Koliky a dojčenie. Mám dávať radšej umelé mliečko?

susik77
3. únor 2008

Ahojte, mala mala od 3 tyzdnov hrozne koliky-az do 3.5 mesiaca.Potom sa zacala hybat, takze sa to zlepsilo, ale este aj teraz pri kojeni kope nozickami a obracia sa na brusko.Vsimla som si, ze ked ju dokrmim nutrilonom, lepsie to znasa ako MM.
Myslite, ze nie je vhodnejsie pri tazkych kolikach radsej davat UM?
Ja som totiz nikdy pri kojeni nezazila taky super pocit, ako vsade citam, ze byva 😕 .A mala mi tiez pripada po cely cas ako kojim dost nespokojna...

gabca1
8. únor 2008

tanitko - já dávám fenyklový čaj od HIPP, 100Ml denně, po každém krmení jí dám cucnout asi 20ml, někdy kaká nebo prdí už rovnou s flaškou u pusinky 🙂 a kapky Babycalm. Babycalm jsem jí dala dnes poprvé, tak pak dám vědět jak to vypadá 🙂 Kolik je malé? Mohla bys jí dávat po té hodince po papání, až jí trochu vytráví, na bříško... tam si odkrkne zaručeně 😉

jahodka11
8. únor 2008

listicka20, skus kvapky infacol, nam zabrali a to sme sa trapili 5 tyzdnov s poriadnymi kolikami..skoda, ze sme ich nekupili skor

kalo
9. únor 2008

U nás nepomáhalo prakticky nic...já kvůli tomu skoro nic nejedla, aby to malou nenadýmalo. Musí se to přetrpět..bohužel. Ale na co také pozor, to mě varovala doktorka, nepít fenyklové /nebo kojící/ čaje! Je to zvláštní, ale prý u těch nejmladších dětí to má velice často naprosto opačné účinky, než se traduje...tj.že způsobují nadýmání (zvláště když se jich přepíjíte v domnění, čím víc, tím líp 🙂 )

lante
9. únor 2008

Kalo: Presne toto mi povedali na detskej pohotovosti dve doktorky v dvoch rôznych ambulanciach, keď sme tam s boli s našim vtedy 14-dňovým Vilkom. Akonáhle som ho dokojila tak rev revúci, krútil sa a plakal až bol celý červeno-fialový. Obe doktorky mi povedali, že feniklový čaj alebo kmínový odvar dieťatko ešte viacej zaplyní a ešte viac ho potom bolí bruško. Takže sme pred každým kojením dávali na lyžičke 25kv Espumisanu a to zabralo + cvičenie nožkami a rektálna trubička 😉

bystricanka
9. únor 2008

ahojte. Ja som na bolavé bruško dávala aj dávam SAB. Nepomáhalo nam ani masírovanie ani cvičenie. Ešte mu občas preventívne spravím feniklový čajík 🙂

tanitko
9. únor 2008

=listicka20..gabca1...----maly jsou dneska 3 tydny..jak vcera neodkrkala ani jednou,tak se vecer pekne poblinkala,rekla bych vsechno co jedla za cely den..vzdycky me to vystrasi,uz je to podruhy.. nevim jestli ten fenyklovy caj neni brzo na podavani..kdyz ji jsou jen 3 tydny..jen bych rada zastavila ty bolesti bricha..musi u toho pekne trpet a vedet nejaky zpusob na odkrkavani..coz by ji hodne asi pomohlo..diky

mata79
10. únor 2008

Tanitko, mne sa osvedcil aj cajik od Hanusa www.hanus.sk
Je to cajova zmes s anizom. Presnejsie Detsky caj s anizom, feniklom a sladkym drievkom. Obsahuje aj dusku tymianovu a materinu. Je aj na podporu tvorby MM.
Ked bol Matej malicky, pila som ho ja, teraz ho obcas uvarim malemu.
Kamoskin malinky maval tiez koliky, poradila som jej tento cajik a pochvaluje si ho. Objednavame ho po viac kusoch priamo od Hanusa z internetu, lebo v cajovniach ho mavaju dobre predrazeny.

Tanitko a nie vsetky deti si vedia odgrgnut. U nas bol problem, ze maly pri papani zaspaval a ked som ho dvihla, tak sa zobudil a zase papal a zaspaval nanovo. Dala som ho do zvysenej polohy v perinke a asi po pol hodinke som ho polozila na rovny matrac.
A tych bylinkovych cajikov sa neboj. Ale ak vahas, tak ako som spominala, pi tie cajiky Ty. Malej sa dostanu do mliecka tak za 6- 8 hodin. Ja som ho pila vzdy vecer. Maly rano ked vstaval, pozdvihal nozicky, poprdkal a bolo dobre...
Snad vas to skoro prejde. A ked si neodgrgne, tak urcite ju pokladaj do zvysenej polohy.....

andrema
13. dub 2010

silvika:
moja mala ma presne to,s cim sa trapite vy..
Pri piti sa kruti, vydrzi pri prsniku tak 5 minut a nehovoriac o tom,ze mam malo mlieka,tak ju este dokrmim umelym.
Ale po par minutach zacina plac, medzitym chvila spanku a tak to ide den i noc.
Vobec nespi dlhsie ako 3 hodiny v kuse a aj to sa medzi tym vrti...
Skusali sme kvapky SAB SIMPLEX, ESPUMISAN L, teraz mame INFACOL a nic nepomaha..ja uz fakt neviem.
Tiez prdi smradlave a kaka nam tak raz za dva-tri dni....ale prdi stale,a tak sa hybe,ze az....tak nechapem,ze preco ju to tak boli..
A ja si tak davam pozro,co zjem,ze az...
Zacinam si mysliet,ze to ma z toho,ze pri prsniku len taha asi vzduch ci co,kedze nemam vela mlieka...
A strasne jej skrka v brusku...lekarka povedala,ze to aj dospelemu je pocut ako travi.
Chcem sa Ta spytat, ci sa Vam uz trochu polepsilo,alebo nie... a ci nahodou si nenasla nejaku fintu,co vas utisi..
My hybeme nohami, kupeme, odgrgavame, mame antikolikove flase, masirujeme brusko,a k momentalne nekrici qa nic nepomaha.

andrema
13. dub 2010

kalo:
o tych cajoch...
ja pijem caje na podporu dojcenia, uz skoro mesiac,lebo mam malo mlieka...myslis,ze moze mat koliky teda z tych cajov?
dobre som to pochopila?
a ake bylinky teda su take zle, okrem teda fenykla a kminu?

mobile
13. dub 2010

susik, ja som male tento problem so synom, pri kojeni sa krutil akoby ho bolelo brucho, bol strasne nekludny a po kojeni strasne plakal.2 tyzdne som nevedela co sa deje. potom som musela na 1 vecer od maleho odist a dostal UM prvý krát. Vypil 250 ml na sup a ja som zistila kde je problem. mala som malo mlieka, aj ked ja som myslela, ze ho mozem rozdavat.Malý si ho nedokazal vytiahnut. tak som presla na UM a po kolikach ani pocut, ale dovtedy to bolo utrpenie a nepomahalo nic, len vydrz.

andrema
17. dub 2010

ahojte,
mam problem..
moja mala kakavala uz od porodnice raz za 3 dni, po mesiaci raz za dva a teraz ma 6 tyzdnov a z nicoho nic kaka aj 8x denne.
Mavala zozaciatku tvrdu stolicu,lebo sme presli na dokrmovanie,ale teraz ma take nieco riedke a obcas aj hlien (ako soplik), myslite si,ze sa konecne zacala cistit? Po smolke mala hned postovu stolicu bez hlienov.
Mate niekto skusenosti?
Teraz neviem,ci je to normalne,alebo nieco patologicke a mam letiet na pohotovost.
Mala silne koliky a teraz mam pocit,ze je to lepsie,ale zasa mame taketo problemy.
Prestala som pit caje na podporu dojcenia a zmenila som to,ze som zacala mlieko zarabat zmiesanim studenej odstaej prevarenej vody a horucej vody. myslite,ze to by mohla byt pricina?Aj ked sa mi to zda blbost 😝

annag
17. dub 2010

andrema , pokiaľ je bábo i na dokrmovaní UM, tak sa nedá povedať, že je to normálne. AK bábo pije z fľaše, ak pije UM , vždy existuje zvýšené riziko infekcie, čo sa môže prejavovať i veľmi riedkou vodnatou stolicou. Keby išlo o bábo plne dojčené, je to úplne iná situácia.

andrema
18. dub 2010

annag
ak by bolo dojcene bolo by to normalne?
a stolica zacina byt do zelena...a ani neviem,ci je taka vodnata..lebo napr dnes rano mala na ritke len take male bodky a na plienke bolo trochu zeleneho,ale myslim,ze skor mala zacikanu plienku ako tazku od vodnatej stolice...ani ritku po tom nema spinavu,tak neviem ani ci je to hnacka... ☹

barca127
17. srp 2011

Ahojte mame trojtyzdnovu bambulku ...ma strasne koliky kazdy vecer to bolo strasne ten neutichajuci plac, posledny den nam vsak uz nespala vobec skoro cely den prekricala a ked zaspala po par minutkjach bola hore.tak sme sa razhodli skusit ju krmit cely den nutrilonom a zmena neskutocna.tak teraz neviem prestat dojcit a ulavit tak sebe (mam neskutocne ragady na bradavkach) a hlavne malej?je to strasna dilema vzdy som si myslela ze budem kojit aspon do polroka...ale ked vidim potom ako mala zavija a trpi hned by som s tym sekla

miskap
17. srp 2011

@barca127 Už som to písala v inej téme, dôležitá je správna technika dojčenia. Pokiaľ je dieťa zle prisaté, nahltá sa vzduchu, potom bolí bruško a plače. Takisto má mamička ragády a dojčenie jej spôsobuje veľkú bolesť. Je to ťažká situácia pre vás obe a pre celú rodinu. Mala by si si nájsť odbornú pomoc. Umelým mliečkom možno vyriešiš aktuálny problém, ale môže sa vyskytnúť zase niečo iné. A materské je predsa najzdravšie a najlacnejšie. Rozhodnúť sa musíš sama, nikto si nezoberie zodpovednosť na seba.

m_o_n_c_a_k
30. říj 2011

Anketa kedy vam skoncili koliky my sa blizime ku tretiemu mesiacu este sa sem tam potrapi a aj v spanku uz to nie je aako na zaciatku ale kedy uz bude v klude spinkat. mam pocit ze by este spala zyva sa jej ked sa prebudi . vzdy mi este zaspi .

cukor
30. říj 2011

@susik77 .....my sme mali tiež koliky do 3,5 mesiaca.a stále ju kojím,nie je nič lepšie ako materské mlieko no a že kope nožičkami...moja sa tiež vrtí,proste to je v dietati,v jeho povahe a nie v mlieku.

susik77
autor
3. lis 2011

@cukor Ahoj, ja uz mam obidve holky velke, teda mladsia dcera uz ma 2 roky prec a stale sa kojime. U nej mam skor opacny problem-ako ju odstavit, strasne jej mm chuti 😵 nemozem sa pred nou ani kupat, hned mliecko, mliecko 😀
starsia bola proste narocna, vydrzali sme sa ciastocne kojit 7 mesiacov. Ale aspon vidim ze to nebol problem vo mne ale proste povaha...