfikovat nebo to ani snad nikdo neví ale určitou dobu se musí uchovávat vzorky vařeného jídla pro případnou kontrolu, atd... Pokud je ředitelka v některých věcech benevolentnější, tak je to hezké i příjemné zjištění ale v případě problémů, má ten problém ona. V mnohých školkách nepovolují přinést ani k narozením vlastní pečené dobroty, právě z důvodu hygieny. (osobně s tím ale souhlasím, jsem kuchař a vystudovaný potravinář a s hygienou to občas i v domácnostech i veřejných zařízeních je hodně na "štíru".). Máma je ředitelka, občas jí pomůžu s přípravou různých dokumentů, tak vidím, co všechno se smí a co ne.

poah
autor
5. zář 2018

@barchen je neco jineho,kdyz bych davala moje jidlo cizim detem.Ale co se tyce donaseni jidla pro me dite,tak je opet napsany blbe zakon,ze ani hlavni hygienik CR neni schopen rict,zda se to smi nebo ne,takze si to kazda skola vyklada po svem. Tak jsem se to aspon docetla z rozhovoru s nim.A fakt nevidim duvod,kdyz mu to donesu v uzavrene krabicce,tam to daji do lednice a zvlast ohreji v mikrovlnce,jak by mohl kontaminovat jidlo tech ostatnich.

barchen
5. zář 2018

@poah Tady se tluče vyhláška (školský zákon) a antidiskriminační zákon, neřekla bych, že zákon je napsaný blbě. Pár rodičů to řešilo s ombudsmankou ale vždy se to rozhodlo pouze pro konkrétní případ, ne jako celkové doporučení. Problém je ten, že školka musí mít druhou mikrovlnku aby to ohřála za podmínky, že se u nich vaří a jídlo se nedováží. A ještě větší problém je ten, že pokud by Vaše jídlo nebylo úplně ok (byť z jakéhokoliv důvodu), syn by měl problémy anebo třeba i jiné děti, jelikož Vy doma neskladujete vzorky, které můžete doložit hygieně na kontrolu a pokud by to nebylo jídlem konzumovaným ve školce, tak jiní rodiče by mohl dělat problémy Vám. Nebude to úplně běžné, spíš trochu extrém ale dnešní rodiče čekají od školky věci, které překračují vyhlášky a pak je problém na světě. Je i vstřícný personál ale jen do té doby, že "podáte prst a přijdete o celou ruku". Pak mají smůlu všichni. Je to o domluvě a slušnosti.