Když profouknu rektální trubičku, můžu ji zas zavést?

ziggya
25. črc 2014

Ahoj, ptám se zkušených maminek které používaly rektální trubičku. Malá trpí hodně na prdíky a ikdyž se cvičením a masáží i ve spánku dokáže vyprdět a vykakat přesto hodně pláče v křečích. Proto přejdu na trubičku. Krásně přes ní jdou prdy i stolice, až do chvíle kdy se ucpe. Pak musím trubičku už vyndat, což je škoda. Bojím se ale zavést ji znovu abych tím nepoškodila konečník. Vím že v sobě má toho vzduchu určitě víc, protože sice usne ale pořád tlačí až jí to zas vzbudí. Používám jí asi čtvrtý den tak 2x denně. Myslíte že ji během jedné procedůry 😅 mohu zavést víckrát? Doktorka má dovču tak se ptám vás 😀 Díky

samasa
25. črc 2014

já myslím že uplne v pohode... ja ji zavádela i nekolikrát... ale pozor...at se nenaučí kakat jenom pres trubičku..

antarres
25. črc 2014

Určitě bez problému 🙂, jen musíte opatrně. 🙂 Je to pro děti určitě úleva. Oběma holkám pomáhala rourka a zároveň kakají už obě samy. 🙂

gellerka
25. črc 2014

Malá měla ze začátku taky potíže a rourku jme používali - někdy i 3x denně a některé dny vůbec. Doktorka mi říkala, že se toho bát nemusím, že ona ji na svého syna používala i 7x denně a nikdy nebyl problém. U nás teda problém po pár týdnech zmizel, velmi pomohly laktobacily/probiotika (biogaia nebo biopron), používali jsme od druhého týdne.
A rektální rourku jsme během procedury zavedli několikrát.

mrsblack
25. črc 2014

Určitě můžeš zavést znovu, já jsem profukovala během jedné "akce" i vícekrát. 😉

tifanyt
25. črc 2014

Já také musela profouknout častěji. Nebo bych spíš řekla-každou chvilku 🙂
Zaváděla jsem jí v tom nejhorším období - což bylo asi 14 dní každý večer před spaním. Sem tam jsem vynechala a dávala třeba obden, ale to byla pak prořvaná noc.
Když to nejhorší pominulo, tak i tak bylo zapotřebí třeba 1x za týden tu trubičku použít, abychom se všichni tak nějak vyspali a nabrali nové síly na další týden.

Dcera tedy měla problém hlavně s kakáním. Třeba 10dní nekakala. Doktor mi tvrdil, že u plně kojených to je ještě běžné a snad ještě do 14dnů v normě, ale malá se neustále kroutila, plakala-nebo tedy řvala bolestí. Dr. tvrdil, že ucpaná není, ale když jsem pak třeba po týdnu použila rourku nebo teploměr, tak by se za množství nestyděl dospělý člověk.
Takže jsme pak používali právě i teploměr a přes ten to šlo krásně.
Syn měl problémy podobné, i když né už tak zlé. A také pomáhal teploměr nebo rourka.

radushka1
25. črc 2014

Malá do 3 měsíců kakala jen přes ni, ne že by nebyla schopná tlačit, ale muselo se jí pomoci, pak ze dne na den šup a šlo to samo. Jinak trubičku normálně propláchni vodou a něčím namaž, ať to jde do zadečku líp, pokud nezavádíš hluboko, je vše oki.

nae
25. črc 2014

Jasné, bez problémov. Keď sa bojíš, že by si mohla poškodiť konečník, tak ju na konci vždy namaž, pojde to jednoduchšie.

laky_m
25. črc 2014

Jestli tolik trpí na prdíky určitě bych investovala do těch laktobacilů. My máme Bio Gaia, používáme měsíc a po prdech se slehla zem :D opravdu je to malý zázrak. Sice jsou dražší (cca 500 Kč), ale za tu úlevu to stojí. Malá se taky dřív kroutila v křečích, tlačila o sto šest a nic. Po laktobacilech se jí to krásně upravilo. Jo a taky nechat po kojení odříhnout, aby vyšel vzduch ven 🙂

01veverka
25. črc 2014

já zaváděla opakovaně a i 10x denně a to jsme používali kapky, probiotika, masáže, nahřívali bříško a stejně to nepomohlo a rourku jsem zaváděla kam až mě to pustilo, takže mi koukal třeba jen centimetr, takže bych se nebála 🙂

kachidlo
25. črc 2014

Nám nepomohlo nic krom rourky. Večer co večer jsem to nevydržela a trápení ukončila s rourkou. malý se prostě bez ní nevyprděl a nevykadil. Trvalo to 9 měsíců, než se začal pořádně hýbat, sedět. To jsem ho šoupla na nočník a jak se mu roztáhla prdka tak kadil sám. Lezl, koulel se, vše se zlepšilo. Rourek jsem měla několik. Profukovala jsem. malý byl tak utrápený, že nějaký hovňous v puse mně rozhodně nerozhodil. Dost lidí mně varovalo, že si na to zvykne a nenaučí se kakat a já se kvůli tomu trápila. Jenže nikdy jsem neslyšela, že by si na to opravdu nějaké dítě zvyklo. Malý prdí, kadí a žádnou asistenci nepotřebuje.Nebát se, namazat zadek něčím klouzavým. Bepanthenem, Rybilkou, Niveou na zadek....rourka sama zajede kam až to půjde. Za tu úlevu miminka to stojí. Je to rychlé . Kapky ani zahřívání nepomohlo. ještě tak ulevilo od bolavého bříška nošení v klubíčku a nebo usazení do autosedačky.

kaccaa
28. črc 2014

Ahojte, takovy hloupy dotaz. Jak tedy udrzujete rourku po pouziti, jde nejak vyplachovat nebo profukujete ci jak?