Když dcera pláče, někdy se nemůže nadechnout a modrá

presticanda
10. říj 2013

Ahojky vsem.Chtela jsem se poradit. Nejsem si jista jestli to sem primo patri,ale uz nekolikrat kdyz mi dcera zacala plakat tak se nemohla nadechnout a zacala modrat nez jsme ja tzv.naklepali zpet.Prosi vas mate stim nektera zkusenosti? Muzete mi poradit prosim? Dekuji moc

lucieandrlova
11. říj 2013

A jak je dcera stará? Nám to dcera dělala chvilku jako miminko. Když se jí něco nelíbilo, tak začala brečet a když nebylo po jejím, tak to stupňovala, až začala lapat po dechu a modrat. Pomohlo jen rychle ji uklidnit, aby přestala brečet. Snažili jsme se jí pokud možno nerozčilovat... (jezdit autem jen nejnutněji, nenechat ji vybrečet samotnou v pokoji apod.)
Později to ustoupilo samo a teď občas, když to udělá, tak se sama lekne, co se děje a přestane řvát...
Jinak v časopise maminka byl článek o dětech, které u toho dokonce "vypnou", jsou na chvilku bezvládné a pak zase nastartují. Prý se jim nic u toho nestane, ale jestli to je Váš případ, těžko říct. Zkuste se poradit s pediatrem.

handm
11. říj 2013

@presticanda Ahoj, dcera mi to dělá taky, nejde tedy až do modra, ale dr mni říkala, že to je tzv afektivní pláč... a poradila mi fouknout ji do obličeje, klidně i několikrát. Nám to pomáhá, vždycky se hned "chytne"...

presticanda
autor
11. říj 2013

Ahoj dekuji za nazory. Ona to dela vetsinou v nastvanosti. Nekdo mi radil pod studenou vodu nekdo zakricet ze se musi leknout. Do bezvladna nejde to bych asi nedala. S pediatrem se poradim jen jsem z toho vzdy v soku. 🙂

presticanda
autor
11. říj 2013

@lucieandrlova Dceri je 15mesicu a uz to dela asi 4dny.

lv
11. říj 2013

dcerka to dělá od narození, do dnes..ano, je to afektivní pláč, kdy prostě má z toho pláče tak stáhlou bránici, že se nemůže sama nadechnout, pomáhá fouknout do obličeje, jakoby do pusinky - lekne se a začne dýchat....někdy trošku promodrává, já jsem už v klidu, ale okolí chytá paniku - jednou to udělala, když ji chovala má sestra a ta šílela..

lucieandrlova
11. říj 2013

@presticanda ještě jsem si vzpomněla, že nám tehdy poradila pediatrička, aby přestala křičet např. vejít doma do tmavé místnosti nebo ji trochu cáknout vodu do obličeje nebo jinak upoutat její pozornost. Ale větší děti už jsou mazanější, u miminek to je jednodušší...

mili00
11. říj 2013

jo, můj malý to dělal cca od narozewní do 1 roku, stačí fouknout do pusiny trochu a měl by se nadechnout.

presticanda
autor
11. říj 2013

Holky dekuju moc jsem rada ze na to nejsem sama.Ted jsem mluvila s pediatrickou a ta mi rikala to same co vy 🙂 Dekuju mockrat./Porad se mi motala hlavou myslenka co budu delat kdyz se mi ji nepovede tzv:nahodit. Ale uz jsem trosku v klidu dekuju moc.

lucieandrlova
12. říj 2013

@presticanda hlavně to chce být v klidu a nestresovat ani dítě ani sebe! Děti nás potřebují a my mámy musíme být OK, abychom jim mohly pomoci. Ty pocity, co by se stalo, kdyby... Moc dobře znám. Malá měla reflux a dávila se 3 x do hodiny a vždycky, když jsem viděla to malé miminko, jak bezradně vykulí oči a lapá po dechu, "krve by se ve mně nedořezal"... Brečela jsem pokaždé, když šel manžel do práce, že s ní nechci zůstat sama, nezamykala jsem, abych když tak mohla vyběhnout na chodbu a volat na sousedy... Ale takhle ve stresu se žít nedá... Je potřeba brát to z té "lepší" stránky - jsou i horší nemoci jako třeba epileptické záchvaty a taky maminky bojují... Takže hlavně klid! A už jsem to tu jednou psala, ale jedna dula mi dala psychologickou radu: "Maminko, myslete na to, že ty děti se rodí, aby přežily, ne aby umíraly, proto bojují a to je také podstata nového života". Snažím se na to myslet. Tak ať se to jen zlepšuje!

leni78
12. říj 2013

@presticanda Asi to bude chtít prohlídku u dr. Každopádně se snažte zabránit každému pláči. Ja se snažím zabránit u malého taky a u nás to jde, skoro nebreci.

presticanda
autor
12. říj 2013

@lucieandrlova Dekuju moc za podporu.Snazim se zabranit HYSTERAKU a docela to vychazi. Ten reflux je mazec. Ta psychologicka rada je krasna dekuju 🙂

presticanda
autor
12. říj 2013

@leni78 Dobry den na te prohlidce jsme byli a vse je v poradku.

leni78
12. říj 2013

@presticanda Tak v tom případě je to velmi silný pláč, kdyz modrá. Snažila bych se zabránit každému pláči, však z toho brzy vyroste 🙂