KENDAMIL 1 - kdo používá?

laja64
21. pro 2018

Zdravím Vás, za pár dní bude dcerce 8 týdnů. Od zacatku krmime Kendamilem. Stolice byla ,,michane vajicka" , sem tam tužší ale pořád žlutá. Den před 6tydenni prohlídkou byla stolice zluto-zelena a řídší. Řekla jsem to na prohlídce doktorce, říkala, že se to pořád ve střevech mění, at koupím probiotika. Koupila jsem kapky BioGaia. Když jsem dávala asi 3 den, stolice byla skoro zelená a úplně řídká, až vodnatá.

michalelka
21. pro 2018

Při krmení UM zbarvuje stolici do zelené barvy obsah železa.. pokud je jinak v klidu, neřešila bych to.

laja64
autor
21. pro 2018

Samozřejmě jsem procitala diskuze. Někomu BioGaia způsobily zelenou vodnatou stolici a pomohly až pak prikrmy od 4měsíce. Někomu BioGaia zabraly až za 14 dní. Někomu Kendamil způsobil zelenou řídkou stolici-jelikoz je z plnotučného mléka a do všech UM se přidává železo a to stolici zabarvuje. Plánuju dávat teda BioGaia do konce roku a pokud se to nezlepší, zajít k doktorce at dá stolici raději na rozbor. Jinak malou nic netrápí. Dávám cucnout i fenyklový caj, prdí krasne, spi taky dobre, bříško evidentně vůbec nebolí. Má někdo nějakou zkušenost s necim podobným?

laja64
autor
21. pro 2018

@michalelka ale že to pár týdnů měla žluté a pak najednou zelené, a ano, jinak je právě úplně v klidu 😊

plytvani
22. pro 2018

@laja64 taky používám Kendamil 1, malemu jsou 3 tydny a do ted jsem ken dokrmovala. Ted je uz 2 dny jen na UM a zatim je taky stolice žlutá.

plytvani
22. pro 2018

@laja64 zelenou ridkou měl syn ve chvíli, kdy jsem.jen kojila a mlíko nestačilo... byla to tzv.hladova stolice. Po dokrmovani UM zmizela

kachna001
26. pro 2018

@laja64 jsme na kendamilu cca měsíc a půl a stolice je od začátku zelená, u UM je to normální...konzistence byla celou dobu v pohodě, míchané vajíčka, teď má malá asi týden hodně řídkou, tak to řešíme a pravděpodobně budeme UM měnit 😔

laja64
autor
26. pro 2018

@kachna001 prosím a řešila jsi to s Dr? Nebo budeš UM měnit sama od sebe? Já zvažuju že zajdu po novém roce k doktorce at pro zichr udělá výtěr třeba. Jinak male právě nic není, jen ta řídká-vodnatá zelena stolice 1x max někdy 2x za den. Zvažovala jsem dle recenzí Hipp combiotic... nad čím uvazuješ ty?

kachna001
26. pro 2018

@laja64 řešila, zatím nám doporučila Nutrilon bez laktózy a hylak forte, naší malé taky v podstatě nic není, kádí dvakrát denně, bříško nebolí a přibírá, takže je vlastně v pořádku, ale asi ji to není příjemné mít v plence po kakání tak mokro...hipp jsme měli z porodnice a po něm měla králičí bobky, tak asi půjdeme do Beby

laja64
autor
26. pro 2018

@kachna001 aha, možná vyzkouším taky ten Nutrilon bez laktózy, ale doktorce taky radši zavolám. Moc díky za radu 🍀🍀

laja64
autor
26. pro 2018

@kachna001 myslíš tu Bebu bez laktózy nebo normální?

kachna001
29. pro 2018

@laja64 nene normální 😊 bez laktózy se dělá jen ten nutrilon a tuším sunar...jwn dvě mléka na trhu

laja64
autor
29. pro 2018

@kachna001 bez laktózy je i Beba právě jsem koukala. Nutrilon low laclose má laktózy 0,5g/100g a Beba al 110 má 0,004g/100g. No teď se ji od včera stolice upravila do zelenožluta až žluta ale stále je vodnatá. V pondělí zavolám ještě doktorce a uvidíme teda. Moc díky 😊

pavlayop
14. kvě 2020

Ahoj synovi je měsíc jsme na Kendamilu 1 a od začátku měl stolici míchána vajíčka a teď se zbarvuje do zelené stolice a hlavně po jídle co vypije flašku tak furt řve že ho bolí břicho co stim?

laja64
autor
14. kvě 2020

@pavlayop dcerka měla to samé. Břicho ji ale nebolelo. Brcalove zelená stolice .. vodnatá. nechala jsem si v nemocnici udělat rozbor a stěry a stolice byla úplně v pořádku. Takže jsem to dal neřešil a když jsem začala dávat příkrmy od 4. měsíce stolice už byla úplně v pohodě

pavlayop
14. kvě 2020

@laja64 ještě mě napadlo já piju mléko bez laktózy Obličejne špatně ho trávím nevím zda by to mohl mít malej stoho Kendamilu to samé?
A stolici měl k ránu zelenou a pak zase žlutou ale řve mi furt tak už nevím jsem stoho na nervy 😔😊

laja64
autor
14. kvě 2020

@pavlayop možné to je si myslím. V umělých mlécích je železo to taky způsobuje zelenou stolici. Já bych pro klid duše nechala udělat rozbor stolice...ale těžko říct proč pořád malý řve... Moje malá neřve vůbec jenom při očkování tak to vůbec neznáme..

n_ikola
7. srp 2021

@pavlayop jak jste to prosím vyřešili ? Malý vypije v klidu taky, ale někdy place a kroutí se, bolí ho břicho - neumí se vykadit. S pomoci RR v pohodě