Co nám pomohlo na ucpané slzné kanálky

konik4525
26. čer 2017

První jsme si mysleli, že když našemu synovi hnisají očička a má tvz. ospalky po každém spánku tak je to normální a nijak jsme to nerešili. Až při 4 m kontrole u pediatricky jsme se o tom zmínili a ona říkala, že by to být nemělo,že má možná ucpané slzné kanálky. První řekla koupit kapičky něco jako Oftalmo.. , ale bez efektu, poté dala recept na týden na antibiotické kapky Kanamycin (btw. doplatek kolem 120 Kč), bez efektu, pak nám dala poükaz na vyšetření na Bulovku do oční ambulance: http://bulovka.cz/kliniky-a-oddeleni/ocni-oddel..., zde každý čt od 13-14 hod bez objednání dělají průplachy slzných kanálků (při zatlačení do koutku oka poznají, že z očička vytéká hnis a že je oko uslzené a to značí právě ty ucpané slzné cesty), ordinuje většinou pan doktror (kapacita na tuto problematiku, je svérázný, ale je to odborník! pokud něco chcete vědět musíte se ptát). Synovi dělali poprvé průplach obou očí (maminka je odeslána na chodbu, dítě křičí, ale už i při tom, když ho zafixují - např. stejně jak když se cvičí Vojtovka), dr napsal antibiotic. kapky - musí se kapat 5x denně (vychází to cca po 2,5-3 hodinach) 1 kapka. Dal nám ten Kanamycin (asi proto že jsme ho už kapali týden před tím) a další pátek od 8:00 na kontrolu, bohužel u jednoho oka průplach nepomohl a musela se dělat sondáž (doktor nám tedy neřekl že šlo o sondáž, zprávu také nedává), opět kapat ant. kapky a zas za týden na kontrolu...zkrátím to..sondáž byla provedena 4x v tom jednom oku vždy po týdnu... mezitím jsme chytli na kotnrole i doktorku (více mluvná, příjemná) a teprv od ní jsem se dozvěděla, že synovi byla provedena i sondáž, ta nám napsala ant. kapky jiné (kanamycin jsme již kapali 3 tydny po sobě) Tobrex (btw. doplatek 1 Kč 🙂 ) od té doby (syn nyní 6 měsíců) bez problémů, dřív jsme museli několikrát denně borovou vodou ospalky otírat...nyní vůbec, takže doporučujeme, co tam byli jiné děti, tak nám přišlo, že většinou napoprvé to pomohlo a již jsme je nepotkali (my jsme teda byli problematičtější případ) ...i ta doktorka říkala, že si nevzpomina na případ, kdy by bylo potřeba provést jiny zákrok při neuspechu sondáže.. takže doporučuju, nebojte se, jsou to odbornici, jde to tam rychle, pláč dítěte musíte holt přetrpět jako nutné zlo, dítě je pak spavé, tak odpadá uspávání ;) a pokud chcete ušetřit, chtějte kapky Tobrex

hani007
26. čer 2017

Takovy obstrukce! 😲 Ja mackala doma 4 dny, davala Tobrex a bylo po problemu..

pucmelinka
26. čer 2017

My byli na sondazi min.tyden a byli jsme u toho,soukroma dr.nas u toho nechala...no,hezkej pohled to nebyl...
Dostali jsme kapky a masirujeme kanalek...
Btw masaz pomuze na ucpany kanalek,na nepruchodny ne...

mikiva
26. čer 2017

@konik4525 Mas pravdu, pani doktorka je o dost pratelstejsi, nez pan doktor - to v cekarne konstatovalo vic maminek 🙂 My meli na jednom ocku sondaz jednou, na druhem dvakrat. Zpravu jsem si taky musela vyzadat. Uznavam, ze to tam maji zmaknute a ze je to jako jedine v Praze bez mesicni objednaci lhuty. Ale doufam, ze uz tam nepujdeme... 😉

panickatlamicka
26. čer 2017

No ja osobne bych se vykazat na chodbu nenechala... Chtela bych byt detatku pri zakroku oporou a konejsit ho.

kaja2016
26. čer 2017

@konik4525 hele Bulovka je dům hrůzy. My tam leželi 3 dny, postýlka neuvěřitelně skripala, sestry až na jednu k proplesknuti, z doktora normálně táhnul chlast. Jako lékařská péče dobrá, to si nemůžu stěžovat. Konkrétně na očním jsme byli taky, primář byl skvělej, kontrola proběhla u doktora, kteryho se tam bála i sestra a já měla dojem, že mě jednu vrazi, fakt agresivní🙂 No přežili jsme a kdyby nedej bože něco příště, rovnou Motol. Říkají to vsichni.

anprik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
babanci
27. čer 2017

@konik4525 Maminka odeslána na chodbu? Tak to by se mnou měli problém.

pucmelinka
27. čer 2017

@babanci ve velkych nemocnicich je tohle standardni postup...ne kazda snese pohled na cely ten nehezky proces...
V soukromych ordinacich je to jinak...

panickatlamicka
27. čer 2017

@pucmelinka ale v tom pripade si o tom ma rozhodnout rodic, zda na tu chodbu pujde.

babanci
27. čer 2017

@pucmelinka Já jsem byla vždycky v tomhle nekompromisní. Jednou mi navrhovali, abych nechala odstranit dceři nosní mandli s tím, že jinak bude neduživá. Nechtěli mi dovolit, abych tam s ní byla. A tak jsme mandli vyndat nenechali a dcera, dnes 21 letá je zdravá a duživá je až moc. 🙂

lucifux
27. čer 2017

My s očičkama měli problém cca od konce šesti nedělí. Doktorka nám napsala Tobrex, který zabral hned asi za 2-3 dny. Asi týden, nebo dva dobrý... a pak se to rozjelo znovu. Opět jsme dostali recept na Tobrex, který ale zabral jen na dobu, když jsme kapali. Kapičky došli a my to měli znovu ☹ když jsme jeli znovu k doktorce, tak nám řekla, že na propíchnutí už jsme starý, tak zase kapičky. Ty už jsem mu ale nedala, čistili jsme borovkou a proplachovali Oftalmo. To nám taky nezabralo. Na konec jsme s tím jeli do špitálu kde nám napsali Floxal kapičky i nastičku na noc. To nám zabralo opět jen dobu dokud jsme to brali. Už jsem to potom vzdala. Jen jsem masírovala koutek abych vymačkala hnis. A na jednou asi v půl roce to odešlo samo. Teď nám táhne na 9. měsíců a už se to nedostavilo 😅

pucmelinka
27. čer 2017

@babanci tak odstraneni mandle je vetsi zakrok nez cisteni kanalku,u toho by rodic byt mel...btw mbe ji trhali ve4 letech a mamu tam nepustili...ale tenkrat to tak proste dany bylo...

dpnd
16. srp 2017

Ahoj. Mam 3,5 letou dceru do pul roku podstoupila 3 sondaze. Prvne leve, potom prave, naposledy obe.... Samozrejme po neuspesnych masazich a nasazeni nekolikerych ATB. Po te vse v poradku, predzvest nemoce do 1 roku bylo mirne zahnisani ocicka, po nemoci s ustupem. Syn, nyni 8, 5 mesice leve ocko stale hleni, masaze, ATB, prupachy. Jsme z Ostravy, museli jsme do Otrokovic za odbornikem, zjisten probem, ze obstrukce je dal, kde pruplach i sondaz nepomuze, jedine operativni zakrok. Ocicko zarudle, stale hleni. Pro me automatika, pro syna uz protivne. Bez ATB se neobejde i nyni. Termin mame stanoven az na 19.11. Strasne, ja uz jsem zoufala... Mate nektera zkusenost obdobnou? Ci primo s operativnim zakrokem... Je mi vcelku neprirozene, ze ocicko hleni, je zarudle, ale vzhedem k tomu, ze termin je tak daleko, tak asi tak vazne to neni. Samozrejme, ze mam zazadano, kdyby nekdo vypadnul, at volaji. Dcera pujde do skolky, nemoce, podzim, vetrno... Ocicko se zase zhorsi... Nedej... Ze bude nemocen, termin pak nekdy pristi rok. Dekuji